ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.07.2014
    DIN: Eforie Nord
    ÎNSCRIS: 02.07.14
    JUL-2014

Drept la replică

DREPTUL la REPLICĂ se referă la următorul articol (încărcat anterior pe sait):

Buna ziua,

Desi m-am abtinut sa comentez impresia doamnei @Adryana, o prietena care a revenit in acest an la Pensiunea noastra mi-a recomandat sa scriu si sa-mi spun punctul de vedere asa ca i-am urmat sfatul.

In primul rand doamna a venit insotita de un " vechi prieten " si in momentul cazarii nu am primit decat un singur buletin.

Doamna nu a parcus drumul catre plaja nici nu a intrebat cum se ajunje dar trage concluzia ca pozitia noastra reprezinta un dezavantaj. Eu pot sa va asigur ca dupa Vila Lucia care este imediat dupa noi exista alee care merge catre plaja si consideram pozitia noastra foarte nimerita pentru ca pana in centru se ajunge in 2 min de mers pe jos, catre plaja se ajunge in 5 pana la 10 min, depinde cum merge fiecare iar faptul ca nu suntem pe faleza ofera linistea de care ai atata nevoie in concediu. Vila este pe bulevardul principal al statiunii dar nu pe "soseaua principala", acela este drumul care merge direct spre Eforie Sud si de acolo mai departe spre celelalte statiuni.

Doamna in cauza cred ca nu este obiectiva deloc.

Toate pilotele au aceeasi dimensiune 1,90 /1,40 in orice caz si daca ai 2 metri iti acopera picioarele. Prosoapele nu sunt uzate dar nu sunt nici noi, in orice caz folosim balsam de rufe la fiecare spalare.

In fiecare camera exista sifonier cu 8 umerase, jachetele se pot pune in consecinta inauntrul acestuia fara probleme), consider personal ca un cuier cu lucruri insirate nu da o nota de ordine si nu am considerat ca sunt necesare.

Mese exista in fiecare camera, intr-adevar din cele mici, doamna cred ca a ocupat-o cu diverse alte bagaje si din aceasta pricina nu a mai avut ce sa foloseasca, apropo un laptop incape si pe noptiera dintre paturi.

Priza de la aer conditionat nu avea cum sa fie smulsa din perete - este la nivel superior adica la 1 metru si 70 cm inaltime montata, este pur si simplu aerul conditionat in priza permanent deci se prea poate sa-si fi pus tel sau laptop la incarcat in priza respectiva dupa ce in prealabil au scos priza de Ac si au tras mai mult decat trebuie.

Despre baie ce sa mai zic, daca racordul nu este bine pus pur si simplu se inunda baie.

Pentru servirea micului dejun exista 2 zone: un salonas mai mic pentru fumatori si unul mai mare (camera eleganta de care pomenea doamna la inceputul descrierii) pentru nefumatori. Este suficient sa spui ca esti nefumator si esti poftit intr-acolo.

Consider de asemenea o impolitete crasa sa deschizi usa de langa camera ta si sa faci poze, camera respectiva abia se eliberase, domnul era de asemenea la micul dejun, poate isi uitase ceva in camera, daca revenea si o gasea pe doamna facand poze, era ok? Si da, asa arata camera dupa un domn care la plecare isi face intotdeauna patul si revine la noi o data pe saptamana iarna, vara.

Trimis de Laura Stupar* in 02.07.14 23:03:02
    Validat / Publicat: 03.07.14 00:57:01
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD.

VIZUALIZĂRI: 1791 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Laura Stupar*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[03.07.14 00:58:18]

iulian68
    [03.07.14 06:12:29]

@Laura Stupar: Nu inteleg de ce v-ati simtit jignita... Mie personal mi s-a parut ca a mea colega a laudat pensiunea, iar daca masa nu fusese curatata asta nu e un capat de tara... Ati observat specificatia privitoare la faptul ca nu a ajuns pana la plaja dar a inteles ca ar fi cam... Asta iar nu mi se pare a fi ceva foarte important, daca chiar mi-a captat atentia subiectul, ma mai documentez... In schimb vad ca dumneavoastra o jigniti pe adryana spunand ca a venit cu un "vechi prieten"... Ce inseamna asta, ce insinuati? Iar daca vine vorba de buletin, stimata d-na, mai nou, cand mergi la un hotel sau la o pensiune care se respecta, nici macar nu mai prezinti buletinul, completezi fisa de cazare si atat... Si de ce ma rog trebuiau doua buletine? Va "roade" curiozitatea daca au acelasi nume de familie? Daca sunt soti, frati sau amanti? Gresita atitudine doamna!!!

adryana
    [07.07.14 06:01:00]

stimata gazda, va asigur ca nu am venit insotita de un ,,vechi prieten'' asa cum ma calificati, sotul meu a fost in delegatie la mare si de aceasta data a ales sa se cazeze la pensiunea dvs, locatie aleasa chiar de mine de fapt, s-a cazat la dvs pentru prima dar si ultima data.

Obisnuiesc sa spun lucrurilor pe nume iar daca am spus ca ceva nu este in regula la pensiunea dvs. am facut-o avand motive intemeiate si nu sunteti singura pe care o deranjeaza adevarul, va asigur. Lucrurile la dvs. la pensiune stau exact asa cum le-am prezentat, nu am motive sa va denigrez locatia, nu va cunosc si am ajuns la dvs. din pura intamplare. Daca dvs. puteti lucra la laptop punandu-l pe noptiera la pat, e problema dvs. Daca dvs. ati avea o jacheta, inteleg ca ati merge si ati aseza-o in dulap direct pe umeras.Eu as alege totusi varianta unui cuier, cat de simplu, si acesta undeva ia intrarea in camera, mi s-ar fi parut un lucru mult mai practic.

Nu obisnuiesc sa deschid usi, la camera vecina usa era larg deschisa si de aceea am intrat, ca simplu turist curios sa vada si o alta camera, mai ales din intentia de a prezenta pensiunea dvs. si altora. Asta pt.ca de multe ori ce vezi la fata locului nu e acelasi lucru cu ce se prezinta pe site. Si va asigur ca orice om daca ar fi vazut usa deschisa la camera vecina, ar fi aruncat o privire scurta inauntru.In camera noastra instalatiile sanitare aratau jalnic chiar daca ele functionau perfect, deocamdata.

De mirosul neplacut care venea de la canalizarea din baie am scapat cu ventilatorul, iar pilotele sunt pentru oameni scunzi, nicidecum pentru oameni de peste 1,75 m inaltime cum suntem noi.

Fiindca sunt inca in concediu si nu vreau sa mai scriu alte ecouri si sa continui polemica cu dvs., va spun doar ca ce am vazut la dvs. este ceva general, ceva ce face romanul cand vrea sa deschida o afacere cu bani cat mai putini dar din care sa obtina profit cat mai mare cu putinta. Iar despre distanta spre mare,va las pe dvs.sa faceti un calcul simplu si masurati distanta pana la mare si cea pana la drumul principal - cel spre Mangalia. O zi buna.

adryana, iulian68
    Alte articole din această RUBRICĂPensiunea Colonial: