ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.07.2014
ÎNSCRIS: 10.05.13
JUN-2014
2 AD. + 2 COPII -- v: 4-6

Foarte frumos

Am ajuns in jurul orei 14.00 si am fost cazati imediat.

In camera se face curat zilnic, iar cearceafurile se schimba la 4 zile.

In hotel sint camere si mai mari, dar nu am stiut sa-i cerem lui Stelios, proprietarul pensiunii, si ne-am ales cu o camera micuta. Acesta a fost singurul neajuns.

In camera exista frigider, o plita si mai toate electrocasnicele de care ai nevoie. Balconul are o masa rotunda si scaune si a fost perfect pentru a lua micul dejun si cina.

Plaja este in imediata apropiere a pensiunii, foarte curata, nisip fin, ideal pentru copiii. Pentru un sezlong trebuie sa faci consumatie de 3 euro.

Restaurantele sint ok. Am mincat la Fedra foarte bine si la Kyma.

La jumatatea lunii iunie statiunea nu este aglomerata si nici foarte cald nu este.

A fost perfect.

Trimis de monica ruse in 10.07.14 13:47:39
Validat / Publicat: 10.07.14 15:05:19
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 3606 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (monica ruse); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

vp_chris [13.07.14 19:38:46] »

Sarut mana dna Monica, imi puteti spune va rog ce camera ati avut, Studio? Care era pretul ei pe noapte? AC era in camera si in pretul camerei? Aveati in bucatarie oala, tigaie? Ce preturi practicau cei de la tavernele Fedra si Kyma la o masa de pranz, cina? Sa zicem o supa si un fel principal? Cat de departe sunt fata de hotel? Exista vreun supermarket in zona? Sper ca nu v-am coplesit cu atatea intrebari. Multumesc

vp_chris [13.07.14 19:49:13] »

"Pentru un sezlong trebuie sa faci consumatie de 3 euro. "

Si pt alt sezlong alti 3 euro si pt o umbrela alti 3 euro? Valabile toata ziua sau doar pe moment?

monica ruse [14.07.14 09:08:01] »

@vp_chris: un sezlong+o umbrela=3 EURO, noi luam 2 sezlonguri si plateam 6 euro dimineata si 6 euro dupa-amiaza

monica ruse [14.07.14 09:18:20] »

@vp_chris: am avut o camera tip studio cu 2 paturi alaturate si un fotoliu extensibil (Stelios ne-a spus ca mai poate aduce inca un fotoliu pentru cel de-al doilea copil dar nu a fost nevoie). Pretul in iunie este de 40 euro/noapte. Da, la bucatarie sint farfurii, tacimuri, tigaie, oala, sandwich maker, fierbator, cafetiera... Masa de prinz ne costa cam 40 euro (o supa e cam 5-10 euro si un fel principal cam 10-15 euro). Kyma e peste drum de Hotel Liberty (pizza o fac in cuptor aici, la Fedra este congelata), Fedra e cam la 100 m. Marketul Ana e vis-a-vis de Fedra. Sper ca va ajuta raspunsul meu.

vp_chris [15.07.14 09:18:18] »

@monica ruse: sarut mana mult pt toate detaliile. Daca toata lumea zice ca e fain, mai ramane sa strang banii necesari sa ma inham la drum lung si sa ma bucur de vacanta: D desi la mancare au preturi mari fata de bulgarica mea: D

callatis06 [12.07.15 09:41:37] »

@monica ruse - "In hotel sint camere si mai mari, dar nu am stiut sa-i cerem lui Stelios, proprietarul pensiunii, si ne-am ales cu o camera micuta".

Spune-mi, te rog, care sunt camerele mai mari din hotel? Pentru că vreau să ştiu ce să-i cer lui Stelios când voi rezerva.

monica ruse [13.07.15 10:11:03] »

@callatis06 - la parter camera din dreapta este mare, dar fara vedere la mare... cea din capatul scarilor unde am stat noi este micuta, iar cea din stinga este cu vedere la mare. la etaj nu stiu cum sint camerele, dar poti sa ii precizezi ca vrei o camera mare. stelios te ajuta, este foarte saritor... sper ca te-am ajutat!

mirmicu [13.07.15 10:56:06] »

@callatis06: Eu nu am stat încă dar am cerut de anul trecut, când eram în Thassos, să vedem camerele și am făcut rezervare pentru anul acesta. Iți recomand să eviți camerele de la "ground floor", adică cele de la parter, întrucât nu au balcon, au doar masă, scaune și umbrelă pe o terasă care este în parcare, deci cu fața la mașini. Privește cu atenție galeria foto de pe saitul hotelului... Camerele de la nivelul recepției în sus sunt mai mari și au balcon. Diferența este că cele de la etaj au mobilier un pic mai vechi (un maron roscat spre cires) față de cele de jos, care au mobilier mai modern (culoare foarte deschisă) și lcd (chiar nu contează tv-ul). Noi am rezervat la etaj.

callatis06 [13.07.15 18:16:34] »

@monica ruse - Mulţumesc frumos pentru ajutor.

callatis06 [13.07.15 18:21:01] »

@mirmicu - Pentru că în septembrie vreau să vizitez insula, deja i-am solicitat lui Stelios o cameră (not ground floor), oferta lui fiind de 35 euro.

O fi mult, o fi puţin? Voi vedea...

Mulţumesc pentru sfaturi.

mirmicu [13.07.15 18:45:50] »

E foarte bine 35 de euro. Din cât septembrie? Întreb pentru că noi, spre exemplu, pentru 12 nopți din 29 august, două studiouri le-am scos la 960 de euro, sub pretextul că încă este sezon și pentru că unul dintre cele două este vederea cea mai bună spre mare, deci cel mai solicitat.

callatis06 [13.07.15 21:36:10] »

@mirmicu - Din 10 septembrie. As fi vrut de luni, 7 septembrie, dar nu are nicio camera disponibilă.

mirmicu [13.07.15 21:44:03] »

Păi pe 10 eliberăm noi două camere. - -

callatis06 [13.07.15 21:52:26] »

@mirmicu - Poate lăsaţi şi vreo sticlă de Retsina Malamatina...

mirmicu [13.07.15 22:04:19] »

@callatis06 -

Posibil, dacă ajungeți devreme, să nu aibă timp să strângă sticlele goale.

callatis06, mirmicu, monica ruse, vp_chris
Alte impresii din această RUBRICĂLiberty Hotel: