ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.08.2014
ÎNSCRIS: 12.08.14
AUG-2014

Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Oribil / Horror / Groaznic!

Hotel Venus (2 stele) ofera servicii de proasta calitate.

1. Pentru a te caza este nevoie sa astepti 3-4 ore, poate si mai mult.

2. Mizerie (praf de 2 degete, mizerie sub pat, fire de par pe paturi).

3. Camera nu are frigider, trebuie sa astepti mult si bine pana iti pun la dispozitie un frigider, camera este mica fara balcon sau aer conditionat, precizez ca nu se poate sta in camera deoarece e sauna! Baia este foarte mica, exagerat de mica, fara dus, doar un furtun legat de robinet!

ORIBIL!! plaja este foarte mica si aglomerata nu ai loc sa iti intinzi prosopul iar ca sa ajungi in mare trebuie sa escaladezi toti bolovanii!

STATIUNE AGLOMERATA! Nu mi-a placut statiunea, nu mi-au placut conditiile, intr-un cuvant a fost GROAZNIC!

NU recomand HOTEL VENUS / EFORIE NORD!!!

Trimis de Ciupe Maria in 12.08.14 15:03:08
Validat / Publicat: 12.08.14 15:35:31
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD.

VIZUALIZĂRI: 2765 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ciupe Maria); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Acesta este MINIBARUL!

cocan
[12.08.14 15:55:31]

@Ciupe Maria: La 45 de lei pe zi de persoana, sa fim seriosi, in luna lui Cuptor la ce putea-i sa te astepti? La 2 stele si 45 lei (pe zi de persoana), cam mare pretentia ptr. frigider, ac. etc... Dau altii la Mamaia 150 lei de persoana /zi si tot conditiile respective le au. Undeva nu este ceva in regula , ca ma indoiesc daca aveti 16-20 ani , cum are copilul 17 ani .

Djbobo*
[12.08.14 16:59:14]

O adevarata puscarie acest hotel!

M-am uitat pe site-urile care vand acest hotel, si jumatate din camere cu balcon, jumate fara, repartizarea la receptie (in functie de cat da fiecare mai mult spaga) nu e echitabil sa fie acelasi tarif si la cele cu ballcon la fal ca la cele fara, + ca nu stiu de unde apare tariful asta, am gasit cu 48lei/persoana/zi si copil 12-18 ani 70% din tarif de adult, deci o socoteala simpla urca pretul la 130lei, ptr un asemenea ''resort'', conditiile mizeria, este un pret nesimtit de mare.

Dar ca sa ne amuzam putin, iata cum e descris pe undeva pe internet:

Când vizitaţi Eforie Nord, vă veţi simţi ca acasă la Hotel Venus, care oferă cazare şi servicii de calitate. De aici, oaspeţii se pot bucura de acces facil la tot ce acest oraş plin de viaţă are de oferit. Cu locaţia sa convenabilă, hotelul oferă acces facil la destinaţiile de neratat ale oraşului.

Hotel Venus oferă servicii impecabile şi toate dotările esenţiale pentru a înviora turiştii. Pentru confortul şi plăcerea oaspeţilor, acest hotel oferă parcare auto, 24-ore recepţie, restaurant.

Oaspeţii pot alege din 116 camere, toate emanând o atmosferă de armonie şi pace totală. În plus, ofertele de agrement găzduite de hotel vă asigură o multime de lucruri de făcut în timpul sejurului dumneavoastră. Atunci când căutaţi cazare comodă şi confortabilă în Eforie Nord, faceţi din Hotel Venus casa dvs. de departe de casă.

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[12.08.14 23:08:14]

@Ciupe Maria:

1. Pentru a te caza este nevoie sa astepti 3-4 ore, poate si mai mult.

Nu cumva ați ajuns înaintea orei oficiale de check-in?!?

(Check-in: Începând cu ora 18:00 - din booking.com)

3. Camera nu are frigider

Am fost la hoteluri de trei stele (de firmă!) care nu aveau așa ceva... De ce ne așteptăm să-l găsim la două stele românești?!? A fost promis în ofertă?

camera este mica fara balcon sau aer conditionat

Au promis așa ceva prin ofertă ca să poți să te plângi că nu le-ai primit?!? Nu cred; în schimb, pe booking.com se văd foarte bine condițiile de cazare (inclusiv dușul de cămin studențesc din era comunistă).

nicole33
[12.08.14 23:26:40]

Eu altceva nu am înțeles. Cum poți fi extrem de nemulțumită de „bucătărie și masă”, că ai dat 12,5%, atât timp cât nu ai mâncat la acest hotel? Ce vină are hotelul Venus dacă ție nu ți-a plăcut pe unde ai mâncat prin stațiune?

La 91 de lei pe zi în plin sezon, o cameră cu baie proprie este ok, pentru aer condiționat și alte cele mai trebuie plusat la buget.

Cristicop
[14.08.14 11:07:13]

@Djbobo: Aia de pe net se refera la Hotelul Venus de pe Planeta Saturn, in tara Neptun, Judetul Marte, localitatea Jupiter, ce naiba ai de nu te prinzi... citeste mai atent si s-ar putea chiar sa te fi conectat la internetul de pe planeta respectiva. Sau e posibil ca cel ce a scris sa fi luat ceva extasy,ai vazut partea cu ''armonie si pace totala''.

Daca pe tine te-a contrariat articolul respectiv inseamna ca esti locuitor al Pamantului.

Salutari!!!

[14.08.14 11:14:49]

@Cristicop: loloool, SUPER-like!

Cristicop
[14.08.14 11:19:04]

@webmasterX: Mi-a venit asaaaa, dintr-o data, nu am premeditat nimic, eram intr-o stare de armonie si pace totala.

Mersic!!!

dusim
[02.07.16 14:55:44]

@Dragos - Eu am fost in anii 2007 si 2008, si m-am simtit excelent la hotel venus! Am stiut ca merg la acest hotel, nu am visat la cele de cat. 5 stele. A merge la un hotel de 1-3 stele si a avea superpretentii inseamna a nu avea educatie turistica!!! Si cu toate acestea, in 20-30 minute o femeie gospodina face totul ,,bec". Deh... pretul mic si conditiile oferite se compenseaza cu distanta mica pana la plaja, si intimitatea oferita de o camera de hotel. In plus acolo este multa liniste. Cu toate acestea, pe acest site, si in alte locuri se mai gasesc nemultumiti care generalizeaza, care exagereaza, care se fac... pe ei! De asta ocolesc eu ramanasii!

Dragoș_MD CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[02.07.16 15:24:03]

@dusim - și ce-mi spui mie toate astea?!? Eu nici măcar n-am fost acolo și nici n-am de gând să merg pe litoral la noi (încă).

cocan, Cristicop, Djbobo*, dusim, nicole33
Alte impresii din această RUBRICĂVenus Hotel: