ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.08.2014
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 17.08.14
AUG-2014

O vacanta de vis

Tocmai m-am intors din Thassos, mai exact din Potos, am fost cazata la hotel Potos. Vreau sa va spun ca tot ce se spune despre Aris (managerul hotelului) este adevarat. Un om ce merita tot respectul!!! O persoana foarte primitoare, sta de vorba cu clientii, iti sugereaza unde poti merge pe insula si ce poti vizita, pt el conteaza parerea clientilor referitor la ce se poate imbunatati in acest hotel. Incearca sa multumeasca pe toata lumea, orice problema sau nemultumire ai, nu ezita sa i te adresezi! Parerea mea este ca cele mai frumoase camere in acest hotel sunt cele din cladirea cu receptia.

Am avut regim demipensiune (am ales mic dejun si cina) mancare buna, bufet suedez, curatenia in camere se face zilnic, insula este superba.

Am cunoscut-o pe Sinette (romanca) care organizeaza excursie de 1 zi unde se face turul insulei cu microbuzul. Am vizitat manastirea Arhanghelului Mihail, Biserica Fecioarei Maria (Panagia), fabrica de ulei de masline Sotirelis, Fabrica de bijuterii, Plaja Golden Beach (cea mai frumoasa de pe insula), portul Limenas, carierele de marmura alba, piscina naturala din stanca. Excursia costa 25 euro/pers. Se pot face si croaziere de 1 zi cu vaporul, scubadiving.

In Potos se mananca bine la taverna Irene care este pe plaja, dar si la pizzeria restaurant Irene (sunt una langa alta, dar nu au acelasi proprietar).

Pe plaja poti sta pe sezlong cu conditia sa comanzi ceva de baut de la taverna unde te asezi. Sunt multi romani, plaja din potos nu este grozava, apa este adanca inca de la mal.

Plaja frumoasa am intanlit la Royal Paradise Spa, dar sezlongul se plateste 2,50 euro/ pers, indiferent ca stai 1 ora, sau toata ziua pe plaja, plaja din Aliki este deosebita, dar f aglomerata. In schimb, plaja Golden Beach... este de vis... munte si mare impreuna, apa curata, plaja cu nisip fin.

Hotelul Potos se afla pe strada cu magazinele de souvenir.

Nu veti regreta niciodata daca veti alege acest hotel ca destinatia voastra de concediu!!!

Trimis de alina.zmeu in 18.08.14 12:13:03
Validat / Publicat: 18.08.14 18:34:52
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 4706 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (alina.zmeu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 plaja de la hotelul royal paradise

iulianic
[18.08.14 20:14:45]

@alina. zmeu: Nici o poză din această vacanţă de vis?

Aristiti
[19.08.14 21:15:53]

Nu ati specificat costul sejurului. Daca se poate sa specificati ar fi foarte bine.

alina.zmeuAUTOR REVIEW
[10.09.14 16:23:05]

@Aristiti: 720 euro pt 3 persoane in regim demipensiune (transportul nu a fost inclus in pret) l-am platit separat

elise
[18.03.15 12:18:13]

alina. zmeu, ce inseamna apa adanca de la mal? Poti sa imi spui aproximativ?

Intentionez sa mergem in concediu in Potos, chiar la hotel Potos daca se va putea, cu copilul de 4 ani. Poti sa imi spui daca acest hotel este ok pt familiile cu copii?

alina.zmeu, Aristiti, elise, iulianic
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă Potos şi împrejurimile: