ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.09.2014
DIN: Brașov
ÎNSCRIS: 03.09.14
AUG-2014

Foarte bine

Am cumparat un voucher de reduceri de pe site de profil, dupa care pretul platit a fost de 570 lei/pers/5 nopti/all inclusive. La asemenea pret, nu poti avea asteptari f mari, poti doar spera la decenta.

Am gasit f greu hotelul, fiind nevoie de indrumarea unui taximetrist care ne-a taxat cu 10 leva pentru bunavointa. Am ajuns in jurul orei 14.30 si am fost cazati imediat. De asemenea, am gasit si loc de parcare in fata hotelului (care era inclus in pret).

Camerele sunt nemodernizate, adica mobila destul de veche dar bine intretinuta, saltele curate si confortabile, lenjeria impecabila. Este adevarat ca curatenia zilnica consta doar in spalat pe jos si aruncat gunoiul. Prosoapele si lenjeria de schimba la 3 zile.

La capitolul mancare, din punctul meu de vedere, au stat destul de bine, in sensul ca fiecare masa gaseai carne de porc, carne de pui, peste, gatita f bine, fel de fel de salate, 2 feluri de ciorbe sau supe, fructe, croissante, fursecuri si prajituri cu crema.

La capitolul sucuri: erau la dozator- destul de slabute, singurul suc mai bun era cel de mere, din care am consumat din plin. Pe cine intereseaza capitolul bautura, am vazut ca se consuma multa vodca si bere, dar am vazut si lichioruri. La masa, in restaurant, puteai servi vin rosu sau alb.

La piscina ar mai fi nevoie de sezlonguri, iar la barul aferent poate un program mai lung (acum este program intre orele 11-17).

Trimis de nicco in 03.09.14 15:40:02
Validat / Publicat: 03.09.14 17:23:41
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 3035 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nicco); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 lobby-barul

webmasterX [03.09.14 17:23:27] »

@nicco: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

c_marika22 [03.09.14 23:44:37] »

Intentionez sa ma cazez la acest hotel vara viitoare, asa ca daca esti draguta, te-as ruga sa detaliezi putin lucrurile si sa mi spui si mie despre atitudinea personalului, distanta fata de plaja si plaja, intrucat stiu ca hotelul se afla in zona de sud a statiunii, o zona destul de aglomerata si ticsita cu sezlonguri si umbrelute constra cost. gaseai loc peplaja la orice ora? cum a fost inclus in pret, locul de parcare? banuiesc ca ai avut norocul sa gasesti unul in fata hotelului si nu te-au taxat, nu? sau ai facut rezervare la agentie odata cu cazare? multumiri anticipate.

nicco [04.09.14 10:31:47] »

@c_marika22: Buna. Atitudinea pesonalului este OK, te intelegi cu ei in engleza (in romana nu am incercat...), sunt politicosi, fara sa exagereze. Daca iesi pe o usa laterala a hotelului sau pe o potecuta pe langa piscina, cobori prin padurea care inconjoara hotelul, plaja e cam la 7-8 minute de mers lejer, cu copilul mic. Pe plaja unde mergeam noi, intr-adevar era o zona mare de sezlonguri, dar era loc suficient si pentru cearceafuri. Da, locul de parcare este gratuit, nu am platit nimic. Nu am facut rezervare, ca cica nu se poate, e in functie de cum ai noroc. Daca mai ai intrebari, cu drag iti raspund, chiar daca nu imediat. Si eu am cautat mult impresii inainte de a cumpara biletele, si am decis sa scriu tot ce pot despre ce am vazut...

c_marika22 [04.09.14 11:52:46] »

@nicco: Iti multumesc pentru raspuns, review-ul tau, m-a facut sa mi conturez ideea despre acest hotel, care pare o alternativa f. buna de cazare pt oameni fara pretentii f. mari, asa ca mine .

dorinakiss [21.02.15 21:26:12] »

@nicco - Buna!

Doresc sa stiu cum sunt preturile la magazine, supermarketuri, taverne si restaurante, deoarece daca merg acolo o sa am doar mic dejun (este bogat sau faci foamea?).

Unele camere au vedere la mare? Adica la receptie pot sa spun sa-mi dea o camera cu vedere la mare?

Cu stima, Dorin.

nicco [23.02.15 10:22:37] »

@nicco -

Buna.

Preturile la magazine si supermarketuri sunt ca noi intr-un magazin de cartier (deci nu preturi gen Kaufland). Sincer, la restaurant nu am fost, ca nu mai aveam loc in stomac de inca vre-un strop de mancare... Dar, din ce oferte am vazut afisate pe la intrarile in taverna, un platou costa ceva in jur de 10 leva (24 lei). In afara de niste sticle de cola adevarata (ca ne era pofta, fiind mari consumatori) si tigari (care sunt mai ieftine ca la noi), n-am mai cumparat mare lucru, decat prostii de prin bazar.

In nici un caz nu se pune problema sa faceti foamete la micul dejun. Gasiti paine prajita, unt, oua, lapte, cereale, miere, gem, crenvusti, un fel de carnati prajiti, telemea, cascaval, salata, ceaiuri diverse, limonada, cafea la automat. Sincer, acum nu-mi mai amintesc toate felurile de mancare, dar, oricum, era pe toate gusturile si din belsug. In concluzie, sub nici o forma nu puteti sa faceti foamete...

Camere cu vedere la mare nu cred ca exista, intrucat hotelul are doar doua etaje si e inconjurat de o padurice.

Daca mai aveti intrebari, va raspund cu drag.

Deja am vazut oferta pe un site de reduceri, cred ca mergem si anul asta...

dorinakiss [23.02.15 13:16:11] »

@nicco - Buna ziua!

Eu intentionez sa merg in prima decada a lunii August. Poate ne intalnim acolo sa ma ghidezi in statiune, deoarece este prima data cand merg la Nisipuri.

Am vazut intro poza un stand cu shaorma si alte bunatati care sunt suficiente pentru celelalte mese. Ai cumparat de la el?

Eu o sa merg cu autocarul.

Daca va corespunde perioada, sa vedem cum ne intalnim.

Cu respect, Dorin.

nicco [23.02.15 14:20:13] »

@dorinakiss -

Ok. Mai povestim.

Nu am cumparat, dar miroseau super-bine.

mario137 [20.05.15 11:52:02] »

@nicco: Buna ziua! Daca nu va deranjez îmi puteți spune de la cine ați cumpărat sejurul si cum ați procedat cu parcarea? Eu am sunat la o agenție si domnii de acolo mi-au spus ca parcarea costa 5 euro pe zi!!! Va mulțumesc mult! Bogdan (Brasov)

nicco [20.05.15 13:16:51] »

@mario137 - Buna ziua.

Am cumparat de pe *** - agentia este ***** (nu stiu daca imi era permis sa scriu numele...). La ei am gasit cel mai avantajos (chiar am facut studiu aprofundat). Mi-a spus de la inceput doamna de la agentie ca locul de parcare este gratuit in limita disponibilitatilor. Parcarea se afla in fata hotelului, iar in perioada 22-27 august am gasit loc liber fara probleme. Oricum, chestiunea cu parcarea nu tine de agentia de turism, ci de situatia de la fata locului.

Ne-am cumparat si anul asta tot incepand cu 22 august. Pentru 7 nopti am platit 170 euro (e adevarat ca pe sfarsitul lunii februarie), aceeasi agentie de turism.

O zi buna!

webmasterX [20.05.15 13:24:30] »

@nicco - Așa cum ai intuit...

nicco [20.05.15 14:18:00] »

@webmasterX - OK. Scuze.

dorinakiss [30.07.15 18:01:13] »

Buna ziua.

Revin cu o intrebare despre modul cum se ajunge de la hotelul Melia Grand Hermitaje (acolo ma lasa autocarul), la acest hotel, adica:

- pe jos - cat este de mers (distanta si timp);

- cu minicarul - de unde il iau, daca are vreun numar si cat costa;

- cu taxiul - cat costa.

nicco [31.07.15 09:33:37] »

@dorinakiss - Nu am idee. Noi am fost cu masina. Imi pare rau...

mario137 [31.07.15 14:17:44] »

Salut! Ai 2 variante sa ajungi acolo: pe jos dar ai de mers aproape 2 km (ieși in fata hotelului melia Gran hermitage, cobori treptele, ajungi pe strada paralela cu plaja si mergi pina ajungi la centrul unde sunt aduse mașinile parcate neregulamentar; hotelul este peste drum de acest centru);

A doua varianta este aceia de a lua un taxi; sunt parcate exact unde te lăsa autocarul. Negociezi cu șoferul (între 30-50 de lei) si te lăsa in fata hotelului!

Personal îți recomand sa folosești un taxi (negociezi la sânge). Nu îți trebuie nici euro nici leva... accepta orice moneda (cred ca accepta si ruble).

Eu o sa merg acolo la sfârșitul lui August. Dacă vrei si ai timp ți-as fi recunoscător dacă la întoarcere ai scrie câteva rânduri despre hotel! Ms!

dorinakiss [31.07.15 16:32:45] »

@mario137 -

Multumesc frumos de raspuns.

Minicar nu este pana la hotel? Am vazut pe o harta ca este o statie de BUS langa hotel cu numarul 9. Unde duce nr. 9?

Sigur o sa scriu despre ce este acolo, deoarece sunt putine comentarii si doar o poza la acest hotel.

Cu respect.

mario137 [31.07.15 16:48:19] »

Exista minicar, dar nu știu dacă trece prin fata hotelului melia si nu știu dacă te poti urca cu bagaje. De autobuz nu știu nimic noi am fost ca mașina!

dorinakiss [31.07.15 16:50:33] »

@mario137 - OK, pe 03.08.2015 voi fi acolo.

c_marika22, dorinakiss, mario137, nicco
    Alte impresii din această RUBRICĂPreslav Hotel: