ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.12.2009
ÎNSCRIS: 03.09.08
SEP-2009
2 AD. + 1 COPII

Surprinzator

Am ajuns la Duni la recomandarea cuiva care a mai fost. vreau sa spun ca dupa parerea mea este cel mai frumos loc de pe litoralul bulgaresc, cel mai complet din punct de vedere al hotelurilor, al restaurantelor si al mijloacelor de distractie.

Cazarea a fost ok, mancarea, nu pot spune ca a fost excelenta, dar daca am gasit oricand ceva si pe gustul meu a fost suficient.

Din punct de vedere al distractiilor, am avut parte de aproape tot ce ne-am dorit: spectacole de seara bune, muzica live sau cu dj, locuri unde poti dansa sau pur si simplu sa stai sa te relaxezi ascultand muzica, iar de la 12 noaptea discoteca unde animatorii isi faceau treaba pe deplin.

M-au impresionat surprizele la care se gandeau in fiecare seara: petrecEre la piscina, focuri de artificii sau seara de gala la restaurant sunt doar cateva.

Piscina interiara de la Marina este f frumoasa, sauna gratis, baie de aburi la fel.

La anul mai mergem o data, pt ca e un loc unde chiar merita sa revii

Trimis de ROXY in 03.12.09 13:54:39

VIZUALIZĂRI: 4504 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ROXY); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

baranci
    [04.01.10 21:33:19]

incercati si arrabela in nisipurile de aur si nu veti fi dezamagiti si eu am sa va urmez sfatul sa merg la duni ca sa fac o comparatie ,oricum nu sufera comparatie cu prestatia din romania si nici ca pret

litoralul bulgaresc si cum inteleg sa faca turism succes!

molko*
    [04.01.10 22:56:51]

nu generaliza... managementul hotelului este f important. am vazut si lucruri f nasoale in Bulgaria. Diferenta fata de romania este raportul calitate/pret.

exista si in romania locuri f misto (vezi Mediteraneo in Neptun), dar .. merita banii?

ROXYAUTOR REVIEW
    [05.01.10 13:33:13]

Am fost la Arrabela anul trecut, dar nu suporta comparatie cu Duni. In primul rand Nisipurile de aur este o statiune inghesuita si aglomerata spre deosebire de spatiile largi si aerisite de la Duni. Faptul ca se gandesc sa-ti ofere in fiecare zi cate ceva nou (vezi seara de gala la restaurant, pool party, focuri de artificii si chiar specatacolele din fiecare seara) la pretul de 52 euro pe zi cat am platit noi all inclusive este mare lucru. Puteau sa se limiteze la a asigura mancare buna si bautura suficienta, dar ei vor ceva mai mult de atat si chiar reusesc in mare parte.

valia
    [26.03.10 17:06:35]

salut! imi poate recomanda cineva o agentie serioasa si cu oferta buna pt. Marian Royal Palace - Duni? ****** din Bucuresti va spune ceva? are, pana in prezent, cea mai buna oferta pe net pt. Marina; Multumesc!

webmasterXY*
    [26.03.10 17:27:56]

@valia, esti de mult timp pe acest site incat sa nu citesti ceea ce este scris cu rosu chiar deasupra ferestrei unde scrii ecouri. Iti recomand sa o faci acum, pe viitor atentionarea se va transforma intr-o masura mai "colorata".

Iar daca doresti informatii despre agentii de turism le poti cere prin mesageria privata pe care tu cred ca o ai activa, nu?

webmasterXY*
    [26.03.10 18:01:10]

Iti recomand EUROTRAVEL TGV este o agentie agreata de AmFostAcolo, cu cele mai bune oferte si preturi.

valia
    [27.03.10 08:26:03]

pt. webmaster: am inteles si scuze! chiar nu am intentionat sa fac o prostie, dar se pare ca am reusit; scuze din nou!

vicandi
    [13.04.10 09:53:46]

roxi, spune-mi si mie te rog daca hotelul are piscina pentru copii cu tobogane.

multumesc!

ROXYAUTOR REVIEW
    [13.04.10 10:54:53]

nici una dintre piscine nu are tobogane pt copii din cate imi amintesc eu

[13.04.10 11:45:48]

anul trecut nu au fost tobogane deloc -- este singurul punct negativ al hotelului, in opinia mea (din punctul de vedere al familistilor cu copil mic). Destul de ciudat ca nu erau, pentru ca spatiu acolo este din belsug. Poate se vor gandi sa faca, cine stie...

[13.04.10 11:54:15]

Totusi aeroport prin apropiere nu exista? Mi-e groaza de drumul cu masina Timisoara -Duni si cu un bebe-u nazdravan in spate.

Eventual sa impart drumul in doua.

[13.04.10 11:59:04]

david: aeroport exista, la Burgas, nu prea sa gasesti insa zboruri intr-acolo...

Eu fac drumul in doua zile - ca si anul trecut, si anul acesta o sa ma opresc *cel putin* ptr o noapte undeva in apropiere de BOROVETS, in munti. Anul trecut am rezervat un apartament de lux intr-un fel de sat de vacanta, 60 euro / noapte, dar aveam doua dormitoare (noi nu am folosit decat unul, anul acesta mergem insa cu inca o familie).

E cam la 60 km de Sofia. Daca doresti, caut info despre hotel (nu mai tin minte numele) si-ti scriu, sa-l ai ca posibila varianta de cazare intermediara.

Dragoș_MD
    [13.04.10 12:07:48]

nu chiar in apropiere, dar e aeroport la Burgas, in partea de N a orasului. si inca unul mare, international. ar fi cam 40 km (calculati la "ochiometru" pe harta interactiva de aici).

[13.04.10 12:10:34]

Ok, astept si cred ca anul acesta voi opta pe Royal Marina Palace, prea multa lume mulţumita.

Cu Eurotravel TGV mergi?

[13.04.10 12:13:02]

david: da, cu Eurotravel TGV.

Atentie, insa, daca te hotarasti pentru Royal Marina: dupa cate stiu hotelul e FOARTE solicitat, rezerva din timp biletele!

molko*
    [13.04.10 12:20:27]

david.. parca ziceai ca ai rezervat deja. Din cate stiu eu hotelul este stop sales mai putin perioada 1-20 August.. nu sunt 100% sigur dar ar trebui sa te grabesti. Eu am renuntat pana la urma la Duni anul asta.. incerc altceva.. Vama Veche a bulgarilor!

[13.04.10 12:27:07]

david: la Kalina Resort, in Dolna Banya (14 km de Borovets) am stat, dar vad ca anul acesta nu-l mai gasesc pe booking.

Uite aici un link cu hotelurile din zona (tot de pe booking), probabil eu de-acolo o sa iau.

Pacat, era splendid acolo (aveau chiar si doua piscine! )

Dragoș_MD
    [13.04.10 12:32:39]

@WM > pai daca l-ai rezervat anterior pe booking, nu ai pastrat mailurile de confirmare? acolo sunt si date de contact si poti suna direct al hotel!

[13.04.10 12:32:56]

@molko

Am scris la review-ul tau despre Royal Marina Palace, ca am primit oferta pentru sfarsitul lui august, nu ca as fi facut rezervare. Oricum trebuie sa ma hotarasc repede daca vreau sau nu la acest hotel.

Perioada de interes pentru mine este dupa 20 august.

[13.04.10 12:52:37]

Dragos: e o idee, sa vedem daca am pastrat mailul...

Kalina Resort nu e un hotel, ci asa, un sat de (vile de) vacanta si la poarta (la bariera) erau doar portarul si un fel de administrator -- nu vorbea absolut nimeni altceva decat bulgara pe-acolo!

baranci, david, molko*, ROXY, valia, vicandi
    Alte impresii din această RUBRICĂDRR Marina Royal Palace Hotel: