ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.08.2014
ÎNSCRIS: 25.08.10
AUG-2014
2 AD. + 1 COPII -- v: 1 an

Foarte nemulțumit

La pomul laudat sa nu te duci cu sacul!

Pentru ca acest site mi-a fost intodeauna foarte util in alegerea sejururilor pe care le-am organizat, ma simt datoare fata de cei care contribuie zilnic la buna noastra informare in materie de spatii de cazare.

Dupa indelungi cautari pentru petrecerea unui weekend undeva cat mai aproape de Timisoara am votat Pensiunea Mili din Poiana Marului, judetul CS.

Ceea ce este de retinut pentru cei ce vor sa ajunga acolo e faptul ca:

- exteriorul pensiunii este foarte frumos, intretinut, cu teren de fotbal, spatiu de joaca pentru copii: tobogane, casute, hinta, masinute, plase jucarii si carti pentru copii.

- interiorul, camerele, baile, holurile, terasele sunt foarte curate si din punctul acesta de vedere nu am nimic de obiectat;

- insa cand vine vorba de preturi, servicii, personal si tratamentul turistilor mai au foarte mult de lucrat.

Micul dejun, inclus in pret, era foarte saracacios, noroc ca era colorat in farfurie (de la castravete, salam si sunca), ca altfel as fi crezut ca mi-au adus farfuria goala. Pranzul, ne-a costat 45 lei (meniul zilei: un bol de ciorbita, felul 2 cu o garnitura si un desert), bun, nimic de zis, dar din nou foarte putin (potrivit mai degraba fetelor care sunt la o usoara cura de slabire) si extrem de scump. De remarcat, ca nu am vazut absolut niciun turist (si pensiunea era plina) care sa lase ceva mancare in farfurie, deci asta spune multe despre cantitate! Cu siguranta ca le-a placut mult, dar asta nu inseamna ca s-au si saturat!

In prima zi in care am ajuns, pranzul a fost servit prompt la ora stabilita (13), ora potrivita pentru a le da copiilor mici sa manance, iar apoi sa ii duci la culcare. Insa in a doua zi, ora de servire a pranzului a fost 15, ora foarte tarzie pentru familiile cu copii mici, care plangeau prin curte de foame si oboseala. Noi nu i-am dat copilului nostru, la pranz, mancare de la pensiune, iar prin urmare, acest comportament lipsit de promptitudine si bun simt al gazdelor la adresa turistilor nu ne-a afectat foarte mult.

Cina, scumputa, pastravul cam anemic, insa, avand in vedere ca era destul de tarziu servita, mergea (mamaliguta cu pastrav si mujdei 21 lei).

Bauturile nu le-am servit de la ei, poate si asta a contat in stabilirea modului in care am fost tratati de catre gazda, iar in prima seara am facut gratar in curtea pensiunii, din nou o "bulina neagra" pentru noi, pentru ca nu am consumat nimic de la ei.

Gazda barbat, obosit, ciudat, si mereu deranjat de cererile noastre, era mai potrivit intr-un alt decor, pentru a alunga clientii nu pentru a-i atrage.

Gazda femeie si copii lor - ok si destul de diplomati.

Per ansamblu, sejurul nu a fost unul ratat, pentru ca am avut o companie placuta care sa ne faca sa ne simtim bine, iar noi si copiii am stat mai mult in curte si in spatiile de joaca, insa daca nu am fi avut copii, cu siguranta am fi plecat cu un gust si mai amar de la faimoasa Pensiune Mili din Poiana Marului!!!

Trimis de stoto in 18.08.14 15:46:14
Validat / Publicat: 18.08.14 19:14:19
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în POIANA MĂRULUI [CS].

VIZUALIZĂRI: 2703 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (stoto); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Mili: