ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.09.2014
ÎNSCRIS: 08.09.14
SEP-2014
2 AD. + 1 COPII -- v: 8 ani

Extrem de nemulțumit

Cum poti sa iti distrugi buna dispozitie intr-o camera de hotel de asa zise 2 stele!

Deoarece nu am avut posibilitate financiara, anul acesta am hotarat sa mergem la mare in luna septembrie.

Petrecusem concediul la munte, insa fetita noastra iubeste marea si nu mai fusesem de doi ani.

Am gasit o oferta prin voucher la Hotel Apolo din Neptun. Am intrat pe acest site sa citim impresiile turistilor. 90% din postari erau in favoarea acestui hotel. Cei 10% i-am considerat pretentiosi si am zis ca merg pe mana restului de 90%. Cine si-ar fi inchipuit ca atata lume are placerea de a petrece concediul intr-un astfel de hotel.

Sa incep cu sosirea.

Am ajuns in jurul orei 11 la hotel. Cladirea mi-a dat asa o strangere de inima cand am vazut-o, dar mi-am zis ca este important ceea ce voi gasi in camera.

Holul hotelului mi-a placut, se vedea o incercare de a da senzatia de anii 2014. Cateva obiecte dragute, sculpturi, masute, vase. Sotului meu i-a placut mozaicul de pe jos. Se vedea ca era bine lucrat.

Domnisoara de la receptie draguta mi-a dat sa completez formularul, apoi cheia de la apartament. Desi era la etajul I, fata mea a vrut sa urcam cu liftul. Smecher lift!

Ajungem la camera deschidem si... totala stare de soc. Ne-a izbit intai mirosul de mucegai, paturile erau nefacute (am aflat pe urma ca domnisoara ne daduse o camera in care nu se facuse inca curat!!).

Cobor si ii spun domnisoarei ca nu arata a camera pregatita sa intampine turisti. Imi da cheia de la un alt apartament aflat pe partea de nord.

Plina de speranta ma duc sa vad noua camera.

Camera avea asternuturi curate, asa vechi cum sunt. Nu ma deranja. Ce m-a deranjat este mirosul de pipi, de murdar, de mucegai din saltele.

Pe jos se zice ca s-a dat cu aspiratorul. Probabil ca in capatul furtunului era o grebla si nu a putut lua mizeria cum trebuie.

Balconul dadea spre o mica padurice si asta ne-a placut.

Baia era un adevarat cosmar!

Oameni buni, trebuie sa ne trezim la realitate! Faptul ca am venit la un hotel de doua stele nu inseamna ca trebuie sa acceptam jegul!!

Nu am nimic ca mobilierul e vechi, mocheta nu stiu ce calitate. Dar sa fie curat.

Deci, sa revenim la baie. In primul rand erau smocuri de par in colturi pe jos, langa asa zisul loc de spalat, ceea ce inseamna ca acolo nu facuse nimeni curat! Suportul pe care pui sapunul era din aluminiu, dar se facuse alb de cat se depusese pe el sapun. Stiu pentru ca am racait un pic cu unghia si s-a curtat albeata. Peretii aveau o gresie mica verde pe care se vedeau straturi de zoaie de sampon, sapun scurse.

Revin si spun doua stele nu inseamna ca eu sa stau in jeg! Apa calda venea dupa ce o lasai sa curga 1-1/2 ore. Treaba lor daca le convine sa piarda atata apa, dar noi ce vina avem sa venim de plaja sa stam cu nisipul atata timp pe noi?

Singurul lucru cu care sa zicem s-au scos a fost micul dejun, care a avut aproape tot ce isi doreste un om sa manance dimineata. Au tinut cont si de cei cu probleme de sanatate.

Ce mi-a "placut" este ca la plecare am asteptat sa verifice camera! Ce puteam sa iau din acea camera? Ce merita sa iau?

ASA CA DRAGI TURISTI DACA DORITI CURATENIE SI CONFORT AICI NU-L VETI GASI!

Trimis de Nicolette in 08.09.14 13:55:35
Validat / Publicat: 08.09.14 15:35:07

VIZUALIZĂRI: 2154 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Nicolette); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[08.09.14 15:34:56]

@Nicolette: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂApollo Hotel [Neptun]:

• pagină generată în 0.035592079162598 sec