ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.09.2014
DIN: Oradea
ÎNSCRIS: 27.07.10
AUG-2014

La baie la Aquapark President

Am scris acest review dintr-un spirit de patriotism local, dupa ce am citit pe site mai multe review-uri negative sau dezamagitoare despre el. Sa nu va imaginati insa ca vreau sa ii fac publicitate cu tot dinadinsul. Voi incerca, deci, sa prezint lucrurile cat mai obiectiv cu putinta. Sper sa reusesc!

Asadar, sa incepem. Aquapark President face parte din complexul President (hotel, restaurant, bar si aquapark), toate localizate la iesirea din Baile Felix.

Cum ajungi aici?

Daca vii din Baile Felix, la iesirea din statiune vei vedea un indicator spre Beius si Deva. Imediat dupa el o iei la dreapta si aquaparkul se afla la 200 metri, pe partea stanga, vizavi de hotelul cu acelasi nume. Din statiune se mai poate ajunge si pe jos, pe o alee pietruita care serpuieste prin padure. Distanta e de 7-800 metri, veti intra vizavi de hotelul International si veti iesi la hotel President. Aleea se numeste "Aleea Sarutului"- sugestiv, nu?

Parcarea

Ajunsi la aquapark veti descoperi, in zilele aglomerate, ca nu ai unde sa parchezi. Parcarea este insuficienta pentru numarul mare de vizitatori. Asa ca, in disperare de cauza, lumea mai parcheaza si in dreapta cladirii, unde este o zona neamenajata, sau chiar pe marginea drumului. In extrasezon insa nu sunt astfel de probleme.

Scurt istoric

Aquaparkul s-a deschis pe 29 octombrie 2012. Pana in acel moment nu exista nici un alt aquapark in statiune, si singurele variante de petrecere a timpului in extrasezon erau standul Apollo, piscina acoperita a hotelului President sau piscina hotelului Crisana. Constructia aquaparkului a durat un an si jumatate si se lauda ca primeste in jur de 7-800 persoane pe zi. Este deschis tot timpul anului, de duminica pana joi de la 9-21 iar vineri si sambata de la 9-22.

Tarife si acces

Tarifele actuale sunt in vigoare din iunie 2013 si sunt diferentiate, ca si la alte aquaparkuri din strainatate, in functie de numarul de intrari, orele petrecute sau accesul in diferite zone.

Astfel, pentru adulti exista 3 tipuri de intrari- pentru 3 ore (25 ron), 5 ore (30 ron) sau intreaga zi (45 ron). Daca sunteti cazati insa in Baile Felix sau 1 Mai, multe hoteluri sau pensiuni ofera reduceri la intrare (20 ron intraga zi- adulti). Pentru intrari multiple in aceeasi zi se mai platesc 10 ron. Copiii de pana la 3 ani au gratuitate. Cei intre 3-14 ani platesc 12,15 sau 20 ron (3,5 ore sau intreaga zi). La copii se mai achita inca 5 ron pentru intrari multiple. Exista si abonamente, cu un numar de 5-10,15 sau mai mult de 20 intrari. Pentru grupuri de peste 10 persoane este si reducere.

Pentru zona de jocuri se achita 10 ron la darts (pe ora), 20 ron la tenis de masa, biliard si mini hockey si 30 ron la bowling si squash. Nu voi detalia toate celelalte preturi, consultati poza cu tarifele anexata la review sau intrati pe site-ul aquaparkului pentru mai multe detalii.

La intrare primesti un ceas, (o bratara de plastic cu microchip) care poate fi de 3 culori, rosu (intrare la zona de jocuri si restaurant), albastru (acces la bazine, sauna, jocuri, restaurant, exclude zona VIP) si verde (include toate cele de mai sus+ zona VIP- costa 60 ron). Pe ceas mai trebuie sa incarci o suma de bani, in functie de cat doresti sa consumi. Suma minina este de 10 ron. La iesire daca nu ai consumat toata suma se restituie diferenta sau se plateste restul de timp stat in plus. Atentie! Pierderea ceasului implica o penalizare de 100 ron!

Vestiarele

Cu ceasul primit mergi in vestiar. Aici gasesti mai multe randuri de dulapioare, asezate in ordine, de la 1 la 800 (cred). Pe biletul primit la intrare scrie si numarul dulapului, in caz ca uiti. Cand sunt foarte multe persoane e posibil sa nu mai gasiti dulap! Sau sa primiti unul singur pe cuplu/ grup/ familie. Dulapul se deschide folosind ceasul (sau bratara). Se apropie chipul de "zavor" si se aprinde un beculet verde. Atunci poti deschide dulapul. La inchidere repeti procedeul pentru a securiza yala.

Langa dulapioare este si zona de schimb cu cabine. Cabinele sunt destul de spatioase, dotate cu bancuta din lemn si agatatori. Intre randurile de dulapioare sunt cateva bancute pe care poti sa te asezi sau sa-ti asezi geanta. Pe lateralele vestiarului sunt oglinzi mari langa care sunt mai multe uscatoare de par, toate functionale, din acelea la care trebuie sa tii permanent apasat butonul ca sa functioneze. Ce mai gasesti in vestiar- recent a fost adus un aparat Flabelos (de slabire, tonifiere -nu l-am incercat).

Langa oglinzi sunt si toaletele, curate si ingrijite, la care singurul neajuns este ca sunt cam mici- adica de-abia incapi in cabina dupa ce inchizi usa.

La iesirea din vestiar sunt scarile pe care se poate cobora din hotel (aquaparkul are si un hotel deasupra vestiarului si zonei de intrare). In dreapta este intrarea in restaurant (se poate intra aici si de afara). Intrarea in aquapark se face prin turnicheti, si de la receptie dar si din vestiare.

Zona interioara

Intrarea se face printr-un tunel care leaga aquaparkul de zona de receptie si hotel. In interior sunt 13 bazine, grota mediteraneeana, un tobogan interior si accesul la cel exterior, sauna turceasca, baia turceasca si sauna finlandeza, un bar, o zona pentru fumatori (la subsol), dusuri, toalete, cabinet de prim ajutor. La etaj sunt bazinul pentru copii si zona de agrement pentru copii, dusuri, toalete, cabinet de masaj, zona de relaxare, zona de jocuri, jacuzzi, 2 bazine si zona VIP. Zona pentru copii de la etaj este despartita de cealalta, aflata tot la etaj, dar cu accesul pe alte scari.

Bazinele interioare

Sunt diferite, am sa le prezint pe scurt. Primul, la intrare este Bazinul cu vartej- adancimea apei este de 1,20 m si temperatura 34-36 °C (majoritatea bazinelor au aceasta temperatura iar apa este termala). Se numeste asa datorita curentului circular de apa care te ajuta sa inoti in jurul bazinului cu viteza. Mie imi place foarte tare, dar daca e aglomerat e destul de neplacut, pentru ca te ciocnesti de cei din fata ta, si, inevitabil, cei din spate vin peste tine. In interiorul lui este o zona semi-inchisa unde sunt jeturi de apa. Langa acest bazin se afla scara de acces la cele 2 tobogane. Cel rosu ajunge in bazinul intern, de langa bazinul cu vartej, iar cel albastru se varsa afara, in bazinul exterior. Toboganele sunt inchise si dotate cu semafor- intrarea in ele se face cand becul este verde, ceea ce ar trebui sa insemne ca nu mai e nimeni in interior. (Insa senzorii se mai inseala, sotul meu s-a intalnit in interior cu un copilas care se oprise pe la mijlocul toboganului si se juca linistit!) In jurul scarii care duce la tobogane se afla un bazin cu apa sarata, cu apa mai rece decat in restul bazinelor, cu adancimea de 1.30 m.

Urmeaza o zona cu sezlonguri si in capatul ei barul. De aici poti cumpara cafea, apa, sucuri, inghetata, sandwichuri si tot felul de alte dulciuri. Oferta nu este foarte variata totusi. Inainte de bar este cabinetul de prim ajutor, iar pe partea dreapta a zonei cu sezlonguri este bazinul Whirpool, cu vartejuri de apa. Apa are aici 1,40m si 36-38°C. In capatul acestui bazin se afla zona pentru fumatori si iesirea spre bazinele exterioare.

Trecand de bar ajungi la zona cea mai aglomerata. Aici se gasesc 4 bazine. Bazinul Hawaii are in partea dreapta o zona circulara, unde se gasesc 8 "paturi", dotate cu suluri de burete pe post de perna. Zona asta e si preferata mea! Aici te poti intinde pe gresie si sa te lasi masat de jeturile de aer laterale. Zona e tot timpul ocupata, pentru ca jeturile de aer si de apa din cealalta jumatate de bazin functioneaza alternativ, cate 10 minute, asa ca lumea sta la coada si asteapta sa porneasca! Restul bazinului are forma de semiluna si te mai rasfata cu diverse jeturi sau caderi de apa.

Bazinul Bora-Bora se afla langa Hawaii. Apa are o adancime de 80 cm si temperatura de 34-36 °C. La acest bazin ajungi urcand cateva scari. Bazinul este circular si are jeturi de aer care iti fac un placut masaj la spate daca te asezi pe banci.

In stanga bazinului Hawaii se afla ciuperca, o cadere de apa aflata in mijlocul bazinului care are aceleasi jeturi ca si Bora-Bora. In partea stanga a acestui bazin se afla grota mediteraneeana, unde apa este mult mai clada si aerul fierbinte. Accesul in grota se face pe sub o cascada care se revarsa de pe o lespede de piatra. Aerul aici este foarte fierbinte si umed, te simti ca in sauna. Am senzatia ca vara cascada nu functioneaza, nu am vazut-o curgand decat iarna.

In stanga grotei este bazinul cu apa rece, de 26-28 grade, cu adancimea de 1,30, precum si un bazin ingust, cu pietre pe fund, cu apa mica, folosite pentru reflexoterapie. In spatele acestor bazine sunt saunele, cea finlandeza si cea turceasca. Sauna salina este in stanga lor, langa dusuri si toalete.

Sa urcam la etaj- aici se afla zona VIP-un jacuzzi si 2 bazine mici, circulare. Bazinul Cancun, cu adancime de 105 cm si inca unul care nu retin cum se numeste. De la balcon poti vedea bazinele interioare de jos. In mijlocul podelei este decupat un cerc in plafon, acoperit cu sticla speciala, prin care vezi in bazinul de dedesubt. Si aici sunt sezlonguri, in jurul bazinelor sunt stalpii re rezistenta si deasupra cateva fresce pictate intre geamuri. Zona mai are o sauna si un cabinet de cosmetica.

Zona de agrement pentru copii- aflata tot la etaj, dar cu acces pe langa intrare, dupa primele bazine. Bazinul pentru bebelusi are o adancime de 20 cm, apa de 36-38 grade si un mini tobogan din plastic, foarte lin, de pe care sa coborati copilul in bazin. Langa acest bazinas se afla bazinul pentru copii mai mari, cu adancimea de 60 cm si temperatura de 34-36 grade. Si acesta are un tobogan clasic, mai inalt putin decat celalalt. Intrarea in apa a copiilor de pana la 3 ani se face doar cu pampers special pentru apa. Daca nu aveti se gaseste de vanzare la receptie. Si in aceasta zona sunt sezlonguri precum si bai cu dusuri si toalete. Pe pereti sunt pictate personaje hazlii (o caracatita cu palarie, pirati si zane) Langa zona pentru copii se afla cabinetul de masaj. Aici se fac masaje de relaxare, terapeutice, de drenaj limfatic, anticelulitic, cu pietre calde sau impachetari corporale.

Zona exterioara

In exterior sunt 3 bazine, impartite insa pe zone. Primul bazin, cel de langa iesire, este divizat in 3: prima parte are o fantana arteziana, a doua e cea in care ajunge toboganul albastru (intrarea din interior) si cea de-a treia este cea cu sfera. Adica in mijlocul bazinului este o sfera mare din cauciuc care se misca pe verticala si face valuri. Valurile nu sunt foarte mari, dar e placut. Toate aceste zone comunica intre ele prin fasii de bazin, delimitate pe culori, pe margini. Din partea cu sfera mai este un bazinut pentru copii, pe o margine, unde apa este foarte mica. Aici mai este si un tobogan mic.

Cel de-al doilea bazin exterior este si cel de inot. Vorba vine inot, pentru ca in zilele foarte agomerate e foarte plin si lumea, din pacate, nu e tocmai civilizata. Sunt o multime de copii cu colace, altii care sar de pe marginea bazinului, unii care se joaca cu mingea si te lovesc cu ea in fata... Dintr-astea. Ma asteptam la altceva de la un aquapark dar asta e... La intrarea in bazin sunt cateva "dusuri" si banchete pe care poti sa stai sa savurezi apa care iti curge pe cap.

In fine, cel de-al treilea bazin este cel de la tobogane. Toboganele exterioare sunt in numar de 3: galben rosu, verde. Cel galben este mai lat, lin, cu o denivelare. Cel rosu este si cel mai populat, pentru ca e "de viteza"- mai abrupt. Cel verde este spiralat, nu foarte rapid. Toboganele functioneaza intre orele 12-13,14-15 si 16-17. Noi le-am vazut functionand si mai tarziu, probabil cand sunt multi vizitatori le lasa mai mult.

Langa bazinul mare este o zona cu paturi (8 bucati) acoperite cu baldachin. Sunt gratuite, dar presupun ca sunt primele care se ocupa dimineata, noi nu le-am vazut libere niciodata. Mai sunt cateva pe o laterala a parcului, langa gardul exterior. Teoretic sunt pentru 2 persoane, dar saltelele sunt latute, asa ca incap mai multe persoane (3-4) mai subtiri.

Ce mai gasesti afara?

O sumedenie de sezlonguri- albe, din plastic, maro- din lemn- sau verzi, gri si albastre din material. Lucrul cel mai de laudat este ca sunt umbrele suficiente- in afara celor mari, care acopera o suprafata mai mare, mai sunt si umbrele mai mici.

Trambulina pentru copii- aflata langa gard, intr-o zona mai izolata.

Tabla de sah cu figurine mari- aflata tot langa gard.

Teren de volei pe nisip- aproape de tabla de sah, langa gard.

Barul exterior- cu o mica terasa, pe care este si o masa de biliard.

Patiserie-alaturi de bar- vinde gogosi, placinte si alte cateva produse de patiserie.

Tatuaje temporare- preturi intre 10-30 ron, cateva sute de modele.

Mascote – Minney, Mickey- amuzante pentru copii.

Dusuri- daca nu mai aveti loc puteti sa le incercati pe cele din interior, sunt in mai multe locuri.

Cosuri de gunoi- aflate in multe locuri, suficiente pentru toate zonele, golite destul de prompt, nu le-am vazut niciodata pline sau dand pe dinafara.

Terasa – lipita de restaurant- se poate ajunge direct din cladire sau de afara, traversand un podet din aquapark. Mancarea aici nu e grozava, am fost si noi in recunoastere dar nu ne-a tentat, nu arata bine deloc.

Per ansamblu aquaparkul nu este cel mai grozav din lume dar nu e nici de lepadat. In ceea ce priveste curatenia i-as acorda nota 9 iar pentru amabilitatea angajatilor cred ca 8. (dar precis ca au si zile mai bune, cand nu e multa lume).

Eu consider ca merita luat in calcul cand vine vorba de o baie- ai destule bazine, loc afara, inauntru, umbra, sezlonguri suficiente, apa termala (curata). Daca sunteti in zona (Baile Felix, 1 Mai sau Oradea) merita sa il incercati!

Trimis de luciaoradea in 01.09.14 20:06:57
Validat / Publicat: 01.09.14 21:01:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BĂILE FELIX / '1 MAI'.

VIZUALIZĂRI: 23493 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (luciaoradea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P04 Aquapark President Baile Felix- hotelul President se afla vizavi

Marian Preda
[01.09.14 21:05:41]

@luciaoradea;

Am onoarea primului vot! Felicitari pentru articol!

[01.09.14 21:07:41]

[01.09.14 21:15:42]

@Marian Preda:

Multumesc frumos pt vot si felicitari!

[01.09.14 21:17:06]

Felicitari!

Dar nu numai atat, un rw extrem de interesant ptr mine, avand in vedere ca Baile Felix este una din statiunile mele de suflet din tara, am fost aici de destule ori.

Din pacate, totul a fost demult, nu am mai fost aici din... 2003 (imi sopteste sotia).

Vom reveni insa, negresit, cat de curand posibil, mai ales ca, iata aflu cu mare interes si bucurie, a aparut si acest nou Aquapark.

Oradea si Bale Felix, doua dintre locurile din Romania cele mai dragi sufletului meu.

Inca o data aveti aprecierile mele!

[01.09.14 21:23:29]

@zuftim:

Multumesc pentru aprecieri. Daca spuneti ca zona Oradea-Felix-1 Mai este una dintre preferatele dvs poate ar trebui sa reveniti! 2003 e tare demult! S-au schimbat multe lucruri de atunci, au aparut o multime de pensiuni unde sunt conditii bune si foarte bune de cazare precum si locuri de genul aquaparkului care merita vazute si incercate.

cher-cher
[01.09.14 21:42:54]

Foarte bun articolul, multumim pentru el. Pare interesant, însă am senzația că e un pic cam scump pentru ce oferă. Mi se pare anormal să plătești pe de o parte intrarea și pe de alta suplimentar pentru ping pong, etc.

[01.09.14 21:52:59]

Sunt convins de asta.

Din pacate, programul meu standard serviciu-acasa este "perturbat" doar din cand in cand de cate o deplasare in week-end pe o raza de 150 km, si inca vreo 1,2 sau 3 vacante pe an, mai consistente ca numar de zile.

Insa chiar dupa ce v-am citit review-ul, i-am spus sotiei: "hai la Felix! " Si bineinteles ca a fost de acord.

Dupa vacanta din septembrie, neaparat vreau sa fac cel putin un week-end la Baile Felix-Oradea, mai ales ca apa termala e favorabila bailor inclusiv in lunile de iarna, chiar si in bazinele in aer liber.

Lucru dealtfel facut de mine, demult, in decembrie, strandul Apollo, outdoor, cu ploaie sau ninsoare afara, dar nu era absolut nici o problema!

Si aici lansez o invitatie pentru cititorii AFA: mergeti cu incredere la Baile Felix, puteti face baie in bazinele cu apa termala oricand in cursul anului! Aici corectati-ma va rog doamna daca e cazul, eu stiu situatia din perioada 1980-2003, cand apa termala era fierbinte-fierbinte, sper ca intre timp, apa termala nu s-a... racit, ca in alte locuri din tara.

Daca acum apa e la fel de calda, parca cu cat e mai rece si mai urat afara, cu atat mai placut e sa faci baie in piscinele din statiune!

Dar statiunea nu e doar piscine cu apa termala, eu o tin minte ca o statiune cocheta, cu parcuri superbe, cu flora exotica deosebita care poate exista datorita microclimatului favorabil si apei termale!

Capacitatea de cazare e mare, hoteluri mari si multe, candva demult in copilarie personal am facut o statistica, din care rezulta ca Baile Felix are cea mai mare capacitate de cazare iin hoteluri dintre statiunile noastre, exceptand bineinteles litoralul.

Ardelenii si banatenii, fiind mai departe de mare, pentru multi dintre ei Baile Felix + 1 Mai reprezinta echivalentul Litoralului!

Baile Felix: o statiune superba, dragii mei, cine nu a fost acolo, e pacat sa nu mearga cu proxima ocazie, merita!

Si asta o spun referitor la situatia pe care o stiu eu, de demult, bineinteles ca intre timp s-a dezvoltat si mai mult, asa cum a precizat dealtfel si autoarea review-ului de fata.

Doamna, m-ati uns iar la suflet, de data asta cu Baile Felix.

Dabator
[01.09.14 23:28:07]

@luciaoradea: Și un superbonus din partea mea.

[02.09.14 12:59:00]

@zuftim:

Poate cu ocazia weekendului pe care il planuiti la Felix ne si intalnim sa ne vedem fata in fata! Asta daca doriti, desigur!

In ceea ce priveste apa termala aveti dreptate, se poate face baie linistit si iarna sau in orice alt anotimp. Temperatura apei din bazine oscileaza insa, pentru ca e combinata cu apa de la retea, si nu e niciodata la fel. Dar acum cu sistemele astea moderne de recirculare a apei se mentine o temperatura constanta. Apollo are apa cea mai calda din Felix dupa cate stiu eu. Mai este si piscina de la Crisana care e deschisa si iarna (am scris mai demult si un review), si pretul e pe la 10 ron de persoana, asa ca e mult mai rezonabil. Drept e ca si bazinul e doar unul.

Multumesc pentru aprecierile legate de Felix, m-ati uns si dvs pe suflet cu laudele aduse zonei mele natale!

[02.09.14 14:46:41]

@cher-cher:

Multumesc pentru aprecieri. In ceea ce priveste pretul nu stiu ce sa zic. Comparativ cu alte stranduri si piscine care cer preturi situate intre 30-50 ron doar pt ca sunt "de fite" si tinerii (in general) aflati acolo se uita urat la tine, de parca ar fi piscina lor privata, preturile de aici nu sunt enorme. Cu jocurile noi nu ne omoram, ca nu pentru ele mergem la aquapark. Dar, normal, parerile sunt impartite.

sunflower
[02.09.14 20:15:46]

Foarte frumos, Lucia, felicitări!

Am fost și noi acolo, anul trecut de ziua îndrăgostiților , ne-a plăcut, era totul aproape nou, însă, nu ne-am putut opri să nu comparăm cu ceea ce oferă pe acest palier Ungaria. Ceea ce nu mi-a plăcut e plafonul, destul de jos, de aceea, gălăgia era infernală, era și foarte multă lume, e drept.

Dar una peste alta, Aquapark-ul Prezident și mai ales Băile Felix, despre care am și scris impresii rămân un loc aproape de sufletul meu.

Am fost și la Hotel Crișana, ironia a fost să avem cazare tocmai acolo, deși recenziile pe Afa erau infenale, am zis ca nu poate fi dxxxul așa de negru... dar a fost mai crunt decît ne așteptam. În camere un aspect groaznic, un miros pestilențial, mizeria la ea acasă și piscină nu mai era, fiind dezafectată. Ne-am luat o altă cazare, cochetă, plăcută și am salvat Ziua Sf. Valentin!

Însă, întotdeauna, cu plusuri sau minusuri ne-am simțit excelent la Felix și recomand tuturor să redescopere farmecul apelor termale românești.

[02.09.14 23:05:43]

@luciaoradea:

Cu cea mai mare placere!

Undeva in octombrie, poate noiembrie, vrem sa mergem negresit. Exceptand litoralul, am 2 statiuni cel mai apropiate de suflet: Sinaia la munte si Baile Felix. Acum realizez ca nu am fost de un car de ani in Baile Felix. Efectiv mi-e rusine.

Mai vorbim pe acest subiect, daca doriti, dupa ce ma voi intoarce din concediu, deci dupa 3 octombrie. Sau chiar oricand, repet, nu diin curtoazie, Oradea+Baile Felix le iubesc.

Inca o data mersi ptr rw f. interesant si folositor.

[03.09.14 13:41:31]

@zuftim:

Ok, ramane sa vb la intoarcerea din concediu. cand planuiti sa veniti dati un semn!

creivean
[04.09.14 19:38:35]

@luciaoradea:

Excelent review. Te felicit sincer.

Pe de altă parte, nu ştiu dacă ai aflat, dar la hotelul unde ne-am cunoscut (Perla din 1 Mai), vara asta s-a dat în folosinţă o nouă piscină exterioară cu 200 şezlonguri, dotată cu 3 tobogane.

Şi iată că aşa, Băile Felix & Băile 1 Mai, fac concurenţă serioasă de pe acum staţiunilor din Ungaria.

Păcat că... marele hotel de 5 stele cu aquapark, pe care SCT-ul îl tot construieşte pe locul hotelului Lotus (parcă) nu se mai mişcă, la fel ca şi deja mult aşteptatul ştrand nou al oraşului (Oradea).

sunflower
[04.09.14 20:22:37]

@creivean: am auzit ca hotelul de 5 * se va deschide in octombrie!

[05.09.14 15:09:03]

@creivean:

Multumesc pt felicitari. Da, am vazut piscina de la Perla dar inca nu am apucat sa mergem. Si nu stiu daca vara asta calduroasa ne mai permite asa ceva acum... Sincer mie mi se pare President-ul mult mai ok decat aquaparkul de la Hajduszaboslo (la Debrecen n-am fost inca si nu ma pot pronunta).

Iar in ce priveste strandul cel nou cred ca mai avem muuuult de asteptat, avand in vedere ca primaria este inca in proces cu proprietarii teraselor (sau fostelor terase din strand) pe care i-a falimentat in vederea construirii unui aquapark...

bogumil
[30.01.15 15:30:20]

@luciaoradea

Dacă-ţi spun că azi la 14.00, pentru a-mi onora promisiunea pe care ţi-am făcut-o la review-ul meu despre AquaLand Deva, am ajuns in parcare la AquaPark President, mă crezi?

Doar că, locurile de parcare fiind absolut toate ocupate, am bătut în retragere cu gândul că în următoarele 7-10 zile nu avem ce căuta pe acolo. Au intrat pruncii în vacanţă, aşa că va fi o perioadă extrem de aglomerată.

Am să revin pentru o baie şi un review după vacanţă

Până atunci, savurez review-ul tău...

cher-cher, luciaoradea, Marian Preda, sunflower, zuftim
Alte impresii din această RUBRICĂAquapark Prezident [Băile Felix]: