ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.10.2014
DIN: Brasov
ÎNSCRIS: 08.02.10
SEP-2014

Un hotel bun fara fite, cazare si masa tipic grecesti

Hotelul este situat cam la 200 m de plaja (5 min). Plaja este una lunga de cateva sute de metrii cu nisip fin, sunt si sezlonguri cu 8 euro/ 2 pers, intrare lina in mare, se poate merge mai departe in dreapta unde sunt mai multe plaje daca nu sunteti multumiti cu aia cea mai apropriata. Apa foarte faina.

Hotelul are mai multe corpuri, unele au cazare la parter, altele chiar la demisol, asa ca nu puteti sti unde primiti camera decat la hotel, agentia nu va poate garanta o anume camera!

Pe din afara hotelul arata ca unul de 3 stele, este ingrijit si cu verdeata, receptia si restaurantul arata bine, iar piscina este micuta cu in jur de 30 de sezlonguri.

Noi am stat in corpul G5 unde este o camera cu chicineta si o camera dormitor. Mobilierul este cam vechiut dar curat. Camera relativ curata, sunt ceva furnicute (am stat la etajul 3) si tantari, deci recomand diverse sprayuri de insecte. Baia e cam varza, la dus nu este perdea la nimeni deci faci baia varza la dus, bateria de la dus iarasi varza nu mergea decat apa calda care venea in reprize (toata saptamana, alti colegi au avut probleme mai mari). Se facea curat ok, se schimbau prosoapele de 2-3 ori pe sejur, dar cameristele nu erau interesate ca esti in camera, pur si simplu ele intrau si faceau treaba chiar daca tu comentai pe baza faptului ca ele trebuie sa isi faca treaba (asta s-a intamplat la niste vecini cu care am stat de vorba). Balconul nu se curata decat cand te cazezi.

Personalul de la receptie si restaurat, foarte ok, un roman angajat accolo care iti dadea info si se purta super ok. Ce nu mi-a placut au fost turisitii rusi care faceau o galagie infernala, mai ales cand veneau noaptea rupti de beti in camere sau dimineata cand plecau, bateau de nebuni in usi, etc.

Mancarea este ok, aveai ce manca zilnic, mai se repeta una alta si mancai cam des cartofi si paste, dar asta e all inclusive la greci. Deserturi erau ceva, dar nu super nu stiu ce.

Pentru excursiile optionale recomand agentiile locale, noi am luat de la my tours la jumate de pret fata de tour operator si le recomand pe toate ca aveti ce vedea (insula cu autocar cam 15 euro, insula pe vas 15 euro, Kefalonia 30 euro, preturi negociate pt 10-20 de oameni). pentru cei cu rau de mare luati-va pastile la voi, daca nu stiti sa intotati va veti da jos din barci cu veste doar daca mare nu este agitata.

Statiunea este un destul de micuta, dar sunt terase si ceva magazine de vizitat. Se poate ajunge cu taxi 7 euro sau autobuz in Laganas care este mult mai mare si cu f multe cluburi.

In principiu a meritat excursia, mai putin inceputul dupa ce operatorul a uitat sa vina sa ne preia de la Bv., iar dupa 3 ore de stat in frig si ploaie s-a incumetat cineva sa vina dupa noi si ne-a dus ca pe cartofi cu 150 la ora si pe deasupra s-a mai luat si la intercere cu un automobilist prin Bucuresti pana am ajuns la autocar (eram 10 in masina 8+1).

In final merita hotelul daca nu aveti prea mari pretentii si stiti de la inceput la ei stelele sunt cu minim 1 mai jos fata de ce arata la receptie (comparativ cu Romania). Gradul de satisfacere oferit este pt un hotel mai low cost.

Trimis de comisarul in 14.10.14 09:40:56
Validat / Publicat: 14.10.14 11:16:29
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Thassos

VIZUALIZĂRI: 3305 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (comisarul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

nosferatoo [14.10.14 18:58:33] »

Review realist si argumentat. Felicitari! De la mine, aveti punctaj maxim.

ramonaiutalim [18.06.15 10:57:25] »

@comisarul -

ati putea să-mi spuneti ce traseu ati urmat?

comisarul [19.06.15 08:30:44] »

@ramonaiutalim - din pacate am fost cu autocarul, nu cu masina proprie si nu am fost atent la drumuri, mai ales ca am tranzitat noaptea Bulgaria.

comisarul, nosferatoo, ramonaiutalim
Alte impresii din această RUBRICĂCavo D'Oro Hotel: