ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.09.2014
AUG-2014
PREȚ SEJUR 160 euro ?
REGIM MASĂ fara masa

Marileta Apartments [Naxos Town, i. NAXOS](încă) NECLASIFICATĂ

O locatie excelenta la un pret foarte bun

O parte din concediul nostru din acest an a fost alocata insulei Naxos, si anume 4 nopti in Naxos Chora la Anna Studios.

De ce Naxos Chora? Pentru ca este un oras plin de viata, deosebit de frumos (probabil unul din cele mai frumoase orase din Ciclade), cu o larga varietate de taverne, cafenele, magazine si pentru a fi aproape de port, de unde am dorit sa facem macar o excursie spre alte insule. Rezervarile le-am facut inca din luna februarie, asa ca am reusit sa obtinem cazare la un pret foarte bun.

Anna Studios este o pensiune destul de recent construita, insa respecta intocmai arhitectura traditionala cicladica: pereti varuiti in alb si geamuri cu obloane albastre din lemn.

Acesta este site-ul pensiunii annastudios.gr. Noi am avut cazare la demisol, dar nu a fost o problema, pentru ca strada nu este circulata decat de cei cazati la pensiune asa ca nu am avut probleme cu zgomotul. Iar daca aveti masina, o puteti lasa fix in fata pensiunii. Pretul a fost de160 de euro/ 4 nopti, pentru un studio dotat cu aer conditionat (care se poate folosi fara costuri suplimentare), baie cu uscator de par, chicineta si o mica terasa in fata studioului. Pentru cine doreste, se asigura si transportul de la/spre port sau aeroport.

Principalul motiv pentru care am ales pensiunea este locatia foarte buna, aproape atat de plaja Agios Georgios cat si de centrul vechi al orasului. In imediata apropiere se gasesc taverne, cafenele, o brutarie, cateva minimarketuri, zeci de firme de inchirieri auto (si nu exagerez, erau vreo 5 doar pe strada noastra), practic orice ati avea nevoie.

Proprietara studiourilor, Anna, e o persoana foarte prietenoasa, ne-a dat o harta a insulei pe care ne-a insemnat toate obiectivele si ne-a alcatuit si un posibil itinerar, astfel incat sa valorificam eficient cele 3 zile pe insula, itinerar pe care l-am si respectat, in cea mai mare parte.

Singura problema pe care am avut-o a fost lipsa semnalului wi-fi in prima zi, insa in zilele urmatoare problema s-a rezolvat. In rest nu am absolut nimic de reprosat, a fost o experienta placuta si o recomand tuturor celor care cauta o cazare decenta, fara pretentii, intr-o zona centrala dar totusi linistita.

Trimis de Camelia19 in 21.09.14 14:52:39
Validat / Publicat: 21.09.14 17:46:12

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Camelia19); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmaster70 [22.02.15 11:27:26] »

@Camelia19 - Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

Din cite vad intre timp s-a schimbat si proprietarul /numele - la siteul indicat acum apare Marileta Apartments.

Camelia19 [22.02.15 16:40:34] »

@webmaster26 - Da, aia e locatia. Acuma am vazut si eu ca se numeste altfel.

maria_vn2001 [11.01.16 15:10:21] »

Buna ziua! La aceasta pensiune se poate lua si micul dejun? Sau se poate face rezervare demipensiune? Multumesc!

Camelia19 [11.01.16 16:45:17] »

@maria_vn2001 - Din cate stiu eu nu, cel putin la momentul acela nu se putea. Intre timp s-a schimbat conducerea, nu cunosc noile politici.

Eventual intrati pe site-ul oficial si vedeti mai multe detalii.

In orice caz, studiourile sunt echipate cu chicineta, iar la cativa pasi gasiti absolut toate magazinele de care aveti nevoie, de la supermarcket la brutarie si macelarie.

O zi buna.

maria_vn2001 [12.01.16 15:42:08] »

Multumesc! O zi buna!

Camelia19, maria_vn2001