ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.06.2014

Sub orice critică
Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Miros pestilențial

Am fost cu sotia la hotelul LOTOS din Balcic 3* (cica) in perioada 15 iunie -21 iunie la hotel LOTOS din Balcic in regim de demipensiune.

Ni s-a repartizat camera 316. Trebuia sa stam 7 zile dar datorita conditiilor mizere in care am locuit am plecat cu o zi mai devreme. Nu discut calitatea lenjeriei veche, uzata si de o culoare indoielnica, in acest capitol intrand si prosoapele ci ceeace a pus capac la toate si anume mirosul pestilential ce iesea din baie care avea o gaura neastupata in dreptul robinetelor de izolare apa, pe coloana de tevi. Exista in partea superioara, amplasata pe aceeasi coloana de tevi, o gaura astupata cu ceva ce amintea de un ventilator care nu exista si pe unde intra mirosul imposibil de descris si de suportat cand de fecale cand de urina.

La insistentele noastre de a se rezolva problema ni s-a raspuns mereu ca "maine" si asa a fost pana cand am plecat. Restul nemultumirilor palesc in fata acesteia care este MAJORA. Ex: nefunctionarea televizorului decat dupa insistente la receptie si schimbarea cablului de legatura inte aparat si priza din perete, nefunctionarea veiozelor existente deasupra patului, inexistenta in camera a telecomenzii pt televizor si a minifrigiderului care s-au rezolvat dupa insistente.

Masa de dimineata a fost normala din punctul nostru de vedere dar cea de seara FOARTE SLABA CALITATIV, nu cantitativ.

In tot acest sejur trebuie sa subliniez sincer si sa felicit SOCIETATEA DE TRANSPORT care a dost IREPROSABIL. Pacat ca nu am voie sa o numesc dar curateniea, ordinea, disciplina si autocarul in care si eu care am 1,90 m m-am simtit deosebit de confortabil, in raport cu alte zeci de cazuri cand am stat cu genunchii la gura (pe distante mult mai lungi si pe alte trasee), ne-au lasat o foarte frumoasa impresie despre societatea de TRANSPORT.

In tara am trimis un e-mail de informare agentiei de turism prin care am fost, subliniez de informare, fara a solicita NIMIC. Nu mi s-a raspuns nimic dar aceasta tine de o minima curtoazie.

Trimis de Cristeschus in 29.06.14 16:58:05
Validat / Publicat: 29.06.14 18:10:09
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2343 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Cristeschus); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 18.00 EUR pe cameră

[29.06.14 18:10:00]

@Cristeschus: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

alex1968
    [29.06.14 18:55:23]

@Cristeschus,

Se pare că asta e o practică în cazul multor agenţii. Am fost de Paşte în Italia prin una dintre cele mai mari agenţii din România, am stat la un hotel vândut ca fiind de 4 stele, cu tot felul de insecte în cameră, murdărie cât cuprinde, masa de cea mai proastă calitate. Le-am trimis un email de informare, fără a revendica nimic, însă nimeni nu s-a simţit să răspundă. Mai mult, le-am trimis poze cu păianjenii din cameră însă nu i-a interesat, deşi sunt client vechi al agenţiei şi niciodată până acum nu am avut reclamaţii. Era vorba despre un program destinat seniorilor şi m-am gândit că măcar au luat la cunoştinţă şi nu vor mai introduce hotelul respectiv în oferta de anul acesta. Ei bine, în urmă cu câteva zile au lansat ofertele pentru acest program, iar hotelul cu pricina - Hotel Meridiana din Napoli - este, din nou, în oferta pentru sezonul 2014-2015.

[29.06.14 19:16:50]

@alex1968:

Procedând astfel, ai avea ocazia ca prin notele şi evaluările proprii să contribui la o medie mai reprezentativă a aceslei destinaţii.

[În plus, dacă vreodată vei solicita informaţii aici, pe sait, cei care îţi vor răspunde o vor putea face cât mai adecvat "profilului" tău turistic (funcţie de locurile în care ai fost, unde ţi-a plăcut şi unde nu, din ce motive etc)].

[29.06.14 22:25:59]

CristeschusAUTOR REVIEW
    [30.06.14 11:50:14]

@alex1968: Regret dar ar trebui ca sa putem scrie si despre ce AGENTII DE MAI MARE SAU MAI MIC PRESTIGIU este vorba. Se pare ca in actualele situatii, totul ramane la nivel de vorbe FARA NICI O FINALITATE POZITIVA. Cine plateste?? Nu agentia din ROMANIA, nu agentia partenera de aiurea ci NOI, CONSUMATORII DE SERVICII iar OPC-ul dupa parerea mea, este mult subdimensionat si practic nu poate sa faca fata valului de nereguli in toate domeniile.

parvur22
    [24.07.14 10:19:26]

buna ziua poate ar fi indicat sa apara si o rubric legata de agentiile de turism... fiecare isi spune parerea... si poate gasim si preturile cele ma bune... unii de la altii

alex1968, Cristeschus, parvur22
    Alte impresii din această RUBRICĂLotos Hotel: