ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.09.2014
DIN: Gura Râului [SB]
ÎNSCRIS: 26.09.14
SEP-2014

Drept la replică

DREPTUL la REPLICĂ se referă la următorul articol (încărcat anterior pe sait):

Stimati clienti ar trebui pentru inceput sa lasati Dvs aerul de superioritate si poate pe viitor sa cautati ceva mai pretentios pe gustul dumneavoastra.

Suntem totusi o pensiune si nu un Hotel de 5 Stele.

V-am intampinat cat se poate de frumos si am incercat sa va satisfacem toate dorintele din pacate pentru dumneavoastra nimic nu a fost suficient.

Ati ajuns inaintea orei de check-in (pe la 12,30) nu a fost insa nici o problema v-am prezentat camerele care eu nu as spune ca sunt f mari dar nici mici, tinand cont ca v-ati cazat trei persoane intr-o camera cu pat suplimentar (la care ati fi dorit sa renuntati) dar nu am fost de acord copilul avand in jur de12 ani.

Despre masa eu v- am spus ca tocanita de pui o pregatesc ptr seara, ati spus ca nu e Ok si atunci v-am facut alte propuneri. Ne-am inteles la mamaliguta cu branza, smantana, ceafa la gratar salata si muraturi pentru 5 persoane.

Ceafa au fost 9 bucati nu 5! , apa a-ti primit iar una dintre doamne a servit 2 afinate, 2 castroane suficient de mari de salata si unul de muraturi.

Cei care ne-au calcat pragul stiu cum se mananca la noi!!

Cat despre cumparaturile pe care le-ati facut in sat ati dorit sa stiti de unde se pot cumpara produse traditionale, v-am spus si v-am sfatuit sa mergeti in ziua respectiva (Vineri) daca doriti sa luati pentru acasa si sa comandati la macelar pentru ca Sambata merge la targ la Sibiu si isi vinde produsele si sa nu aveti surpriza sa nu aiba nimic la plecare. Ati mers si ati si cumparat cate ceva si apoi a-ti gustat din ele.

Cat despre frig tin sa mentionez ca am mai avut si alti clienti cu copii mici in aceiasi perioada care nu au suferit de frig iar in afara de asta avem si noi copil care sta in aceeasi casa. Temperatura in casa a fost cam de 23 Grade iar afara ziua 26 iar noaptea 15 Grade.

Bonul de casa nu a-ti avut timp sa-l mai luati cum de altfel nici buletinul nu mi l-ati dat pentru a va putea inregistra.

Ne pare rau ca ati plecat cu o impresie proasta din zona dar eu consider ca mi-am dat toata silinta ca sa va satisfac dorintele!

Va doresc numai bine si sanatate!

Trimis de casalucas in 26.09.14 15:03:28
Validat / Publicat: 26.09.14 15:41:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GURA RÂULUI [SB].

VIZUALIZĂRI: 1865 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (casalucas); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 450 PMA (din 1 vot)

grumpy [26.09.14 17:30:23] »

@casalucas: Rusine sa va fie! Continuati sa mintiti poporul cu televizorul, sau dupa caz cu comentarii de foarte bine despre pensiunea dvs. Nu am cautat hotel de 5* dar avand vedere de stelele pensiunii dvs. aveam niste cerinte de bun simt.

Referitor la mancare chiar imi pare rau ca nu am facut o poza sa se vada exact cantitatea si calitatea mancarii si APA care nu stiu cui a ti servit o pt. ca noi la 21 seara eram la magazin sa ne cumparam apa pt. ca mancasem si ne era sete...

inca odata rusineee!

Nu uitati ca mai devreme sau mai tarziu Dzeu va da sa culegeti ce a ti semanat.

adri-nico [23.07.16 21:33:01] »

Sintem la Casa Lucas si pina la momentul de fata nu mi s-a parut nimic dubios. Sper ca sa nu imi schimb impresia pina miine la plecare. Oamenii sint primitori si atenti la cerintele celor cazati.

Cred ca vorbele mele conteaza pe acest site. Zona este minunata, miine vom merge sa vedem imprejurimile si o sa scriu un articol despre aceasta pensiune.

Va recomandam aceasta zona cit si unitatea de cazare.

liviu49 [24.07.16 14:01:13] »

@adri-nico - Iotete, unde e Zana Sefa!!! Acum am dat de ecoul de ieri, scris fie cu noaptea in cap, fie cu ziua in vine. Ramane de vazut.

La cum o stiu eu pe Zana, atenta la orice detaliu, ma astept sa citesc un articol spumos, ca vinul de pe vremuri, de 15 lei sticla (mama ce ma inteapa limba, cand ma gandesc la el!). Trebuie sa-mi ascut, de acum condiul, sa am cu ce scrie macar un ecou.

Atentie, ca pe acolo s-ar putea sa fie ceva de gasit (paranormale, zmei, zmeaie, urme de extraterestri, etc.). Nu va lasati pacalita de aparente! Poate se afla acolo si misterul celui de-al treilea pat, chiar daca turcii, din ce stim noi, nu au ajuns pe-acolo.

Astept articol nou si calatorii placute!

adri-nico [24.07.16 23:39:21] »

@liviu49 - Cit de curind o sa scriu articolul si da, totul a fost perfect la aceasta pensiune. N-am scapat nici un detaliu ca ma stiti cit sint de vigilenta.

Cit desre zmei sau zine... am fost in cautarea lor insa am ramas fara semnal la jumatea drumului si ne-am intors cu coada intre picioare. . Am gasit, in schimb, doi zmei bipezi, in stare de ebrietate, de care mi-am facut mila si i-am luat in masina noastra... nu va zic ce mireasma imprastiau.

adri-nico, grumpy, liviu49
Alte articole din această RUBRICĂPensiunea Casa Lucas: