ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.07.2014
DIN: Suceava
ÎNSCRIS: 14.05.13
JUL-2014

Am fost o saptamana la Sf. Gheorghe-Delta unde am stat si mancat in conditii excelente si am avut surpriza de a vedea o localitate excelent dotata cu toate cele necesare unui concediu minunat. La localnici (cazul nostru) cazarea si o masa de pranz costa intre 80-90 lei pe zi, iar daca doresti si o masa de seara suma ajunge la 100 lei.

La pensiuni unde preturile variaza intre 120-150 lei este mai scump si masa cel putin mai "saraca". Va recomand fam. S... (100 lei = pranz si cina) plus conditii foarte bune. Se afla la circa 80-100metri de primarie, de unde pleaca misloacele de transport la plaje. De asemenea am facut o excursie pe canale pana la Sulina cu o barca rapida (circa o ora). Grozava excursia - traseul, fauna si vegetatia, insa Sulina este intr-o stare deplorabila.

(...)

Trimis de corneliu-horia in 19.07.14 15:13:18
Validat / Publicat: 19.07.14 19:42:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SF. GHEORGHE [TL].

VIZUALIZĂRI: 8120 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (corneliu-horia); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 pe canal in drum spre Sulina

webmaster [19.07.14 19:42:39] »

georgeb [02.09.14 11:50:12] »

@corneliu-horia: buna, am vrea sa mergem si noi la Sf. Gheorghe, poate chiar anul asta.

Imi poti trimite adresa locatiei si un nume si nr. de telefon in PM? Multumesc!

valnar [30.03.15 14:05:41] »

bunaziua, am vrea sa mergem si noi la Sf. Gheorghe

Imi poti trimite adresa locatiei si un nume si nr. de telefon? Multumesc!

alinatomaa [03.06.15 22:19:10] »

@corneliu-horia - Buna seara, ma intereseaza si pe mine adresa si nr. de tel unde ati stat dumneavoastra. Noi ne-am luat cazare cu mic dejun la Green Village, dar am vrea sa experimentam si mancarea la localnici.

Multumesc frumos

valnar [04.06.15 09:51:43] »

Buna ziua, am dori sa mergem cu copilul in concediu, poti sa ma ajurti cu un nr de telefon (...)

webmasterX [04.06.15 10:00:04] »

@valnar - Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Asemenea date se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

corneliu-horia [07.06.15 17:45:18] »

@corneliu-horia - va recomand, in ordinea raportului conditi bune/pret, urmatoarele nr. de telefon (... editat WM...); nu v-am raspuns mai repede fiind plecat in afara tarii.

webmaster21 [07.06.15 17:58:07] »

@corneliu-horia - Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Asemenea date se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

Ecoul ți-a fost șters editat și ai primit avertisment pentru că pe același fir de discuție a fost o atenționare identică!

corneliu-horia [07.06.15 18:07:19] »

@webmaster21 - foarteinteresant modul dumneavoastra de a ajuta persoanele interesate de destinatii turitice prin interzicerea oricarei comunicari/cu asa ajutor nu are rost sa mai se foloseasca adresa dumneavoastra!

webmaster [07.06.15 23:54:42] »

@corneliu-horia -

foarte( )interesant modul dumneavoastra de a ajuta persoanele interesate de destinatii turi(S)tice prin interzicerea oricarei comunicari

Nici pe departe la fel se interesant pe cât de curioasă interpretare acorzi posibilității — sau chiar mai mult, a invitaţiei explicite — de a trimite mesaje private ca pe o interzicere a comunicării.

Evident, nu mai pomenim aici de nerespectarea regulamentului, nu-i așa?

Ori a legilor în vigoare, care interzic (şi în particular ne interzic) publicarea datelor personale...

corneliu-horia [08.06.15 22:01:59] »

@webmaster - Nu voi mai folosi acest sait. Sunteti impotriva promovari locurilor de interes turistic, va voi face reclama meritata pe ate saituri si alte misloace masmedia.

dilush [07.07.15 18:01:26] »

buna ziua,

Ma puteti ajuta cu detaliile referitoare la cazare in Sf Gheorghe?

Va multumesc,

Adrian

corneliu-horia [08.07.15 16:31:50] »

@dilush - regret, nu mai folosesc acest sait care este impotriva comunicarii de acest fel de date. Contactatima telefonic[...]

webmaster [08.07.15 17:12:30] »

@corneliu-horia - Pentru a mia oară - datele personale, conform Regulamentului AFA şi conform LEGII, NU se pot publica!

Aceste date se pot însă transmite, FĂRĂ PROBLEME, prin mesaj personal adresat utilizatorului cu care doreşti să intri în contact (telefonic, în cazul de faţă)

Dacă vrei să ajuţi [doar prin telefon / whatever]: click pe linkul de mai jos şi scrie-i lui dilush oricare dintre datele tale personale, dacă ţii atât de mult să le comunici.

amfostacolo.ro/user-send- ... j.php?uid=58853

Doh!

bebe67 [09.05.17 17:36:27] »

@corneliu-horia: va rog daca doriti sa spuneti adresa cu nr de telefon. va multumesc!

Crystyana [28.05.17 13:30:10] »

@corneliu-horia:

Buna,

M-ar interesa si pe mine numele familiei, va rog! Sau alte informatii utile.

Multumesc!

[***]

webmaster45 [28.05.17 14:00:42] »

@Crystyana:

Pe AmFostAcolo nu acceptăm postarea în clar a informaţiilor cu caracter personal (nume, numere de telefon, adrese de mail, etc). Aceste info se pot trimite/primi însă prin mesaje private, destinatarul primind aceste mesaje în aceeaşi căsuţă de mail în care primeşte şi înştinţările despre ecouri.

Ecoul tău a fost editat

bebe67, corneliu-horia, Crystyana, dilush, georgeb