ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.07.2014
ÎNSCRIS: 13.03.10
JUN-2014
2 AD. + 2 COPII -- v: 3 si 5 ani

Concediu linistit

Drumul: Bucuresti - Giurgiu - Ruse - Shumen - Varna - Obzor; durata 5 - 6 ore, destul de drum si cu o portiune de autostrada pana in Varna. Taxa pod Ruse: la dus 13 lei si la intors 4 leva. Vigneta pt o luna: 25 leva (sau 2 vignete de cate o saptamana, adica 20 leva in total).

Hotelul se afla in partea de nord a Obzorului, intre hotel Miramar si Sol Luna Bay Resort. Exista si un microbuz pana in Obzor, 1 leva.

Am ajuns la ora 3 pm si am fost cazati foarte repede in corpul C. Am primit loc de parcare subteran tot in corpul C, gratis si pazit (cu bariera la intrarea in complex). Parcarea subterana are aproximativ 60 locuri. Alte locuri de parcare mai sunt si pe drumul de acces si la intrarea in complex. Majoritatea turistilor erau nemti veniti cu avionul, asa ca nu era plina parcarea (masini din Romania, Ucraina, Bulgaria si Ungaria).

Apartamentul: un dormitor si un living/bucatarie, de dimensiuni reduse; banconul cu uscator, 4 scaune si masuta de plastic, insa neincapator; orientarea spre parc/parcare, adica spre vest, cu soare dupa-amiaza; unitati de AC in fiecare camera; draperii crem care nu opreau deloc lumina dimineata sau la pranz; mobilier nou, de culoare deschisa, parchet pe jos, in bucatarie filtru de cafea, fierbator apa, plita si cuptor electric, vesela, frigider cu congelator, cuptor cu microunde; canapeaua extensibila din living incapatoare, baie cu cabina de dus; plase de insecte la geamuri si la usa de balcon.

Internet gratuit in fiecare camera, cu acces nesecurizat, astfel aveam internet si pe plaja prins de la alte apartamente.

Nu am mancat la restaurantele din complex. Am vazut o oferta de 20 leva pentru un pui intreg la rotisor cu 2 portii de cartofi prajiti, doua salate si doua chifle. Dimineata am mancat in camera, iar in rest in Obzor

Plaja: curata, apa limpede si calda, pestisori, putine meduze mici. Fiecare corp avea piscina proprie pt adulti, una mai mica pt copii, apa nu era foarte rece, insa curata. Sezlongurile de la piscine erau gratis, iar cele de pe plaja costau 6 leva/zi o umbrela si 6 leva/zi un sezlong.

Animatori foarte activi, pe plaja, la piscina si in special seara la barul Tropicana de langa corpul C.

Impresia de ansamblu a fost una placuta si recomand acest hotel. In corpul A este un supermarket deschis pana la ora 11pm. Un alt supermarket, Aldo, se afla la intrarea in hotelul Miramar. In Obzor am fost la cel mai bine aprovizionat supermarket, Sparm.

Camere live: obzorbeachresort.com/en/p ... ges/read/webcam

Trimis de bianca17 in 01.07.14 12:12:42
Validat / Publicat: 01.07.14 14:35:43

VIZUALIZĂRI: 3387 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (bianca17); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 paturile din dormitor
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[01.07.14 14:36:29]

[01.07.14 14:45:38]

@webmasterX: da, acolo este.

[01.07.14 14:53:17]

am uitat sa amintesc de tv, avea semnal foarte prost, (adica se vedea cu purici), am gasit doar TVRi... prin urmare l-am ignorat.

[01.07.14 15:00:40]

si inca un aspect... se facea curat in apartament zilnic, schimbat prosoape, iar in dulap era si un aspirator pentru orice eventualitate

irinaelena
    [30.07.14 13:54:18]

As dori sa mai adaug la ce a zis Bianca (am fost impreuna la acest hotel), urmatoarele:

- Personalul de la receptie a fost foarte amabil cand i-am rugat sa ne schimbe camera (initial am primit una la parter, cu iesire spre piscina, si puteau sa iasa copiii oricand, asa ca am zis mai bine cerem una sus).

- Tot personalul de la receptie ne-a ajutat sa ne cumparam un cauciuc (am avut pana, am gasit un distribuitor pe net, dar nu ne-am inteles cu el la telefon, asa ca am apelat la receptie)

- Camera noastra era mai spatioasa (cred ca depinde de tipul camerei, a noastra era cu vedere laterala spre mare, in corpul A)

bianca17, irinaelena
    Alte impresii din această RUBRICĂObzor Beach Resort: