ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.08.2014

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Un hotel foarte slab

1. Parcarea este foarte departe de hotel. - 350 metri zic ei, mai sigur sunt 500 m

2. Camere mici si sufocante.

3. F. F. F. Multă gălăgie chiar cu geamurile închise.

4. Aer condiționat gălăgios si prost amplasat adică deasupra patului.

5. Personalul hotelului lasa de dorit cu amabilitatea. raspund in 2 peri si nu iti acorda informatiile necesare

6. Mic dejun execrabil adică dat parca din sărăcie si grețos. O cafea nechezol ca pe timpul lui Ceaușescu, iar când am cerut cafea turcească, mi-au zis ca e extra adică e pe bani, mâncarea fără nici o urma de ceva natural, un dezastru. Sucurile groaznice, prajiturile sfaramate

7. NU voi recomanda acest hotel cunoscuților ptr ca e supra evaluat adică e scump vis a vis de serviciile oferite.

8. Sper ca data viitoare când voi mai ajunge in aceasta zona, sa fiu mai atent si sa deschid ochii bine ca sa nu mai iau o astfel de tzeapa. Sper ca aceste opinii sa ajungă unde trebuie ca cei care vor sa aibă un concediu normal sa nu rămână cu un gust amar.

9. Curatenia asa si asa. Lenjeria de pat parea folosita era usor botita,

Trimis de itdt in 07.08.14 13:38:37
Validat / Publicat: 07.08.14 15:02:19
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

VIZUALIZĂRI: 1625 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (itdt); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 25.00 EUR pe cameră

[07.08.14 15:02:39]

@itdt: Te-am ruga să (re)verifici coordonatele GPS, mai precis localizarea acestei unități pe harta interactivă AFA. Ne poți spune dacă-i ok? (mărește zoom-ul cât e necesar, până la afișarea la nivel de stradă - dacă-i posibil)

Mulțumesc.

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [08.08.14 00:58:17]

@itdt:

Greu de crezut că vei găsi în Canakkale un hotel mai ieftin și mai bun decât Anzac pentru o familie cu doi copii.

Poți încerca să mergi mai departe și să cauți o cazare mai avantajoasă în Küçükkuyu.

În cazul în care cafeaua ți s-a părut atât de proastă și de nebăut, poate era mai bine dacă beai un ceai turcesc, foarte bun și disponibil gratuit toată ziua. Din experiență îți spun că două ceaiuri au același efect ca o cafea bună.

itdtAUTOR REVIEW
    [08.08.14 08:01:37]

@nicole33: Aceasta a fost parerea mea si imi mentin opinia ca raportul pret calitate a fost prost, daca voi mai trece prin Canakkale voi cauta cu siguranta o alta varianta.

Macar putin mai linistita din punct de vedere al zgomotului.

De ceea ce sunt eu surprinsa sunt review-urile cum ca micul dejun este extrordinar avand salam de soia de culoare rosie aprins, eu asa ceva din pacate nu dau copiilor, fara lapte cald, cafea (PS nu sunt o bautoare de ceai!), cu prajituri si oua strivite, iar sucul daca l-ati gustat era si acela era groaznic cu gust de concentrat si medicament as putea spune!

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [08.08.14 20:41:52]

@itdt:

Pe mine m-au lăsat să-mi prepar singură cafeaua, care era, de fapt, ness și acesta a fost motivul pentru care am ales ceaiul care a fost mai mult decât ok. Nu consum salamuri în Turcia nici la hoteluri cu pretenții, deoarece lipsa cărnii de porc le dă un gust ciudat (uneori și culoarea este ciudată). În schimb, cubulețele de brânză și cașcaval cu diverse condimente mie mi-au plăcut, dar nu sunt tocmai potrivite pentru un copil.

În ecoul anterior am încercat să-ți spun că în Canakkale prețurile la cazare sunt mari pentru ceea ce oferă. Există și hoteluri mult mai bune decât acesta, dar la un preț dublu. Ți-aș putea recomanda hotelul Akol 4*, aflat chiar pe faleză, foarte curat, liniștit, cu o panoramă de vis asupra Strâmtorii și cu o parcare civilizată chiar în spate.

maria55 † CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [09.08.14 19:28:54]

@itdt: "Macar putin mai linistita"... te referi la zona, nu-i asa?! Pai daca mai rulai 80km, zona Kuciukkuyu era o zona linistita... eu nefiind adepta cazarii in balamucul din Canakkale... un oras dragut nimic de zis, dar de preferat sa-l bati la pas si apoi s-o stergi spre Aivacik, Aivalik, Gure, Altinoluk, mici statiuni la Egee, unde mereu am gasit cazare ok din toate p. d. v.

In sept 2013 am avut o cazare grozava la Hotel Rena 4* cu demi/pensiune la 38/e/cam dbl.

In cei 9 ani de uzitare al acestui traseu, m-am pacalit o singura data, cu Hotel Temizay din Canakkale, ca ulterior sa alegem acea zona linistita pe care si voi ati dorit-o!

itdtAUTOR REVIEW
    [11.08.14 08:33:41]

@maria55: Daca... daca. Pai unde sa mai rulam ca tocmai de acolo venisem.

Ideea de review este sa stie lumea cat mai bine ce si cum! Ca asa variante si solutii de gaqsesc oricand.

itdt, maria55, nicole33
    Alte impresii din această RUBRICĂAnzac Hotel: