ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.07.2014
DIN: arad
ÎNSCRIS: 22.07.14
JUL-2014

Către satisfăcător

Mic ghid pt. viitorii turisti ai acestei locatii

Vila Contis, situata la 350-400m de portul fery-boat aproape de soseaua de centura a orasului.

Este situata pe colt, 2 etaje, aprox. 18cam. piscina, balcoane pe ambele laturi ale cladirii. In apropiere: 1 market la 50 m, 1 market la 200m, brutarie pe strada paralela 200m, brutarie in directia opusa, tot strada paralela 150m. Ambele cu produse calde ora 8. Macelarie, doar in orasul vechi, o piateta cu platan, bine aprovizionata, dar cam departe.

Vila f. ingrijita, zona linistita, curatenie zilnica pe partile comune, inclusiv piscina, iar in camere zilnic daca era necesar, schimbat asternuturi si prosoape la 5 zile. Patronul si personalul prezenti si promti. In apropiere: autogara locala la 300m (merita folosita, preturi si coditii bune), plaja cu nisip fin spre V: aprox. 400- 450m . restaurant pe coltul strazii care duce la mare (atmosfera, servire, muzica live greceasca).

Orasul vechi, portul vechi (citeva terase interesante), bazarul, faleza, stradutele caracteristice, trebuie vizitate. Nu ratati croaziera turului ins. cu vaporasul Eross2 din portul vechi.

Un singur lucru negativ: evitati THASSIAN restaurant DOUKAS, servire proasta: 2 ore asteptare! , atmosfera de gara, portiile neprofesioniste, vinul la carafa prost, preturi enorme.

Explicatia; sunt amestecati si romani care strica tot!!! Multumesc si va doresc sejour placut.

Trimis de danbucorovici in 22.07.14 21:28:11
Validat / Publicat: 22.07.14 22:23:07
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: olimpic beach vila amos

VIZUALIZĂRI: 3069 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (danbucorovici); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera noastra vila contis

brachotm
[22.07.14 22:49:20]

Salut ma bucur ca ai scris lucruri frumoase despre vila Contis.

Doresc sa mentionez ca am fost cazati la aceasta vila si in iulie 2013 si in iulie 2014.

Si sunt de acord cu ce ai spus despre aceasta vila Contis, dar despre restaurant Doukas sa spui de rau nu iti permit, am mancat in aceste 14 zile doi ani la rand (7 in 2013 si 7 in 2014) de cel putin 15 ori si niciodata nu am stat mai mult de 1-2 min. sa asteptam ca poate ne-o baga si pe noi cineva in seama, sunt foarte promti iar in maxim 20 min mananci oricat de aglomarat ar fi. Nu stiu unde a-ti mancat voi dar nu este scump deloc.

Intra-adevar anul acesta nu au mai dat 10% reducere din costul notei de plata. Preturile la Doukas sunt c-am la fel ca la toate tavernele dar exista si diferente de 1 sau 2 euro la portie la unele taverne mai pe malul marii sau de fite.

Eu recomand taverna Doukas cu placere desi sunt pretentios la mancare si nu mananc orice. PUNCT.

danbucoroviciAUTOR REVIEW
[23.07.14 18:36:42]

@brachotm: Nu intru in polemica cu nimeni. Aceste lucruri s-au intimplat si nimic mai mult. Situatia a fost recunoscuta chiar de personal! Pe cine incinta atmosfera de sala de asteptare la gara si servirea de cantina, sa fie sanatos. Incercati cit mai multe locatii, veti sesiza diferenta. In final, chiar nu ma intereseaza daca mi se "PERMITE" sau nu, aceasta este parerea mea si o sustin.

brachotm, danbucorovici
Alte impresii din această RUBRICĂVilla Contis: