ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.07.2014
JUL-2014

Extrem de nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Cazare nereusita

Este aproape de strada principala, pe plajele Pisok si K si de centru. Prima cladire are vedere spre balarii si munte din fata, iar din spate vedere spre un perete de ciment.

Camera cu numarul 5 de la primul etaj avea intrarea direct in bucatarie cu chicineta, frigider iar pe acesta din urma se afla plita. De langa chicineta se intra in baie, dusul nu avea perdea. Din bucatarie se face un hol mic cu un sifonier antic in care se afla un seif si un uscator de par vai de mama lui.

Pe pereti am vazut ceva paienjeni. Camera era mobilata modest, televizorul nu mergea, net nu exista iar tot ce atingeai scartaia. Pe langa asta peretii erau asa subtiri ca sa auzea tot ce faceau cei din jur. Parca ne aflam in casa cu fantome.

Balconul mare avea vedere spectaculoasa spre balarii si munte.

Ne dadea spoiala cu mop-ul in fiecare zi, ne lua gunoiul iar lenjeria si prosoapele se schimbau o data pe sejur.

Am avut apa calda cu presiune, am avut si aer conditionat dar nu am avut nevoie.

Atentie sunt tantari!

A fost cea mai proasta cazare de cand venim la greci insa per total sejurul a fost ok.

Trimis de lilianaooo in 17.07.14 18:27:26
Validat / Publicat: 17.07.14 19:02:26
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: skiatos-vila manos

VIZUALIZĂRI: 4451 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lilianaooo); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Cum se face curatenia. de pe jos pe masa

webmaster [17.07.14 19:18:05] »

Alex_Macedo [19.07.14 18:48:26] »

Stimata Doamna

La 210 euro, inclus si autocarul per 7 zile, nu vad... sau cel putin eu, nu cred ca as avea pretentii de ceva legat de cuvantul civilizat. Dupa pozele expuse... eu... cel putin... as fi dormit in autocar!

Cu stima.

johnnyredlabel † CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA [19.07.14 18:54:08] »

@Alex_Macedo: Total de acord maestre! La pretul platit, as fi considerat balariile alea drept *vedere la gradina*!

Daca socotim numai pretul carburantului+taxe Bucuresti-Parga si retur... nu mai raman bani pentru sea view!

Alex_Macedo [19.07.14 19:24:50] »

@johnnyredlabel:

Stimate Johnny... sper sa nu se inteleaga, ceva legat de aroganta! Departe de mine gandul asta! Ma bucur, ca... sau... de fapt stiam!... ca vei intelege intro-ul meu!

Ca intodeauna, Magna Cartam Concediumus: Documenteaza-te si vezi daca, iti convine!

P. S. Poate bem un Redlabel, la un "sea-view", in viitor!

johnnyredlabel † CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA [19.07.14 19:28:16] »

@Alex_Macedo: Cu cea mai mare placere! Viitorul meu *sea view* e in septembrie, ceva mai departe, dar tot in batrana Elada... o iau pe urmele amicului motaneata spre Kefalonia

motaneata [20.07.14 00:43:14] »

@Lilianaooo:

nu pot sa cred ca gradul de satisfactie in timpul unei vacante in Parga poate sa fie de doar 12,5%. Eu numai daca ma gandesc la Grecia, imi si creste ... gradul de satisfactieeeeeee... !!!

@johnnyredlabel:

Master Johnny, hai sa-ti dau o veste buna: tocmai s-a redeschis drumul spre Myrtos Beach. Si uite asa te-am facut dator cu un ouzo (12) + 3 cuburi de gheata

@Alex_Macedo:

Master Alex, Ce zici de un complot in septembrie, cu destinatia Kefalonia?

johnnyredlabel † CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA [20.07.14 02:55:39] »

@motaneata:

Master Alex, Ce zici de un complot in septembrie, cu destinatia Kefalonia?

Asta ar fi chiar culmea!

tony67ro [21.07.14 10:11:42] »

@webmaster: cum fac sa atasez localizarea pentru Billis Studios trimisa de agentie? cred ca va fi de folos pentru diferentierea intre Billy's House si Billis Studios. Doamna cred ca a fost de fapt la Billis Studios dupa fotografiile postate.

tony67ro [21.07.14 12:00:33] »

Nu acela este site-ul oficial al acestei destinatii. Destinatia respectiva nu are site pana in acest moment.

webmaster22 [21.07.14 14:58:07] »

@tony67ro: Posibil sa ai dreptate, balcoanele sunt total diferite, insa tot agentiile din Romania m-au indus in eroare, publicand poze de la Billy's House, care arata chiar bine.

Am sters pagina web si am redenumit rubrica in consecinta.

Despre localizare, trebuie sa cauti pe google earth coordonatele gps si sa le postezi aici.

Te asteptam cu impresii proprii din Parga.

tony67ro [21.07.14 15:22:20] »

@webmaster22: am ca localizare harta de la firma de turism, o sa revin cu coordonatele cand ma intorc de acolo. daca se vrea pot incerca sa trimit harta agentiei.

Alex_Macedo [22.07.14 20:32:52] »

Cu riscul asumat de a fi off-topic şi cu iertare către şefia site-ului:

@motaneata si @johnnyredlabel

Dragi prieteni!

Eh... din nefericire, chiar dacă plăcerea de a va întâlni, rămâne în sufletul meu, trebuie să vă spun că, ultima decadă a lui iunie a fost Ellada şi prima decadă a lui iulie a fost Austria, ca, concediu! Întodeauna cu ochii închişi şi inimă deschisă, voi veni pentru a avea un tête-à-tête, cu voi, dragi prieteni în ale călătoriilor!

Numai să ne potrivim, ca timp! Poate că, sau sigur că, vom trăi şi acel moment, în care apusul egeic, ne va aduce zâmbete, în bucuria unei prime întalniri.

lilianaooo [23.07.14 11:42:49] »

@webmaster: Este bine.

lilianaooo [23.07.14 11:52:33] »

@Alex_Macedo: Anul trecut am fost in Skiathos si am platit mai putin pe cazare si transport (99euro si 329lei) doua pers. Cazarea a fost super ok nu mai vorbim de Insula.

lilianaooo [23.07.14 11:56:35] »

@motaneata: M-am referit strict la cat ma satisfacut Billis Studio.

Alex_Macedo [23.07.14 21:30:34] »

@lilianaooo:

Stimată Doamnă.

Nu am vrut deloc să dau ideea unei... ehm... "ieftinături". Nu am vrut să vă supăr, prin vreo suficiență, proprie. Nu am vrut să spun că nu a meritat concediul și dacă am fost deplasat, îmi cer public, scuze.

Ideea era că, din poze, acest... hai sa-i spunem, hotel... este un vis... urât, evident, din punctul meu de vedere! Adaug că, așa am înțeles eu... 105 euro/persoană și autocarul și 7 zile, nu prea mai încap comentarii.

Vacanțe plăcute vă doresc!

Cu stimă.

webmaster [30.07.14 10:30:25] »

Setat -- fine-tunat mai bine zis -- coordonatele GPS trimise de tony67ro (prin email). Adnotat deasemenea coordonatele drept confirmate

tony67ro [30.07.14 11:13:52] »

@webmaster: Dupa ce vin de acolo iti zic coordonatele cat mai exacte.

flori_floricika [26.11.14 20:28:20] »

Eu vreau sa merg anul viitor aici, l-am ales pentru pret, care este 287 euro pentru doua persoane, cazare si transport, la acest pret pretentiile mele legate de cazare sunt egale cu zero, merg doar pentru a vedea aceasta minunata statiune si sunt convinsa ca frumusetea locurilor compenseaza orice parere negativa despre aceasta locatie.

tony67ro [28.11.14 08:29:57] »

@flori_floricika - Mai mult ca sigur partile modeste ale acestei cazari nu vor complexa aceasta statiune frumoasa! Vacanta minunata!

ovidiuyepi [19.12.14 19:54:25] »

Îmi pare nespus de rău de problema cazarii, dar ma bucur ca sejurul a fost OK! Sper sa fi fost doar o intamplare si sa nu se mai repete si altădată.

flori_floricika [19.12.14 20:12:39] »

@tony67ro - Multumesc, sunt sigura ca va fi minunat.

pcarmen08 [16.07.17 20:45:35] »

Chiar asa rau a fost?! Eu planuiam un sejur in cursul lunii iulie acolo, deplasare cu avion. Apa calda era? Distanta fata de centrul statiunii este ok? Te simti in siguranta acolo? Asra ma intereseaza f. mult. Am mai gasit o ferta cu cazare in Amoudia dar este departe de Parga, nu exista autobuze pana acolo. Multumesc pt. raspuns.

tony67ro [22.07.17 16:56:10] »

@pcarmen08: daca nu ai mari pretentii pentru o cazare atunci este ok. Este la o distanta destul de mica de plaje si de centrul statiunii. Apa este calda si curata. Dar statiunea merita toti banii.

Alex_Macedo, didona_stelea, flori_floricika, lilianaooo, motaneata, pcarmen08, tony67ro
Alte impresii din această RUBRICĂBilli's Studios: