ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.12.2009
    2 AD. + 1 COPII

Nici nemulțumit, nici mulțumit
    Către satisfăcător

OK pentru o noapte!

Intr-o zi de sambata ne-am hotarat sa mergem in... Croatia:) Am mai fost de doua ori si ne-a placut foarte mult. Am stat la o pensiune particulara in Medveja (5 km de Lovran) si din aceasta cauza am cautat un hotel prin apropiere. Fiind o decizie pe moment, nu aveam cum sa luam legatura cu gazdele sa le intrebam daca au camere libere si din aceasta cauza am cautat pentru back-up un hotel unde sa stam. Bristol avea cea mai buna oferta si cele mai bune review-uri pe site-ul de rezervari. Am rezervat o camera pentru 6 nopti si ne-am prezentat la hotel a doua zi.

Prima impresie a fost ca e super okei! :)

Teoretic aveam parcare gratuita la hotel (practic, aveam daca gaseam loc).

Am primit o camera la etajul 2 al hotelului care mirosea ingrozitor a tigara... era un dejavu de anul trecut din grecia... fiind o familie cu copil mic si cu pretentii sporite, ne-am adresat receptionerului ca sa ne schimbe camera. Ne-a spus ca mai e doar o singura camera libera si ne-a dat cheia unei alte camere aflate la parter ca sa alegem care ne place. Camera de la parter era in regula, nu mirosea a nimik (deocamdata:))). Camera era minuscula, cat sa incapa un pat matrimonial si langa pat doua noptiere iar la capatul patului era o masa cu un scaun si sus deasupra mesei era cocotzat un tv mic. Mobilier foarte vechi dar totul era curat! Baia de dimensiuni corespunzatoare si totul era impecabil de curat!

Nu aveam minibat! Noi ne-am bazat pe minibar pt. ca adusesem de acasa o geanta termoizolata, apa, lapte UHT pt. copil si alte chestiuni care necesitau racoare. Nu aveam aer conditioant, deci nici nu se punea problema sa stam acolo prea multe nopti si din cauza caldurii.

Zona e relativ linistita, e plin de pensionari. Seara la hotel era muzica pe terasa si se dansa.

Micul dejun era de tip bufet suedez, cu mancare buna si suficienta.

Dimineata am avut o surpriza cand sa intram la baie... vecinul a fost mai harnic sau era in descompunere in baia lui... pt. ca era un miros de... de nici nu puteai intra in baie. N-am reusit sa ne spalam pe dinti si nici sa folosim wc-ul nostru din cauza mirosului ingrozitor!!! Nu puteam sa lasam usa de la baie deschisa pentru ca fiind asa de mica si camera ne-am fi sufocat acolo instantaneu!

Noroc ca in seara sosirii am fost in Medveja, ne-am cautat gazdele care aveau camere libere, asa ca dupa micul dejun am parasit hotelul de tot! :)

Nu stiu cum functioneaza sistemul de aerisire al bailor din hotel, dar poate ca doar aici a fost o problema...

In zona aceasta a Istriei, recomand pensiunile particulare in locul hotelurilor, deoarece hotelurile sunt antice, facilitati nesemnificative, iar cele mai rasarite au preturi destul de piperate.

Trimis de Cibardela* in 04.12.09 18:05:38
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CROAȚIA. A mai fost în/la: Medveja, la o pensiune privata

VIZUALIZĂRI: 2245 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Cibardela*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 50 PMA (din 1 vot)

• SOCIALs