ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.07.2014
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 15.08.12
JUL-2014

Merita!!

m-am intors recent din halkidiki unde am stat 7 nopti la istion club. am plecat orecum cu rezerve, avand in vedere parerile de pe acest site si de pe altele.

drumul a fost fara probleme, cam obositor dar am ajuns fara peripetii. politia bulgara nu ne-a oprit deloc, dar am incercat sa merg regulamentar.

complexul este situat relativ aproape de salonic, se ajunge usor, pt ca este situat pe dreapta in sensul de mers dinspre salonic, langa hotelul portes beach.si daca nu se merge cu viteza mare, dupa ce treci de nea moudania, nu ai cum sa-l ratezi pt ca este semnalizat ok.

complexul este chiar de 5 stele dpdv al cazarii. depinde si de camera in care te cazezi. noi am avut o camera la etaj cu vedere la mare... in complex sunt si camere cu vedere la gradina sau in curtea interioara si nu cred ca acelea sunt ok dpdv al panoramei, dar asta e.

ca un minus, wi-fi nu exista decat in zona receptiei si a piscinei si semnalul este cam slab cand sunt multi useri conectati.

curatenie exemplara in camera, se facea curat zilnic si se schimbau prosoapele si lenjeria. mobilier relativ nou, iar paturile erau confortabile.

instalatia de climatizare f ok, functiona si fara cardul de acces in camera. a fost f cald si climatizarea era necesara cam tot timpul.

mancarea variata si gustoasa. am avut doar md +cina deci nu stiu cum era la pranz. in pret nu am avut incluse bauturi, niici apa, atentie ca o sticla de apa la 1l costa in restaurant 2,50 euro. dar in complex este un mini market de unde se poate cumpara apa cu 0,90e/1,5 l

ca si divertisment, personalul isi da silinta sa umple cu ceva timpul turistilor, seara, cu discoteca pt copii si ceva spectacole dupa ora 10, dar nimic spectaculos.

in zona, nu prea ai ce face, pt ca localitatea nea potidea este la vreo 2,5km si fara masina nu ai cum sa ajungi decat mergand pe marginea drumului unde circula masini in viteza, iar trafic este din plin.

chiar langa complex este o cofetarie f draguta cu produse f bune. iar la vreo 500m este un magazin maricel cu crama la subsol unde se gasesc produse de calitate.

se poate merge si la hotelul vecin unde este o taverna ok ca raport pret calitate.

nu stiu cum este in turcia la 5*,ca unii compara cu turcia, dar cred ca si acolo sunt 5* si 5*, cu diferente intre ele.

ca o nota generala, ar fi un 5* cu minus, comparativ cu hoteluri similare din vest.

este ideal pt cine vrea relaxare si odihna. pt cine vrea viata de noapte, plimbari pe faleza, cluburi/discoteci, nu este deloc destinatia potrivita.

se pot face excursii in cadru organizat , la salonic, croaziere pe mare, si sporturi nautice.

plaja este ok, cu putin pietris la intrare, atentie la aricii de mare,pt ca sunt destui, dar in rest se intra lin in mare.

personalul amabil, incearca sa te faca sa te simti comfortabil.

cam multi rusi, unii neamuri proaste, dar grecia este plina de rusi. si nu numai.

nu stiu daca voi mai reveni, dar recomand complexul.

Trimis de dani13 in 10.07.14 14:06:36
Validat / Publicat: 10.07.14 15:33:55

VIZUALIZĂRI: 3746 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dani13); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [10.07.14 15:31:38] »

• Alte impresii din această RUBRICĂIstion Club Hotel:

• pagină generată în 0.047667026519775 sec