ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.07.2014
JUL-2014

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Pub 13 o dezamagire

Dupa vizitarea Cetatii Alba Iulia ne-a atras un restaurant, amplasat in zidul cetatii. Locul parea numai bun sa te odihnesti dupa o zi fierbinte, servind la racoare o masa buna.

Acest lucru s-a dovedit a fi ceva greu de atins, dupa ce am intrat in restaurant. Impresia buna lasata de racoarea din restaurant, decoratiunile, felul cum erau aranjate mesele, a disparut odata cu sosirea ospatarului - grabit, prost dispus, parca nepotrivit cu meseria lui, ne-a luat in fuga comenzile (eram 8 persoane). Am ramas nelamuriti de ce dupa fiecare fel comandat ne intreba parca in ciuda "vreti si paine?", de ce ofta plictisit daca intrebam amanunte despre felul de mancare ce am fi vrut sa-l comandam, raspunsurile fiind destul de descurajatoare, de genul "bineinteles ca are si grasime, ca e de porc". Una peste alta, nu am avut curaj sa comandam toti, de la inceput si ciorba si felul doi, si bine am facut. Ciorba de burta si cea de hribi semanau ca doua picaturi de apa, singura deosebire era ca intr-o farfurie erau 3 TREI feliute de burta iar in cealalta 7-8 bucatele de hribi - gustul fiind identic. In loc de ceafa cu piure s-a adus cotlet cu cartofi pai, iar pastele cu sos tabasco (iute de obicei) erau doar paste cu sos in care se adaugase o cantitate mare de otet.

Papanasii capatasera culoarea unui locuitor in Nigeria iar pentru scobitori a trebuit sa facem comanda separat.

Nu ma intereseaza ce mari somitati au calcat pragul acelui loc, (sigur au fost primiti altfel), dar servirea, preturile prea mari pentru calitatea serviciilor, mancarea proasta m-au determinat sa scriu acest review. Poate tine cineva cont cand va vizita Cetatea.

Si daca are rabdare, si nu-i este prea foame sa mai mearga 50 km spre Coltesti - Alba (spre Rimetea) unde, pe linga locuri magnifice, vor da peste Conacul Secuiesc, un loc incantator, cu o servire exemplara si o mancare grozava.

Trimis de Elissa in 21.07.14 09:03:22
Validat / Publicat: 21.07.14 10:03:57
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ALBA IULIA.

VIZUALIZĂRI: 1405 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Elissa); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

sunflower
[21.07.14 12:52:58]

Da, intr-adevar asa este!!! Locatia si aspectul acestui Pub 13 sunt de vis, dar preparatele sunt discutabile ca gust si ingrediente, iar servirea este execrabila!

Am fost adesea si la Conacul Secuiesc, este un loc superb, mancare buna, dar cam scumpa , dupa parerea mea, si perioada de asteptare destul de mare.....

melena
[22.07.14 08:05:53]

Tabasco este scump si nu foarte la indemina!!!

Din pacate sint si astfel de locuri care umbreste si stica totul!

Calatorii placute!

melena, sunflower