ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.07.2014
ÎNSCRIS: 28.07.14
JUL-2014

Foarte nemulțumit

Deziluzie totala

Am ajuns la Pensiunea Lokanta cautand o cazare decenta in jurul Giurgiului in drum spre litoralul bulgaresc si gasind-o pe internet.

Inainte de toate, ar fi trebuit sa ne dea de gandit faptul ca pe site-ul lor nu exista poze cu exteriorul pensiunii! Dar ne-am lasat amagiti de interioarele fotografiate.

Eroare mare: pensiunea e de fapt casa unui domn, relativ amenajata spre a caza cativa turisti, pret de o noapte (sau chiar cateva ore doar, cu amanta, asa cum ne incurajeaza site-ul).

Camera primita n-a semanat deloc (dar absolut deloc) cu cele de pe site. Cred ca acolo locuiau proprietarii in perioada de iarna, iar vara o inchiriau pe post de refugiu al turistilor sau al amatorilor de sex pe fuga... Totul a fost o dezamagire, incepand de la intrarea in pensiune (pe undeva prin spatele constructiei, pe un culoar din care se accesa si un wc turcesc duhnind) si pana la "parcarea pazita" (masina cred ca a fost pazita, la doar cativa metri era un pat in care dormea cineva, sub cerul liber) Voi reveni cu fotografii care sa ilustreze aerul conditionat din camere (in fapt niste biete ventilatoare cu picior de acum 15 ani), televizoarele LCD (cu tub si... surpriza... neconectate la nici un fel de cablu) superba baie de pe holul pensiunii (am fost asigurati ca e doar a noastra, asta pana pe la ora 22 cand s-au mai cazat o ciurda de cetateni turci cu masini cu D pe spate, care au acaparat baia).

Toate "facilitatile" astea, bineinteles, fara nici un fel de factura... nu era nevoie, doar curtea pensiunii a fost mereu intesata cu masini de politie locala, baietii venisera sa se racoreasca cu o limonada si poate si altceva din oferta "cu suflet" a pensiunii.

Asadar, o recomand cu caldura celor care vor sa traiasca dezgustul si scarba pe banii lor! O smecherie ieftina, apucatura foarte draga localnicilor, am senzatia...

Trimis de George Popescu in 29.07.14 12:24:41
Validat / Publicat: 29.07.14 13:39:52
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GIURGIU.

VIZUALIZĂRI: 2140 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (George Popescu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 In stanga se vede impozanta intrare in pensiune, imi pare rau ca aparatul foto n-a surprins si mirosul

[29.07.14 13:40:20]

@George Popescu: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

sunflower
[29.07.14 14:11:06]

Sunt întru-totul de acord cu cele scrise mai sus, am stat și noi aici, pentru un sfert de noapte, în drumul spre Turcia, am avut cameră triplă, din fericire avea baie proprie, a fost curată, AC nici nu știu dacă era, afară ploua cu găleata, așa ca nici nu am avut nevoie.

Oricum, pensiunea nu are nici pe departe 4 stele, cam la 2 stele aș încadra-o. Exteriorul este un dezastru, este doar tencuită, clar, nu e pensiune în adevăratul sens al cuvântului.

Merge doar pentru tranzit, în lipsă de altceva.

[29.07.14 15:46:42]

@sunflower: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

sunflower
[29.07.14 16:00:25]

@webmaster: aș scrie, dar nu am nicio fotografie, am ajuns târziu, pe la ora 23, doar ne-am cazat și... culcarea! Totuși, deși nu am studiat ca în alte dăți locația, am observat că leopardul e mareeeee!!!

scufita22
[15.09.14 23:32:57]

De ce nu spui domnule ca pensiunea in aceea seara era ocupata/rezervata si domnul amabil va dat camere sa dormiti pentru ca era tarziu si nu aveati unde sa innoptati. Spune-ti va rog cate persoane ati fost si cat ati platit, Fiti corect daca tot va place sa aruncati cu noroi, Daca nu va placut de ce ati ramas domnule? Nu va obligat nimeni sa dormiti. Ati dormit pe ieftineala si mai faci si galagie. Spune cate persoane ati fost in aceea noapte si cat ai platit.

Nici nu esti din Hunedoara. Rusine. Nu era mai bine sa dormi in masina. Daca nu esti de acord cu camera nu ramai, ca nu te-a obligat nimeni sa ramai, nu aveai rezervare nu aveai nimic, pute-ai pleca. Ai cerut factura si nu ai primit? Nu imi amintesc

Pentru cultura ta generala este 50 - 60 roni /persoana nu de camera. Asa ca socoteste si vezi cat trebuia sa platesti in aceea noaptea la cate persoane ati fost cazati.

NB scufita22 este (sau a fost) reprezentant al unității
Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
George PopescuAUTOR REVIEW
[17.09.14 19:14:14]

@scufita22: Imi permit sa va adresez un raspuns (ultimul, nu ma cobor la balacareala draga zonei dumneavoastra) pentru ca turistii trebuie sa stie adevarul, atata timp cat de pe site-ul platit de dumneavoastra afla doar minciuni.

Intai de toate va recomand cu caldura plata unei sume modice cuiva care sa va redacteze raspunsurile, ca sa nu va pierdeti incisivitatea in cratime, persoane, timpi si alte nimicuri de-astea...

Intrucat site-ul platit de dumneavoastra pare a nu va fi tocmai cunoscut, va reamintesc ceea ce scrie la sectiunea "Preturi":

"2 camere cu 3 paturi, din care unul matrimonial si al doilea de o persoana, ambele amplasate la etaj; pret 100 ron"

In interpretarea mea, asta inseamna ca cine ocupa camera respectiva (3 persoane in 3 paturi) are de achitat o suma de 100 ron. Constat ca pentru dumneavoastra nu inseamna acelasi lucru atata timp cat imi imbogatiti cultura generala cu un pret de 50-60 "roni" / persoana... Haideti sa ne hotaram, e ca pe site, sau e ca la piata?

Raspunsul pare a fi... e ca la piata. Fiindcă observ ca la dumneavoastra factura (chitanta, bon de casa... va suna cunoscut?) se emite doar la cerere.

Mai fac referire la un singur aspect. Pe site se specifica clar ca

"toate camerele si apartamentul au in dotare: grup sanitar propriu, aer conditionat individual, televizor cu ecran plat, acces la internet wireless... ".

Daca dumneavoastra imi aratati una din toate acestea in camera in care am locuit eu, imi scot palaria in fata dumneavoastra. Dar dupa cum se vede si in fotografiile postate de mine, palaria mea va ramane la locul ei, pe capul meu ))

P. S: Sunt din Hunedoara si vizitand capatul dumneavoastra de tara, sunt din ce in ce mai mandru de Hunedoara mea. Numai bine si bani multi, sa puneti la punct sandramaua aia...

Roselife
[23.07.16 10:41:35]

Destul de palcut

In drum spre Bulgaria, unde vom merge la Sf Constantin si Elena, ne-am oprit o noapte la pensiunea Lokanta din Daia- Giurgiu.

Pensiunea este la drumul principal, si odată ajunsi acolo ne-a primit un domn care ne -a condus pana la ,,Receptie" (era intrarea intr-un bar) unde ne-a asteptat o doamnă, care ne-a condus pana la camera.

Inainte sa intru ma asteptam la ceva horror, având in vedere ,,Recepția - Bar " unde am fost primiti, dar...

Cand am intrat in camera am fost placut surprinși de cum arata aceasta.

Un pat matrimonial destul de mare si aranjat, si un pat de o persoana. Pe pereti erau niste lămpi pe un tapet superb.

Baie curata si bine-întreținută.

Afara era o masa mare, si pe langa multa verdeață.

Ca orice hotel/ pensiune are plusuri si minusuri. Din pacate televizorul nu mergea ????????????.

Totusi a fost destul de placut si nu cred ca nu as putea recomanda unui prieten aceasta pensiune.

VA DORESC VACANTE PLĂCUTE SI RELAXANTE ALATURI DE CEI DRAGI ????????????

Notă (by webm): textul de mai sus a fost trimis spre publicare ca articol; având în vedere prevederile punctului 9b(iii), secţ. B, Capitolul 1 ("impresii neacceptate ca review") — nu au fotografii atasate la review, prin care autorul sa dovedeasca, intr-un mod minimal, ca a fost acolo, care nu a dat niciun răspuns solicitărilor — a fost publicat aici, ca ecou.

George Popescu, sunflower