ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.07.2014
ÎNSCRIS: 18.07.13
JUL-2014

Către satisfăcător

Un concediu reusit

Am fost in luna iulie 2014 in Bulgaria, Nisipurile de aur-Hotel Bonita, 3 stele cu mic dejun.

. Am pornit cu emotii dar a fost un concediu reusit. Am ajuns acolo in jurul orei 13, camera a fost gata, ne-am si instalat. Am sa va enumar ce ne-a placut si ce a fost mai putin placut.

Am sa incep cu ceea ce a lasat de dorit:

-plaja este mica ptr cate hoteluri sunt. Practic nu exista plaja libera (vreo 10 metri) care sa nu fie concesionata, fara plata. Adica daca vrei sa stai la malul marii trebuie sa-ti inchiriezi sezlong (8 Leva) si umbrela (8 Leva), salteluta ptr sezlong (3 Leva). 1 Leva= 2,35 lei. Daca hotelul nu are piscina si nu vrei sa te trezesti dimineata la 7-8 ca sa prinzi loc pe minima plaja libera (care este in partea nordica a statiunii) te cam costa!

- piscina hotelului este mica. Este exclus sa inoti, e buna doar ptr udat

-cel mai tare m-a deranjat lipsa Wi-fi in camera. Exista gratuit doar in jurul receptie,

Ne-a placut:

- amabilitatea personalului, incepand de la receptioner pana la chelnerul da la terase. Stiu engleza f multi, pana si soferul autobuzelor si vanzatorul de bilete (nu va imaginati ca vorbesc o engleza perfecta, dar te poti intelege). Ni s-a oferit parcare gratuita chiar in fata hotelului, ne-au ajutat bagaje.

- camerele hotelului au toate vedere la mare, dar am tinut cont de sfatul unui membru al acestui site, si am luat camera la etaj inalt (7 din 13). Cu cat stai mai sus cu atat e mai liniste si nu se aude galagia din cluburi. Daca vreti liniste cereti camera spre partea nordica a statiunii si la etaj mare. Am dormit cu gemul deschis si fara dopuri in urechi. Ne-au deranjat doar... valurile.

-camera a fost mare, balcon mare cu masuta si 2 scaune unde se poate sta linistit. 1 perete al camerei este de sticla si se vede marea si brazii in acelasi timp (daca cereti camera spre nord) Privelistea a fost minunata! La cei cu camera spre sud se vede toata statiunea, marea, cluburile... Depinde ce va doriti!

-curatenie se facea zilnic in camera iar prosoapele s-au scimbat la 2 zile.

- mancarea de la micul dejun (doar atat am avut noi) a fost excelenta. Diversificata, prospata si o cafea excelenta. Restul meselor le-am luat la terase. Am fost f. multumiti: se pregatea repede, aveau poze cu preparatul in menu, preturi bune si la sfarsit primeai din partea casei cate un "digestiv".

- am vizitat Varna. Am mers cu autobuzul (primiti indicatii de la receptie). Va recomand mijlocul de transport in comun. E ieftin, circula regulat, nu e agomerat si vedeti si orasul in plimbare. Daca doriti sa faceti cumparaturi va recomand sa le faceti din Varna nu din statiune, unde preturile sunt mult mai mari la acelasi produs. Daca gasiti ceva ce va place in mod deosebit luati-l de la tarabele de pe stradutele din partea de sus a statiunii, nu cele de pe plaja. exista diferente de pret.

Adunate toate la un loc a fost un cocediu placut.

Trimis de Luminita Crisan in 13.07.14 00:08:59
Validat / Publicat: 13.07.14 06:27:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunset Resort- Burgas

VIZUALIZĂRI: 3306 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Luminita Crisan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Hotelul vazut seara de pe terasa de unde se poate manca fish and chips. Timp de o ora seara (23-24) se aprid automat toate becurile din balcoanele hotelurilor. Parca esti in Las Vegas!

[13.07.14 00:20:23]

melena
    [13.07.14 09:52:24]

Sa nu uitam un aspect foarte important, si anume ca toti vor sa cistige foarte mult in cele 4 luni de sezon!

Este greu de multumit sute de turisti (cu asteptari fiecare!) pe o plaja mica si in conditiile bine stiute!

Documentati va cu atentie din vreme ca sa nu stricati zilele minunate de concediu!

Vacante placute in continuare!

Luminita CrisanAUTOR REVIEW
    [13.07.14 10:27:20]

@webmaster14: Da, e ok. Acela e hotelul. Va puteți duce după GPS. Va lăsa chiar în fata hotelului. Altfel e cam greu ptr ca sunt multe străduțe întortocheate, cu viraje strânse (la un moment dat am avut senzația ca ne învârtim în Cerc). Concediu placut

Luminita CrisanAUTOR REVIEW
    [13.07.14 10:33:33]

@melena: Da, ai dreptate. Raportul cost-eficienta e foarte bun la acest hotel. Cu toată plaja mica ne-am simțit foarte bine, tocmai de aceea îl recomand. Concediu plăcut în continuare

dorinakiss
    [25.11.14 20:12:19]

@Luminita Crisan - Multe salutari!

Doresc sa stiu unele preturi la terasele unde se poate servi mesele de pranz si seara si alte amanunte utile, deoarece doresc sa merg la acest hotel in August 2015.

puiutea
    [10.02.17 20:51:10]

Bună seara! Vă mai amințiți cumva cât de mare era restaurantul? Nu era aglomerație la masă? Mulțumesc!

dorinakiss, Luminita Crisan, melena, puiutea
    Alte impresii din această RUBRICĂBonita Hotel: