ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.06.2014
STATUS: PREMIUM
APR-2014

Parcul de Aventură Extreme Park Phoenix [Cernica]

Distractie garantata - Aventura Parc Cernica

Fiind duminica, kinderul din dotare a cerut sa mearga la tiroliana (vazuse el pe undeva ceva publicitate cu asta). Cautare repede pe goagal :)) care le stie pe toate, cel mai aproape de noi e parcul din Cernica. Nu am reusit sa mai conving pe nimeni sa ni se alature, asa ca am pornit la drum, eu si kinderul de 7 ani.

Odata ajunsi, m-am orientat dupa parcare care mi s-a parut relativ mica, dar e free. Ptr un bilet adult plus copil am platit 82 lei, parca. Am primit echipamentul, am asistat la instructiunile de utilizare, si am inceput primul traseu... relativ usor, doar era cel ptr. incepatori :)). Nu prea era lume la ora 11.00 cand am ajuns noi, dar dupa 2 ore era plin. Am vazut o multime de persoane care erau acolo la gratar, deci se pare ca acest parc e destul de popular printre bucuresteni.

Odata terminat traseul, mami s-a dus sa se odihneasca la o masa de la terasa barului, in timp ce kinderul a mai repetat traseul de 3 ori. De la terasa am avut parte de o vizualitate foarte buna asupra copilului. Cei din parc sunt mereu cu ochii pe oaspetii lor, cel mic blocandu-se in mijlocul tirolianei, dar a fost imediat ajutat sa ajunga la final.

Am incercat si traseul portocaliu, dar pe la jumatate mami a fost prea fricoasa ca sa il parcurga pana la final, iar kinderul deja nu mai ajungea la franghiile de sustinere, asa ca am abandonat.

Per total o sa revenim cand copilul va fi mai inalt, iar mami mai curajoasa.

Trimis de rmnk in 27.06.14 18:27:53
Validat / Publicat: 27.06.14 22:06:11
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ROMÂNIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (rmnk); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

rmnk