ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.07.2014

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit
Către satisfăcător

Nesatisfacator

Am cumparat sejurul de la o firma de turism .... pe care nu aveam voie sa o metionez conform regulamentului AmFostAcolo ....pe care ii credeam o firma serioasa, dar m-am inselat. Una mi-au spus si alta am gasit la fata locului. Am rezervat camera din luna martie, solicitand o camera cu pat matrimonial si cu vedere la mare sau spre un loc linistit pt. ca am copil mic.

Cand am ajuns la Hotel Partheon Art din Olympic Beach am primit o camera la ultimul etaj (3, fara lift), cu pat dublu si cu vedere spre o terasa cu jocuri mecanice, unde era galagie pana la ora unu noaptea. Dar asta a fost doar inceputul.

Micul dejun a fost foarte slab si monoton (doar un fel de sunca ieftina, nu aveau nici macar masline). Apa marii era plina de alge si de matasea broastei, incat aveai impresia ca faci baie intr-o ciorba de legume.

Astfel am fost nevoiti sa facem baie in alta statiune (Nei Pori).

Personalul hotelului era foarte plictisit, iar patronul iti lasa impresia ca iti plateste sejurul din banii sai.

Ca sa fiu corect pana la capat, sejurul a avut si unele puncte bune, in sensul ca se facea curat in camere zilnic, prosoapele se schimbau la 3 zile, masa de seara era OK, iar hotelul e aproape de plaja (80 m).

In concluzie NU RECOMAND Hotel Partheon Art din Olympic Beach si aveti grija de la ce agentie de turism cumparati biletul.

Trimis de ioan eugen in 20.07.14 14:07:09
Validat / Publicat: 20.07.14 15:46:02
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Nei Pori, Halkidiki, Creta

VIZUALIZĂRI: 3528 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ioan eugen); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[20.07.14 14:14:29]

melena
    [20.07.14 18:48:31]

Oare o documentare atenta asupra a ce urma sa cumparati nu va scutea de neplaceri?

Sint convins ca nu toata lumea poate sa fie multumita, mai ales ca la agentia din Romania, ati solicitat anumite conditii!

Realitatea este ca fiecare camera este un unicat, nu se potrivesc doua, asa ca nemultumirile apar si sint greu de rezolvat la fata locului. Si nu uitati ca in 4 luni de vara ei trebuie sa adune pentru un an!

Daca este posibil pe mesaj privat sa mi spuneti si mie agentia de turism pentru a trage concluziile de rigoare.

In speranta unor concedii reusite va doresc numai bine!

fra
    [20.07.14 20:07:59]

Si eu as vrea pe privat agentia... Si mi-ar placea sa citesc mai multe informatii legate de statiune, cat de departe e Nei Pori (ca timp, cu masina), sau despre alte modalitati de a petrece timpul in statiune. Nu prea am gasit informatii de anul acesta pentru Olympic Beach si ma bucur ca ati scris despre experienta avuta, chiar daca aceasta a fost negativa.

ioan eugenAUTOR REVIEW
    [12.08.14 01:00:06]

@melena: Agentia este [...], iar in ceea ce priveste documentarea va confirm faptul ca eu am cerut multe detalii, dar cei de la agentie prezita totul cosmetizat, iar cruda realitate o constati din pacate doar la fata locului.

[12.08.14 01:11:50]

@ioan eugen: ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

Ioana_Ioana
    [18.02.15 10:14:29]

AM fost si eu la Hotel Partheon Art din Olympic Beach, intr-un infotrip insa nu am avut probleme la acest hotel. Camerele erau chiar dragute, pe stil mai clasic.

Nu am auzit pe nimeni sa se planga de acest hotel.

Mie mi-a placut, nu am de ce sa ma plang de el, nu are nici tarife mari.

In ceea ce priveste marea, nu cred ca e vina hotelului ca erau alge, din pacate :-)

fra, ioan eugen, Ioana_Ioana, melena
    Alte impresii din această RUBRICĂParthenon Hotel: