ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.10.2014
ÎNSCRIS: 15.10.14
AUG-2014

Hotel Lucy 5* cea mai mare tzeapa

Am cumparat o vacanta in Grecia de la o agentie in august 2014. Prima parte a fost in Halkidiki, la hotelul Pallini Beach, unde a fost OK, cu exceptia roiurilor de tzantzari de-a dreptul ucigasi care apareau seara, dar si a numarului de rusi care-l depaseau pe cel al tzantzarilor! Sa nu se inteleaga ca suntem discriminatori sau asa ceva, dar nu vorbim ruseste si credem ca agentia ar fi trebuit sa ne atentioneze in acest sens (in paranteza fie spus, nici rusii nu se simteau la largul lor cu noi dar, fiind in superioritate numerica, le era mult mai usor de suportat).

In fine, partea a doua a sejurului trebuia sa se desfasoare pe insula Thasos. Pe pagina agentiei, figura hotel Lucy 5* Thassos si am optat pentru acest hotel.

Dupa ce ne-am intors si am sesizat problemele, de pe pagina a disparut aceasta mentiune si a aparut "hotelul se afla in Kvala si trebuie sa va deplasati cu ferry boatul pe insula".

Hotelul, dupa ce ca se afla intr-un orasel de coasta comparabil cu Mangalia, a fost renovat de ochii lumii dar este departe de 5*.

In plus, ceea ce agentia nu a anuntat, este ca se permite accesul cu animale de companie, mai precis cu caini. ORIBIL!! Si daca iau un erizipel, sau alte zoonoze?! 5*?!!

Am ramas o singura noapte, dupa care am revenit acasa si am solicitat banii inapoi. Nici astazi nu am primit vreo reactie la sesizarea noastra.

Din pacate, aici se pot incarca doar poze jpeg, dar eu am filme intregi cu mizeria din jurul acestui asa-zis "hotel de 5*" . Daca doriti sa le urmariti, astept solicitari pe PM.

Trimis de adrian054 in 15.10.14 22:36:40
Validat / Publicat: 16.10.14 06:55:00
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Am "batut"aproape toata Grecia, asa ca nu prea este spatiu aici.

VIZUALIZĂRI: 3486 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adrian054); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -6 PMA (din 6 voturi)
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 75.00 EUR pe cameră

[15.10.14 23:22:54]

@adrian054: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.

Mulţumim pentru impresii, te aşteptăm şi cu alte recomandări din vacanţele ori excursiile tale trecute sau viitoare - sperăm mai generoase în ce priveşte nivelul de detaliere oferit, pe viitor.

Pentru eventuale completări, adăugiri, corecturi poţi folosi linkul EDIT IMPRESII, afişat cu roşu sub textul trimis - permanent până la publicarea articolului. După publicare, completările se pot aduce prin rubrica ECOURI (cea de faţă); eventualele erori se pot corecta prin folosirea funcţiei "Sesizează... ", afişată (cu roşu) dedesubtul textelor sau fotografiilor încărcate.

***

***

Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Asemenea date se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

[15.10.14 23:33:09]

@webmaster98 - Mda, pai mai oameni buni, atunci permiteti postarea de filme pe sit! Doar pozele nu ilustreaza tzeapa. Este posibil sa faci asemenea dezinformare doar ca sa vinzi cu orice pret?! Si cand ma intorc inainte de expirarea sejurului si le solicit banii inapoi sa nu primesc nicun feedback?? Si nu sunt premise pareri despre agentii? Doar ei sunt indreptatiti sa ne insele pe noi? Este posibil sa vinzi hotel de 5* la mare fara balcon?!! Unde-mi pun eu slipul la uscat dupa ce merg la plaja?!! Care plaja?!! Vreti sa vedeti filmul?? Va astept!!

[16.10.14 06:46:23]

@adrian054 - în Regulamentul site-ului, pe care presupun că l-ai citit atunci când l-ai acceptat, la înscriere, la capitolul 1, secțiunea A 9 scrie foarte clar:

9. Puteți include in review-uri orice link sau referinte care ajuta la buna informare, incluzând aici linkuri spre site-ul oficial al obiectivului turistic respectiv (ori spre alte siteuri non-comerciale cu informatii despre acel obiectiv).

NU SUNT PERMISE însă referiri si trimiteri la orice entități ce funcționează pe principii comerciale. Sunt incluse aici (dar nu limitativ) referiri si link-uri către agenții turistice, companii aviatice, site-uri cu informații si oferte sejururi, precum si orice alte referiri la site-uri ce contravin politicii si intereselor AmFostAcolo.ro.

AmFostAcolo isi rezerva dreptul explicit de a șterge orice referiri pe care la considera improprii a fi făcute publice pe site

NOTA: Toate tipurile de informații definite mai sus ca "improprii a fi făcute publice pe site" POT fi, fără probleme, transmise prin intermediul mesajelor personale. Abuzurile si in general folosirea mesajelor personale in scop comercial, pentru promovarea anumitor interese, vor fi insa pedepsite.

Filmul poate fi postat aici, dacă întrunește anumite condiții:

1. Să nu încalce Regulamentul site-ului (să nu apară în el referiri la agenție - numele acesteia sau persoane de la agenție, ghidul etc.);

2. Să nu conțină comportament sau limbaj neadecvat.

3. Să fie încărcat pe youtube sau pe un alt site de acest gen.

Dacă consideri că filmul tău întrunește aceste condiții, pune aici link-ul de pe youtube, îl vom viziona și dacă vom considera că este ok îl vom adăuga noi.

[16.10.14 06:55:30]

Conform politicii saitului, seturile de impresii cu evaluări "zero peste tot" sunt publicate FĂRĂ NOTE, fiind considerate scrise (prea) la supărare, lipsite probabil de minima obiectivitate aşteptată.

Daca doreşte, autorul poate reveni asupra evaluărilor, fie prin intermediul linkului EDIT IMPRESII (dacă articolul nu este încă publicat), fie scriind un ecou în care specifică noile evaluări (dacă timpul alocat editării a expirat)

adryana
    [16.10.14 10:56:58]

@adrian054, eu personal nu plec undeva in vacanta pana nu aflu din vreme unde se afla hotelul ales si cam ce conditii sunt acolo. Agentiile spun de multe ori prea multe fata de ceea ce se ofera in realitate. La o simpla navigare pe internet ai fi vazut singur unde se afla pozitionat hotelul.Ai sa ramai poate surprins dar in urma cu o luna aici a stat cumnata mea si ei s-au simtit extraordinar, hotelul fiind situat pe malul marii, in Kavala,aveau o panorama superba din bacon.

[16.10.14 21:36:23]

@adryana - Daca esti obisnuit sa mergi in vacanta cu cortul sau rulota la camping, hotelul Lucy din Kavala este raiul pe pamant. Eu am consultat situl agentiei (nu ma lasa aici sa spun ce agentie) nsi acolo il prezentau ca fiind pe Thassos. Au schimbat situl dupa ce am facut eu galagie! Postul meu de aici este pentru cei care doresc sa stea la 5* ADEVARATE, intr-o statiune nu intr-un orasel prafuit.

Andox CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [16.10.14 22:15:24]

@adrian054 - am si eu o intrebare. Daca agentia ti-a vandut hotelul Lucy din Thassos de ce te-ai dus la hotelul Lucy din Kavala?

[16.10.14 22:24:37]

@Andox - destul de simplu: pentru ca sunt niste tzepari si vand hoteluri in cu totul alte locatii decat arata pe sit. Uite ce este, am sa postez filmuletzele pe youtube si bag linkul aici, si o sa vedeti si voi despre ce este vorba, ca sa nu ne mai contram inutil. O sa vedeti o scarboshenie de caine care merge cu stapana in camera, o nenorocita de plaja plina de mucuri de tzigari (mai rau ca la 3 papuci in Constantza), pisici si caini vagabonzi, un orasel prapadit care e pustiu intre ora 14 - 18 (grecii trebuie sa-si faca siesta chiar daca mor de foame in criza dar in plin sezon) etc. Asa cum am zis, sunt romani care merg aici la camping si care acolo se simt in paradis, dar eu ma adresez celor care stiu ce sa ceara pentru banii dati.

Daca ma contactezi pe mail, iti spun si care e agentia, ca sa se fereasc toti de tzepe.

Andox CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [16.10.14 23:30:50]

@adrian054 - nu mi-ai raspuns la intrebare. Am intrebat altceva, restul am inteles, ca erau caini, nu era plaja, etc.

Eu inca astept raspunsul

[17.10.14 21:14:43]

@Andox - Bine Andox (nu ti se pare ca nick-ul e cam prea... grecesc? ), daca tu nu intelegi ca atunci cand apelezi la serviciile unei agentii de turism este pentru ca nu ai timp sa rascolesti netul pe booking si nici sa verifici ce-ti ofera, deci esti NEVOIT sa ai incredere in jepcarii astia, care prezinta ceva pe websit si in realitate e cu totul altceva, atunci orice explicatie este de prisos.

Cei care nu au vreme inainte de concediu sa-i verifice la sange, raman victime sigure ale escrocilor.

Daca mai ai nelamuriri iti stau la dispozitie.

[19.10.14 12:09:09]

Autorul mi-a trimis, prin email, linkuri spre 3 videoclipuri realizate de el în cadrul acestui sejur.

Unul dintre ele a fost deja ataşat ca "ilustraţie video la articol" (vezi sus de tot, deasupra textului articolului iniţial); celelalte două vor fi incluse mai jos

adryana
    Alte impresii din această RUBRICĂLucy Hotel: