ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.07.2014
DIN: Slatina
ÎNSCRIS: 13.04.09
JUN-2014

Hotel ok pentru familii cu copii!

Bine v-am regasit!

Sambata ne-am intors de la Sonia Vilage. Am facut rezervare cu o saptamana inainte de plecare si am platit 510 euro 2 adulti si un copil, camera dubla cu AI.

Camerele duble au 2 paturi de o persoana si un pat pentru copil pe rotile, ca sa spun asa, dar rezistent si de aceleasi dimensiuni ca celalalte 2. Camera este mare, are gresie pe jos, cele 3 paturi, 2 noptiere, o masuta mica, si un taburet cu masa cu oglinda, dulap ca un fel de dressing mai mic in care era incorporat frigiderul.

Balconul foarte mare cu o masuta si 3 scaune din plastic.

Baia are cada, este de aprox 1.80m/1.80m, putinel cam stramta, dar ok.

Fetele cu curatenia nota 10. Prosoapele erau albe, albe dar nu le-am folosit pt ca eu imi iau intotdeauna prosoapele mele. Lenjeria au schimbat-o o data pe sejur.

Piscinele sunt ok si curate.

La plaja era un bar micut de unde puteai lua bere, sucuri, inghetata, cafea, frappe, sandvis-uri, gogosi.

Sezlongurile pt cei care aveau AI cica erau incluse in pret, dar numai cele de la al cincilea rand pana la ultimul. Trebuia sa vii dimineata la 8 la bar sa platesti o garantie de 10 euro pt 2 sezlonguri si o umbrela si iti dadea o cartela cu o cheita de la sezlonguri... la ora 13.00 veneai la bar sa ii spui daca vrei sa mai stai pana la 19.00 sau nu. Daca vroiai iti stergea ora 13.00 de pe cartela si iti scria ora 19.00. Trebuie sa vii la bar sa dai cheita si cartela pana la 19.00, pt ca daca intarzii si 5 min iti opreste garantia. Foarte ciudat si am preferat sa platesc 3euro/zi*6 zile pt 2 sezlonguri si o umbrela in primul rand. Poti plati pt sezlonguri si umbrele in primele 4 randuri si cheia ramane la tine pana la sf sejurului. Daca ai chef stai pana la 21.00 pe plaja. La cele cu garantie la 19.00 legi sezlongul si duci cheia.

Echipa de animatie foarte foarte draguta. In fiecare zi aveau la plaja pe la 11.30 aqua gym. Am inteles ca aveau si la piscina dar noi nu am prins cand am stat pe acolo.

In fiecare seara mini disco pt copii. Dupa mini disco, in fiecare seara ne tineau ocupati cu ceva: bingo, seara greceasca, sera disco, seara dedicata copiilor, activitati pt copii (cautare de comori, face paiting etc...).

La cafe barul sonia aveau din loc in loc puzzle pt copii. Seara ii tinei ocupati in timp ce serveai ceva. Tot la caffe bar poti servi pizza, musaca si toast-uri dar contra cost.

Masa in sistem AI la Sonia este cam asa:

Mic dejun de la 7.30 LA 10.00: oua fierte, omleta, produse de patiserie unul dulce unul sarat, mini cremvusti -sa zicem ca erau ok-, carnati si mezeluri -mie nu mi-au placut- cascaval, branza, legume. masline, unt si margarina la cutiute, gemuri si finetti vrac, sucuri, lapte cald si rece, ceai, fulgi porumb, fulgi cacao dulci, musli, paine prajita si normala calda dimineata, iaurt simplu si iaurt dulce de capsuni/piersici, miere, cafea - nu era prea ok dimineta, lapte cu cacao, capucino la aparat, un fel de mezel putin incalzit- arata ca o ceafa de porc fff subtire care era ok. Singurul mezel comestibil din punctul meu de vedere.

Pranz de la 13.00 la 14.30 o ciorba care nu prea arata grozav si nici nu am incercat-o, 2 tipuri de carne pe pranz porc/ chiftele sau snitele sau peste sau ceva ca niste mici mai mari - nu i-am incercat-, pui, salate la greu, piure cartofi sau cartofi la cuptor, orez simpu sau cu fructe de mare- doar o data a fost cu fructe de mare-, musaca - grozava-, mancarica mazare sau fasole teci, o mancarica de legume la cuptor, desert - nectarine, pepene rosu, cantalup si 2 tipuri de prajituri ok. Nu imi mai aduc aminte exact....

Cina f f ok si era parca de la 18.00 la 21.00.

Pui au dat doar de 2 ori si o data curcan in tot sejurul. Au mers mult pe porc si tocatura.

Deci as da un 7.5 -. la masa.

De la 15.00 la 17.00 la caffe puteai sa servesti chec/biscuiti tip cookies si inghetata.

La pool bar bauturi incluse de la 10.00 la 18.00. Frappe excelent, fanta lemon bun, cafea expreso f buna, bere buna. Puteai sa servi orice la bar si la cafe, mai putin cele importate.

La cafe Sonia pana la 22.30 serveai orice: bere, vin, ouzo, sucuri accidulate si neaccidulate - nu prea grozave- Doar fanta lemon si sprite au fost pe gustul meu.

Cocktailuri alcoolice (margarita, gin fizz si tequila sunrise au fost pe gustul meu) si non alcoolice pt copii.

In statiune am fost doar o data pt a lua ceva suveniruri pt cei de acasa. Cateva taverne, cateva market-uri, cateva magazine cu souveniruri. Foarte foarte linistita poate si din cauza ca Hotel Gerakini beach si bungalourile din complex sunt in renovare. Au mai ramas decat peretii constructiei.

In ceea ce priveste Sonia Village a fost ok si m-as mai intoarce acolo!

Sper sa nu v-am obosit cu impresiile mele.

Concedii placute sa aveti!

Trimis de ciobi2309 in 08.07.14 10:37:56
Validat / Publicat: 08.07.14 11:51:48
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 3201 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ciobi2309); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 piscina seara

[08.07.14 12:08:45]