ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 23.07.2014
DIN: Brasov
ÎNSCRIS: 21.07.14
JUL-2014

Possidi Paradise Hotel - Liniste si relaxare

Inainte de a pleca in concediu, am citit foarte multe impresii pe aici, fiind convinsa ca cei care au scris sunt impartiali. Acum vreau sa povestesc si eu impresiile mele, stiind ca multi dintre voi doresc sa stie la ce sa se astepte cand merg intr-un loc nou.

Prima data in Grecia! Venit, vazut, placut.

Drumul spre Possidi la dus a fost foarte placut, insa nu as putea spune acelasi lucru despre intoarcere, care ne-a dat ceva batai de cap. Nu intru in detalii, nu vreau sa imi amintesc chestii negative din acest concediu binemeritat.

Am ajuns la Possidi Paradise Hotel aproape de ora 15:00, plecand din Brasov cu o seara in urma si tranzitand Bulgaria pe noapte. Ne-am prezentat frumos la receptia hotelului, de unde am fost condusi in camere. Surpriza! Aratau la fel ca in pozele de pe site. Spatioase, mobilate decent si, cel mai important, foarte curate. Ulterior am fost placut surprinsi de faptul ca se facea curatenie zilnic.

Aerul conditionat functiona, tv-ul era la locul lui, baia dotata cu foehn si cosmetice, seif pentru acte si banuti plus un balcon mobilat frumos care ne oferea o priveliste superba asupra marii Egee. Speram ca dimineata sa ne bem cafeaua acolo, lucru ce recunosc ca nu s-a intamplat in nici una din zile.

Dupa ce ne-am despachetat si ne-am familiarizat cu locul care avea sa ne fie camin vreo saptamana, am decis sa coboram in curte, care inca de la sosire ne facuse cu ochiul. Ce-i drept, era frumos amenajata si se vedea de la o posta ca cineva isi da interesul ca palmierii si trandafirii sa convietuiasca armonios. Bila alba si la curte, asadar!

Prima masa am luat-o la alta terasa, de unde am plecat destul de nemultumiti. Asteptam micul dejun, pentru care aveam ceva emotii. A fost delicios, foarte diversificat, motiv pentru care am ales sa trecem la all-inclusive si sa scapam de grija meselor.

Am mai mancat pe unde ne-am mai plimbat. de fiecare data foarte bun. Iaurtul si branzeturile lor sunt fooooarte gustoase, merita toti banii.

Mesele se serveau la restaurant sau pe terasa, intr-un mediu placut si linistit, la ore rezonabile.

Barul era deschis pana tarziu in noapte si merita sa servesti o bautura acolo, langa piscina frumos luminata.

Ca veni vorba de piscina, aceasta era cam mica, dar marea era colea, la doi pasi... deci nu ar fi o problema prea mare... plus ca vreo 5 zile a fost ocupata de cu seara de niste romanasi care credeau ca le apartine. Am incercat sa ne scaldam si noi putin, pana una dintre mamicile romance si indemnat copilul la pipi in piscina. Apoi am spus pas, preferand marea care era linistita si atat de curata incat vedeai pestisorii atingandu-ti picioarele.

Nu am prins nici o seara greceasca... cei de la hotel ne-au spus ca se face o data pe luna, ceea ce mi se pare cam putin, ce e drept.

Zona este linistita si nu as recomanda-o celor care vor distractie si viata de noapte. Aici stingerea se da cam la 23:00. Pentru noi n-a contat, am stat pana la 02:00 si am savurat un vin, lasand un bacsis mai maricel barmanului, care era roman. Daca vreti viata de noapte mergeti la Kalithea sau la Pefkohori, acolo intr-adevar era mare agitatie.

Wi-fi-ul era, dar lipsea cu desavarsire pe timpul zilei. Noaptea insa zbarnaia!

Toate peste toate, hotelul merita banii iar conditiile sunt bune, peste asteptarile noastre. Noi am reusit sa ne incarcam bateriile acolo si nu am simtit cat de repede a trecut timpul.

Trimis de CrystalShadow in 23.07.14 18:48:32
Validat / Publicat: 23.07.14 19:43:05
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 6220 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (CrystalShadow); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[23.07.14 19:42:52]

@CrystalShadow: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

[23.07.14 20:34:35]

CrystalShadowAUTOR REVIEW
    [24.07.14 22:54:26]

@webmaster26: da, la poz 1 se afla hotelul. Noi l-am gasit foarte usor, intreband la intrare in possidi un localnic

CrystalShadowAUTOR REVIEW
    [24.07.14 23:00:15]

@webmaster28: multumesc frumos pentru primirea calduroasa. Revin cu impresii.

bobchi
    [03.09.14 08:42:08]

am si eu o intrebare.

in privinta bauturilor, ce cuprinde AI la acest hotel?

sflori
    [15.01.15 10:36:36]

@CrystalShadow - Buna ziua. Ati putea va rog sa-mi spuneti daca sezlongurile si umbrelele erau gratuite la plaja pt pachetul all-inclusive, daca barul de la plaja, care se vede in imagini, este al hotelului si poti servi de acolo bauturile incluse in pachet si cum este intrarea in apa, daca sunt pietre. Suntem 3 familii care mergem cu copii de 9 ani si am vrea sa stim daca trebuie sa le luam incaltaminte speciala. Multumesc mult!

taragot
    [18.06.15 20:18:01]

@sflori - Buna seara, sunt Doru din Arad, imi spuneti va rog daca v-ati mai cazat la acest hotel si ce parere aveti. Va multumesc

sflori
    [19.06.15 09:03:28]

@taragot - Mergem incepand cu data de 28.06 si revenim cu detalii.

taragot
    [30.06.15 23:31:12]

@sflori - Concediu placut si asteptam cu sufletul la gura impresiile d-voastra, noi avem bilete all-inclusive din data de 22 august

bobchi, CrystalShadow, sflori, taragot
    Alte impresii din această RUBRICĂPossidi Paradise Hotel: