ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.07.2014
DURATA: zile

Descoperă zona Dalyan

[fb]
NOU TIMP CITIRE: 1 MIN

Delta Dalyan un loc care merita vizitat

In Dalyan rezervarea am facut-o pe net. Locul unde ne-am cazat se numeste Villa Arda (24 de euro pe noapte de apartament). Sunt apartamente super, cu etaj. Gazdele sunt ok, mai multe nu va pot spune deoarece am stat doar o noapte. Dar este destul de curat si au chicinete utilate cap coada (deci numai bune ptr a poposi).

Din Dalyan se poate merge spre mare, respectiv spre plaja Iztusu. Atentie sunt foarte multi barcagii care cer destul de mult ptr a va duce in delta. Cautati barcile cooperatiei numite Dolmush care au pret de 10 lire turcesti de persoana dus si intors Tot cu ei ptr 5 lire de persoana va pot duce sa va arate renumitele testoase care sunt fabuloase.

Plaja Iztusu este o limba de nisip ce desparte marea de delta. Insa este de o frumusete rara.

Din delta in drum spre mare cu vaporasul puteti vedea sapate in stanca morminte Lyciene dinainte de Hristos.

Pentru a vedea aceasta delta si plaja, gasiti pe net foarte multe imagini care sunt mai edificatoare decat pozele mele.

Si nu in ultimul rand va multumesc ptr ca m-ati acceptat in aceasta comunitate, care sper sa ajute pe cei ce doresc sa afle unde pot merge.

[fb]
Trimis de clauman2000 in 07.07.14 16:02:54
Validat / Publicat: 07.07.14 18:14:09
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (clauman2000); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P06 [fără descriere]

webmasterX [07.07.14 18:13:05] »

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației noastre de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Descoperă zona Dalyan" (deja existentă pe sait)