ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.08.2014
DIN: BUCURESTI
ÎNSCRIS: 01.09.10
AUG-2014

Prânz bufet suedez la Restaurantul hotelului DORNA

Printr-un concurs de imprejurari am avut ocazia sa iau pranzul la Hotel Dorna pe 28 august 2014 si am fost mai mult decat multumita de serviciile oferite.

Mancarea este foarte gustoasa si bine gatita. Trebuie sa precizez ca sunt extrem de pretentioasa la curatenie si gust. Am fost 4 adulti si un copil de 2 ani si 3 luni. Precizez ca baietelul meu este extrem de sensibil la stomac si desi a gustat din mai multe feluri nu a avut nicio problema.

Din punctul meu de vedere ma gandesc foarte serios sa revin anul viitor intr-un sejur la acest hotel.

Totul era foarte curat, personalul extrem de amabil iar bufetul foarte bogat pentru un hotel de 3 stele: doua feluri de ciorba foarte gustoase, salate de peste si de cruditati, mai mutle feluri de branzeturi, salate de legume, legume crude, 2 feluri de garnituri si 2 feluri de carne (porc si macrou la cuptor), paste cu ciuperci, sufleu de legume, 2 feluri de miniprajituri si 3 feluri de salam de biscuiti (extrem de gustos), inghetata, fructe, dozator de bauturi de la pepsi, vin alb/rosu, bere dozator, cafea, cateva feluri de aperitive autohtone alcoolice, gratar (nu stiu cu ce... ca n-am mai putu gusta).

Daca as avea de "obiectat" as putea spune ca pireul era din fulgi si ca sucurile de la dozator nu erau ok insa suntem la 3 stele si nu cred ca iti ofera cineva oriunde in lumea asta fructe proaspat stoarse la 3 stele!

Am citit cateva review-uri si nu prea inteleg parerile negative. Mi se par extrem de carcotasi unii dintre cei care au criticat masa. Mi se pare onest sa comparam acelasi tip de masa oferit la hoteluri de acelasi nivel sau, cel putin, pentru care am platit acelasi pret si am fost in aceeasi perioada a anului.

Am auzit urmatorul comentariu "aaa... la bulgari e mult mai bine si mult mai ieftin"... Surprinsa, am intrebat... "dar cand ati fost? " "Pai de 1 mai!!! " mi se raspunde "Mersi" zic si vrei sa ai acelasi pret in sezon?!

In concluzie, toti cei care au copii mici, si nu numai, si care NU au pretentia ca la 3 stele sa primeasca fresh-uri, bauturi internationale, fructe de mare, etc acesta este un loc super ok.

"Am tras cu ochiul" la camerele de la parter si erau foarte curate, cu mobilier decent.

Trimis de MONITA in 31.08.14 21:17:35
Validat / Publicat: 01.09.14 08:40:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 1836 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (MONITA); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[01.09.14 08:40:29]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Restaurante, terase în Mamaia" (deja existentă pe sait)

Recomandările referitoare exclusiv la restaurantul unei unităţi de cazare NU se încarcă la rubrica de cazare respectivă, ci la rubrica "Restaurante din zona X" (dacă aceasta nu există încă pe sait, se poate crea în maxim 1 minut)

Am retras notele acordate (în mod nepotrivit, deplasat) la CAZARE

• Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Mamaia?: