ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.07.2014
ÎNSCRIS: 19.07.14
STATUS: UCENIC
MAY-2014

Ibis Paris La Defense Centre Hotel3

Conditii bune, personal rece.

Ne-am cazat 3 nopti in acest hotel, de vineri pana luni, cu rezervarea facuta prin Booking, plata integrala la receptie.

Conditiile au fost in regula, camere curate, destul de spatioase.

Personalul cam rece si arogant, mai ales dupa ce au vazut buletinele de Romania.

Camerele cu vedere spre turnul Eifel, confirmate telefonic, nu mai existau la receptie, asa ca ne-am multumit cu ce am primit. Ulterior am observat ca cele de la etajele superioare (mai sus de 3) aveau vedere spre turn, dar noi am primit la et 1. Camerele au fost mult mai ieftine pe sfarsitul de saptamana, pt ca oamenii de afaceri, care ocupa de obicei hotelul, au plecat acasa.

De luni s-au dublat preturile camerelor la receptie.

La 2 minute de hotel, se afla statie de metrou care face legatura la principalele obiective turistice. In max 10 min eram la turn, la Louvre, sau pe Champs Elysees. Daca personalul era putin mai primitor, ar fi fost o locatie de nota 10.

Trimis de ludovic.cs in 19.07.14 17:30:11
Validat / Publicat: 19.07.14 19:14:11
  • A fost prima sa vizită/vacanță în FRANȚA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ludovic.cs); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 63.20 EUR pe cameră

webmaster14 [19.07.14 18:04:18] »

@ludovic.cs: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

maria55 [20.07.14 09:04:59] »

@ludovic. cs, poti te rog sa ne spui pretul achitat pt sfarsit de saptamana?

ludovic.cs [20.07.14 21:02:27] »

@maria55:840 lei, adica 187,2 euro, pt 3 nopti de cazare, fara mic dejun. Prin Booking.

In apropiere de hotel e un supermarket renumit, de unde ne-am aprovizionat pt mic dejun in camera.

maria55 [20.07.14 21:16:23] »

@ludovic. cs: multumesc foarte mult pt promptitudine... da, am dorit sa compar costurile... pe booking pt luna noiembrie au un pret chiar mai bun... 750/ron/3nopti/week-end... insa nu mai sunt camere. Ce este insa ciudat, pe site-ul lor, au disponibilitate, aceeasi perioada, insa la 220/e/3nopti.

Multumesc inca odata!

ludovic.cs, maria55