ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.07.2014
    JUL-2014
    3 AD. + 3 COPII

încărcat de pe telefon!

Deci nu

Am stat 7 nopti in acest resort, trec de amanunte legate de transport si restul, voi scrie doar despre hotel.

Parti bune: camere foarte frumoase cu tot ce ai nevoie, minibar free cu bere, cola, fanta, sprite, napolitane, apa, apa minerala. Ai fierbator, plicuri de ceai, cafea, mobila de calitate, pat imens si confortabil.

Wifi peste tot aproape, free

Bauturi originale, lobby imens, ai unde să stai de vb cat vrei, terasa imensa la lobby cu canapele super comode, decor de exceptie

Plaja cu nisip, sezlonguri cate vrei, apa foarte curata si limpede, pietre nu sunt decat atunci cand te avanti in apa mai adanca.

Pontonul si podul care duce spre el este superb, poti face plaja acolo, sunt colace cu care poti inota, sezlonguri, umbrele, 2 scari de acces in mare si dusuri

90% din camere au vedere la mare

Cheesecake-ul si pizza de la snack bar, dementiale. De altfel de multe ori mancam numai aici cel mai bine

Si acum partile proaste:

Animatia, e praf. Am vb cu managerul in a 3 a zi si-am aflat că practica un concept de animatie soft. Adică mai deloc, au cativa animatori care se resusciteaza ziua atunci cand te cheama la volei, darts, zumba, etc, seara aceeasi animatori stau ei cu ei si nu mai fac nici hau, nici miau.

La muzica live am stat la mese toti si nu era nimeni care să ne dea vreun imbold, noi am dansat cu cativa turisti mai vioi, si asta 1 data, in rest am stat ca la cenaclu.

Seara era o tristete, discoteca era inutila, desi avea muzica buna, nu era nimeni care să ramana să danseze pt că nu aveai cu cine te antrena. Pur si simplu nu se intampla nimic, n-aveai ce să faci. Puteai doar să stai să bei in lobby, sau să te duci in camera. N-au fost petreceri, artificii, spectacolele au fost 3 mai bune, in rest niste porcarii.

Din pctul asta de vedere, resortul e perfect pt cei care vor liniste maxima si să nu faca nimic.

Despre mancare... horror! 1 singura seara a fost seara turceasca si a fost mancare buna, atunci am mancat bine si ne-am simtit ca la nunta. In rest, praf!

Zona de unde iti alegi mancarea e destul de mica, sortimente putine, multe semipreparate, pana si snitelele erau congelate.

Cartofii prajiti, aia natur, erau vii, la deserturi o singura vitrina mica in care gaseai mai mult spume colorate, baclava era doar de 2 feluri.

La fructe am gasit de multe ori cirese stricate, putrezite, amestecate printre cele bune.

Micul dejun era trist, dintr/un singur foietaj faceau cateva feluri de pateuri cu diferite umpluturi, in rest era mereu la fel

Personalul nu te saluta, nu zambea, vb mai mult rusa decat engleza, era impertinent si cu putin bun simt.

Spa-ul, mic, saracacios, nu se compara cu cel de la Cornelia Diamond de ex

In concluzie, pt cine nu pune pret pe mancare si distractie si se multumeste doar cu marea, camera, decor si seri de pensionari, e ideal.

Noi nu ne-am mai intoarce, chiar am glumit la check out că ne-am externat :)

Trimis de Natalia Yil in 15.07.14 21:37:23
    Validat / Publicat: 15.07.14 22:30:38
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Belek

VIZUALIZĂRI: 6121 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Natalia Yil); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [15.07.14 22:30:09] »

@Natalia Yil: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Natalia Yil [16.07.14 16:31:12] »

@webmasterX:

Pentru putin, am scris despre acest hotel pentru că si eu la randul meu m-am folosit de informatiile de-aici in anii trecuti, sper să fie de folos postarea mea celor care au in vedere acest hotel. Poate peste 1 an, 2 se schimba, momentan nu e un loc la care să revin.

Am uitat să adaug că in una din seri am iesit cu un grup de turisti afara din hotel, animatorii organizasera un trip la cea mai tare discoteca din Alanya, asa ne-au zis ei. Noi ne-am bucurat că in sfarsit ne puteam simti vii si-aveam cum să ne distram.

Au cerut 15€ de persoana pt transport dus intors si o bautura free. Noi am fost 6 persoane si am negociat de la 90 € la 70 €, drumul a durat 15 min si cea mai tare discoteca a fost o terasa infecta populata numai de ciudati si taranoi din Alanya, erau si turisti de la alte hoteluri, in stare de soc ca si noi. Turistii erau imbracati intr-un fel, bastinasele aratau ca de pe centura iar barbatii de-acolo erau in camasi de saten, de plastic, dubiosi, ti-era si frica să te uiti la ei.

A fost super inghesuit si pana la urma ne-am bagat picioarele si am dansat, am ras si ne-am distrat dar cu multe interventii din partea bodyguarzilor de-acolo care veneau să-i dezlipeasca pe bastinasii care ne respirau in ceafa.

3 ore a durat paranghelia, era un super jeg pe jos, de multe ori am zis că ramanem fara pantofi. In afara de asta, asa zisa discoteca era perete in perete cu alt club, si din clubul ala sareau pe geam altii de dincolo care veneau să danseze sau să se balangane si in partea noastra. Multa lume beata, numai ciudati, ne-am simtit ca la ospiciu. Bautura free promisa a fost un pish ab intr-un pahar mic de plastic, nici n-am baut-o, in schimb au baut-o dementii care se balanganeau pe langa noi.

Dupa 3 ore animatorii nostri ne-au strans in bus si ne-am dus inapoi in hotel unde ne-am oprit direct la lobby ca să dam 1 pahar de alcool peste cap ca să ne revenim din soc

gabdanz [29.07.14 21:23:30] »

I-mi pare rau ca nu v-a placut ca unul care am stat doar 2 nopti in hotel (vezi impresii) pot confirma ca zona de servire este mica dar calitatea mancarii mult mai buna, am fost in acelas sejur la Titanic de Luxe (vezi impresii) unde era multa mancare dar calitate slaba,

visavis de comparatie Cornelia Diamond vs Rubi hai sa ne uitam si la bani.

In prima seara spectacol plictisitor adevarat, in a doua "circ urban" super spectacol.

Natalia Yil [03.08.14 23:46:12] »

@gabdanz:

Noi am stat 7 nopti si cred că am avut mai mult timp la dispozitie să ne facem o parere obiectiva.

Cand zic că mancarea a fost naspa, pai asa e, am fost la o gramada de resorturi in Tr si pot face o comparatie vizavi de mancare, cazare si distractie.

Chiar n-am putut aprecia mancarea trista si distractia de pensionari, in vacanta eu astept altceva, in fata televizorului pot să stau si-acasa. Prefer muzica, lume care să danseze, dar pt asta e nevoie de animatori vii, nu ca cei de la Rubi care aveau ei nevoie de reanimare.

Apropo, tantari ati avut in camera? Că noi am avut, in fiecare seara inainte de culcare trebuia să-i anihilam cu prosopul ud ca să putem dormi. Ori avem ultra all inclusive, ori nu.

gabdanz, Natalia Yil
    Alte impresii din această RUBRICĂRubi Platinum Spa Resort & Suites [Avsalar]: