ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.09.2014
ÎNSCRIS: 22.08.14
AUG-2014

Tot citind despre aceasta pensiune am avut si noi curiozitatea de a vedea cum este, avand in vedere ca in Delta optiunile sunt destul de limitate. Cum sotul meu a initiat de curand un business in Delta achizitionand o barca ar fi vrut sa discute cu mai multe pensiuni si sa le vada sa stie unde ar putea recomanda turistilor. Sulina nu este prima mea destinatie in Delta, am fost inainte in mai multe locuri inclusiv Sf. Gheorghe. Nu ma asteptam sa gasesc aici un adevarat orasel.

Puncte pro casa Sibiana

- este probabil cea mai apropiata pensiune fata de plaja. Sa nu va asteptati ca daca mergeti in Delta la mare Sf Gheorghe sau Sulina sa faceti 5 min pana la mare, distanta este mult mai mare insa de la casa Sibiana am facut pe jos 15 min pe un drum pavat, se poate lua microbuz care este 1.5 lei de persoana sau taxi care costa 7 lei.

- conditiii de cazare medii. Camerele sunt spatioase la fel si baia, curate, miros frumos. Se face curatenie in camera zilnic, noua ne-au facut chiar daca plecam in ziua respectiva. Cum am citit si in alte review-uri cabina de dus este un pic cam prea mult si deja s-a distrus - cu muzica, masaj etc - personal cred ca au complicat lucrurile, puteau merge pe ceva mult mai simplist care sa se potriveasca cu zona si chiar si pensiunea in sine.

- restaurant propriu cu mancare buna, nu f ieftina insa peste proaspat. Nu mereu gasesti totul din meniu insa prefer sa stiu ca e peste proaspat si ca nu mai au la momentul cand comand eu decat sa imi dea congelat.

- personal vesel si f prietenos

- au improvizat si un spatiu cu piscina, sezlong ptr stat la soare pe malul Dunarii, care este foarte frumos

- aer conditionat in camere

Puncte contra

- camera avea vedere catre peretele altei pensiuni unde erau puse toate aparatele de aer conditionat, era foarte zgomotos din aceasta cauza caci toata lumea isi lasase aerul pornit desi nu era necesar parerea mea, seara fiind chiar racoare in aceasta perioada. daca puteti cere cu vedere la Dunare ar fi mult mai bine.

- pret cam mare la cazare. Am platit 155 lei pe camera fara mic dejun, cu mic dejun ar fi venit 205, sincer consider pretul a fi putin cam mare - dar din pacate asa sunt multe locatii din Delta

In ce priveste impresia lasata de Sulina per total as vrea sa mentionez ca am fost f dezamagita de plaja, ma asteptam sa fie mult mai ingrijita insa arata ca si cum cineva o lasase in paragina. Primaria a dat voie sa se faca un barulet si umbrele etc insa nu au impus sa curete si nisipul. Pacat, caci la Sulina este un nisip foarte fin. In rest Sulina este un orasel foarte dragut, cu o faleza f frumoasa si mai multe terase pe cat ma asteptam unde sa manaci/ bei ceva, iar apusul este superb vazut de pe faleza si chiar de la casa Sibiana.

Va recomand insa daca veniti in Delta sa nu stati intr-o singura locatie, incercati sa inchiriati barca in niste conditii acceptabile si sa mergeti pa canale, la Letea etc - este superb si nu veti regreta banii dati. Din pacate costurile la barci sunt ridicate, insa motorina e scumpa si consuma si mult, stiu din exeperienta. Incercati sa gasiti sa arate cat de cat ok, multe dintre ele arata deplorabil.

Trimis de liviafcs in 02.09.14 10:18:18
Validat / Publicat: 02.09.14 11:45:23
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SULINA.

VIZUALIZĂRI: 2626 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (liviafcs); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Casa Pescarilor (ex Casa Sibiană) :