ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.07.2014
ÎNSCRIS: 28.06.14
JUN-2014

Sub orice critică
Sub orice critică

Vila Marylan locatie super sevicii foarte mult sub zero

In luna iunie 2014 ,,am petrecut” un sejur de 4 nopti in Vila Maryland (langa Debarcader) din Eforie Nord. A fost al patrulea sejur petrecut acolo in ultimi ani. Inca de prima data au fost neajunsuri mari la cazare, (mobilier uzat, instalatii defecte, etc), am pus totul pe seama crizei, insa anul acesta mizeria, mizeria si iar mizeria, plus mobilierul defect si uzat, alturi de nesimtirea salariatilor, au pus capac si m-am hotarat sa scriu pentru a nu mai trece si altii prin experienta mea.

Am facut rezervare cu mult timp inainte, am solicitat camera 204 (este de fapt un apartament, noi fiind 4 adulti si un copil), cu o saptamana inainte de inceperea sejurului avand drum prin Eforie am trecut pe la Vila Maryland, patroana mi-a confirmat ca nu sunt probleme cu rezervarea.

A sosit ziua cazarii, m-am prezentat la receptie, camera pe care o rezervasem, inca din ianuarie, odata cu achitarea a 50% din sejur, era ocupata, la receptie mi s-a spus ca nu figurez pe nici un registru cum ca as fi avut rezervare, mi s-a recomadat o alta camera. Am urcat in acea camera, de fapt era un birou, erau teancuri de acte pe masa, pe dulapuri, etc. Mocheta din acea camera era putreda cu bucati lisa din cauza degradarii, geamuri matuite, nu se vedea afara, si un puternic miros de mucegai. Normal am refuzat, chestia aia de la receptie (in hoteluri se numeste receptioner) mi-a spus sa ma plimb pana pe la 10:30, atunci fiind 08:15, pana se scoala patroana sa rezolve situatia. Am iesit din vila si am sunat patroana. Aceasta mi-a oferit cazare in doua camere duble.

Am intrat in prima camera, era o mizerie de nedescris si un puternic miros de canalizare menajera spunand ca nu se facuse curatenie din toamna dar in circa 1 ora se va aranja camera.

Am intrat in a doua camera aici la fel dezastru, salteaua aruncata prin camera mizerie de nedescris. Menajera a motivat ca a fost furtuna afara si de aceea era mizerie in camera dar a spus ca in circa 1 ora se va remedia. Am fost de acord pana la urma.

Dupa 2 ore am fost chemat sa iau camerele in primire, in prima camera lenjerie alba curat mirosul de canalizare nu disparuse, in a doua camera curatenia era facuta pe jumatate, lenjeria era compusa din piese care nu erau doua la fel colorate.

M-am cazat cu gandul ca locatia este pe faleza din Eforie Nord si ca ori cum nu prea stam prin camera.

Pentru prima camera am cumparat un odorizat si mirosul s-a diminuat, in a doua camera patul scartaia la fiecare respiratie asa ca dupa prima noapte l-am suspentat pe o galetusa de iaurt si o sticla de plastic pentru a diminua scataitul.

In toata perioada nu s-a facut curat in nici una din camere pe motiv ca nu exista dubluri la chei.

Dupa acest sejur nu mai vreau sa aud de Vila Maryland (care intre noi fie vorba este condusa de vaduva regretatului fost fotbalist Costica Stefanescu).

Ma intreb cum organele statului in speta Ministerul Turismului pot acorda 3 stele unei asfel de locatie care daca maxim merita -5*

Trimis de rdlc in 02.07.14 07:14:38
Validat / Publicat: 02.07.14 13:50:32
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în EFORIE NORD.

VIZUALIZĂRI: 1785 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (rdlc); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[02.07.14 14:25:40]

rdlcAUTOR REVIEW
[02.07.14 16:34:50]

@webmasterX: harta este un pic gresita, deoarece hotelul este, privind de jos in sus, pana in complexul debarcader, complex care este exact in dreptul strazii Ovidiu,

hotelul este pozitionat bine,

complexul debarcader trebuie mutat un pic mai sus in dreptul strazii.

[02.07.14 16:51:41]

@rdlc: mulţumesc, am înţeles acum - hotelul e bine poziţionat, însă tu propui să modificăm, pe hartă, poziţia complexului

Din păcate, nu putem - harta e făcută de google; ar trebui să le adresezi lor solicitarea...

melena
[02.07.14 19:02:05]

Buna ziua!

Daca tot nu a fost in regula camera si nici cea solicitata de ce ati acceptat cazarea? Alta solutie nu era?

rdlcAUTOR REVIEW
[02.07.14 19:24:11]

@melena: Existau alte solutii dar credeti ca primeam inapoi contravaloare de 50% din sejur, bani care au fost achitati in momentul rezervarii? Eu va spun ca nu primeam pe loc ci dupa cine stie cat timp si poate dupa reclamatii la ANPC care are termen legal 30 zile.

melena, rdlc
Alte impresii din această RUBRICĂMaryland Hotel: