ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.07.2014
DIN: vulcan Hunedoara
ÎNSCRIS: 27.12.11
JUL-2014

Autoservirea 'La foisoare'

nu am gasit nimic despre locatia asta asa ca m/am gandit sa o inscriu pe lista pentru cei care vor sa manance ceva bun si ieftin. Am fost impresionata de calitatea serviciilor de aici cat si de cei care se ocupa de restaurant.

Am ajuns intr-o seara la ora 22.30, cu dorinta de a manca ceva peste si spre surprinderea noastra la acea ora ne-a facut la comanda patru portii, am fost serviti la masa (asta in conditiile in care e autoservire - impinge tava).

Meniul zilei era in perioada iulie maxim 20 de lei.

Preturile sunt ok, deci papati aici linistiti! ce mi-a placut,

Trimis de elizioana in 30.07.14 11:38:36
Validat / Publicat: 30.07.14 12:26:41
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VENUS.

VIZUALIZĂRI: 4985 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (elizioana); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

cocan
[30.07.14 15:56:53]

@elizioana: Vai si amar de autoservire! (inclusiv Larissa) ! daca pricepeti ce am vrut sa spun! Stiti de de ce nu a scris nimeni de ea pina acum? Nu v-ati intrebat niciodata? "Am fost impresionata de calitatea serviciilor de aici cat si de cei care se ocupa de restaurant. " Care restaurant? (asta in conditiile in care e autoservire - impinge tava). Daca in seara respectiva ati mincat peste, 4 portii, la comanda, nu inteleg care e legatura cu pizza? "Pizza e la fel de buna, se face pe loc, si sunt multe feluri, si chiar iti facea orice fel, nu erau doar trecute in meniu cu numele., si sunt multe feluri, si chiar iti facea orice fel, nu erau doar trecute in meniu cu numele. " O chestie interesanta ptr. un critic literar. Nu am priceput, cum ati fost serviti cu peste si faceti recomandare la: Pizza e la fel de buna, se face pe loc, si sunt multe feluri, si chiar iti facea orice fel, nu erau doar trecute in meniu " Acum chiar ca m-ai pus pe ginduri, sa ma reintorc la Venus daca tu spui "ca se face orice fel, pe loc ", de pizza.Am uitat sa scriu despre aceste unitati de alimentatie publica ,verificati WC ,fara gluma ,doar este folosit de clientii unitatii si apoi trageti CONCLUZIILE .

elizioanaAUTOR REVIEW
[06.08.14 14:46:06]

@cocan: dragul meu nu sunt nici pe departe critic literar. Si nici prozator, asa ca nu stau sa explic in cinci mii de cuvinte ce pot spune in doua. Ceea ce ai scris tu e mult mai alambicat decat ai priceput TU.

Despre pizza, acum ca la clasa 1, ca sa pricepi si tu:

am fost in multe restaurante unde in meniu sunt 25 de feluri de pizza din care daca chiar vrei sa mananci iti spune ca au doua feluri si atat.

2) nu era nici o legatura cu pestele. Aici daca observi era un rand liber, deci e alta fraza... Daca nu am spus de peste era clar ca a fost BUN>

iar de WC, care noi "criticii" ii spunem pe site macar baie, crede/ma cand am fost eu era super ok.

as avea atat de multe sa-ti spun dar cu atitudinea pe care o ai nu cred ca merita.

o zi buna... si eu zic sa nu te intorci in VENUS e mai bine acolo in lipsa celor cu atitudinea ta.

Nick-Valeriu
[01.08.16 11:44:10]

Ce scrie ”elizioana” e perfect adevarat. ”La Foișoare” este o autoservire-restaurant., după mine, impecabilă. Este curat, mîncarea variată și prospătă, dar și bine gătită și materie primă de calitate.

Am mîncat acolo în 2015 și mă duc și anul ăsta - 2016 - tot acolo.

W.C.-ul incredibil, e curat, avînd în vedere miile de clienți ce trec pe aici zilnic.

Pizza e excelentă și o prepara pe loc la comandă cu ingredientele pe care le dorești și după ora 22. E enormă și gustoasă (mai bune chiar de cele din Italia unde bagă prafuri (E-uri).

Și nu în ultimul rînd, cafeaua, excelenta ”illy” de departe cea mai bună cafea italiană, din Italia.

Prețurile sînt OK, nimic exagerat. Personalul este binevoitor și civilizat. În sfîrșit, așa cum trebuie să fie în România.

Cît despre critica lui COCAN, e mult mai bine fără cei ca el, la Foișoare unde vin 80% familii cu copii mici. Iar lungimea cozilor clienților spune mai mult decît orice altceva. Felicitări organizatorilor. Recomandarea mea e de 100%.

[01.08.16 12:10:31]

@Nick-Valeriu - Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

elizioana, Nick-Valeriu
Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Venus? :