ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.06.2014
2 AD. + 2 COPII -- v: 4&6 ani

Foarte nemulțumit

TIMP CITIRE: mai puțin de 1 MIN

Mediocru - maxim 2 stele

toate cele 3 anzac-e sunt la fel, am avut rezervare la grand hotel si de la receptie ne-au trimis la un alt anzac, nu ai posibilitatea de a parca masina, nici macar in apropiere, au o singura parcare unde "intrau" 6 masini - dar de iesit decat ultimele 2

dimineata micul dejun nu era gata desi se apropia ora 8

in camera era curat

avand in vedere ca este un hotel de tranzit, merge pentru maxim 1 noapte

insa cand am plecat din canakale, spre iesire am observat mai multe hoteluri - cu parcari generoase, care de la exterior aratau ok

Trimis de derah in 24.06.14 10:52:01
Validat / Publicat: 24.06.14 12:19:45

VIZUALIZĂRI: 1341 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (derah); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 25.00 EUR pe cameră

[24.06.14 15:47:31]

în cazul în care (a) aţi plătit un avans ptr rezervare şi/sau (b) poţi dovedi, cu documente acest lucru (de oricare tip -- de exmeplu schimbul de mail cu recepţia hotelului, ori cu booking.com - dacă aţi făcut, cumva, rezervarea prin ei) -- rog trimite-ni-le (prin email, la webmaster (at) amfostacolo.ro) - vom include hotelul pe "Lista neagră AmFostAcolo a unităţilor care nu respectă rezervările"

[24.06.14 21:09:27]

@webmaster:

Redirecționarea turiștilor între hoteluri din același lanț/cu același management este o practică obișnuită și la case mai mari, practic nu au fost lăsați în stradă, ci li s-a oferit ceva similar, cazarea făcându-se în funcție de disponibilitatea din acel moment. Cam la fel se întâmplă și la Helen, unde poți nimeri la Helen Park.

Mai grav mi s-a părut faptul că nu li s-a asigurat un loc de parcare, chiar și contracost (pe vremuri era gratis).

[24.06.14 21:48:00]

@nicole33:

ci li s-a oferit ceva similar,

Chiar daca au tot trei stele si poate sunt ''similare'', disconfortul pe care l-a simtit turistul dupa multi km de condus a fost mare!!!

Ce poate fi mai urat cand pleci spre o destinatie si odata ajuns primul lucru spus este: nu avem camere!! hai la vecinu' care e tot al meu!!

Omul deja era enervat - pe buna dreptate - bine ca a avut unde sa doarma ''similar'' - de parca a vazut/putut sa compare conditiile fiindu-i refuzata cazare unde avea rezervare!!

Astea sunt hoteluri de evitat , mai ales cand mai ai si 2 copii cu tine !!!

[24.06.14 22:02:35]

@Nasshu:

Înțeleg perfect dezamăgirea autorului. Eu am simțit un mare disconfort cazându-mă la acest hotel, nemulțumită de condițiile oferite, deși noi îl alesesem.

[24.06.14 22:10:50]

@nicole33: in calitate de consilier pe destinatia Turcia poate nu strica sa spui si un nu recomand ''lantul hotelier Anzac''. DIn cite vad eu l-ai sarit la AmFostpeAcolo

Aveam deja experiența anilor precedenți când ne-am oprit la Anzac 3* și la Helen 3*

daca intelegi dezamagirea autorului, nu spui

se practica

, ci ii sfatuiesti sa le evite .

[24.06.14 22:33:38]

O. K.

NU recomand hotelul Anzac 3* din Canakkale.

Intenționat nu am scris despre acesta pe site. Experiența la Anzac a fost una neplăcută. Am fost oripilată de baia care nu era curată, de o cabină de duș ciudată, cu scurgerea înfundată. Singurele plusuri au fost poziționarea în apropierea ferriboatului, parcarea gratuită, internetul gratis și cu viteză bună și ceaiul turcesc foarte bun. Este greu să descrii un hotel jegos când nu ai poze în sprijinul afirmațiilor tale. Mirosul dintr-o cameră în care s-a fumat la greu nu poate fi surprins nici de aparatul foto.

În cei șapte ani care s-au scurs de atunci hotelul putea fi renovat și atunci impresiile mele din septembrie 2007 nu ar mai fi corespuns realității.

Indiferent de recomandările de pe AFA, mulți români au continuat să-i calce pragul, atrași de prețul accesibil, unii chiar au fost mulțumiți, considerând că o noapte trece repede.

Eu m-am referit doar la faptul de a fi cazat la un alt hotel din lanț că se practică. Am fost pusă în asemenea situații și nu le-am luat în tragic. Recunosc că fusesem avertizată dinainte despre acest risc.

[24.06.14 22:42:00]

@nicole33: ok

NU recomand hotelul Anzac 3* din Canakkale.

Intenționat nu am scris despre acesta pe site.

stai linistita, au mai luat si altii se pare teapa intre timp.

[24.06.14 23:00:42]

@Nasshu:

De ce trebuie de fiecare dată să-mi răstălmăcești cuvintele?

Nu am scris pentru că vizita la acest hotel era deja foarte veche în 2011 când m-am înscris pe site și mi-a trebuit și mie ceva timp până să înțeleg cum merg lucrurile. Sunt și alte hoteluri despre care nu am scris, la două din ele am pierdut pozele, la altele am prea multe și nu mă pot încadra în limita impusă. Dacă mă gândesc puțin găsesc și alte motive, de exemplu, timpul.

[24.06.14 23:07:28]

@nicole33: eu nu ''răstălmăcesc'' nimic, am citat din ce ai scris mai sus.

derahAUTOR REVIEW
    [25.06.14 09:19:21]

@Nasshu: exact... dupa 800 km, ajungi la receptie si iti spun pardon - te ducem tot la 3 * dar putin mai departe, iar masina iti e parcata intr-un "acvariu"... no comment

mai mult decat atat, dupa vreo 2 ore in timp ce ne aflam prin oras ne-au sunat disperati de la receptie - de 5 ori sa ne intoarcem sa mutam masina ca vrea cineva sa plece

pai prietene... tu mi-ai spus sa o parchez acolo si acum imi spui ia masina de aici si du-o unde vrei

viviv
    [26.06.14 12:15:21]

Eu am facut rezervare in luna octombrie la Grand Anzac pe booking, mi-au confirmat si pe email pentru patul suplimentar, iar cand am ajuns in data de 22.06.2014, in jur de ora 19 la hotel mi-am spus ca au anulat rezervarea, dar mi-au oferit o camera la parter in "noua" cladire. Camera a fost groaznica si asta nu datorita faptului ca era foarte mica, ci datorita zgomotului de la canalizare, datorita frigiderului, datorita mirosului.

Cu greu am obtinut un pat suplimentar (si acela vai de el), deoarece nu puteam dormi 3 persoane in cel care era in camera.

Ne-a parut rau ca nu ne-am oprit iar la Hotel Rena (ca la dus) in Kucukkuyu unde am dat 50 euro cu demipensiune si parcare gratuita si am dat aici 52.5 euro cu mic dejun, iar parcarea a fost la aprox 1 km contra cost.

NU MAI MERITA OPRIRE IN CANAKKALE, DEOARECE SUNT HOTELURI BUNE IN ECEABAT SAU IN KUCUKKUYU.

fany2all
    [05.04.16 15:01:28]

@derah:Va salut despre ce hoteluri este vorba care au parcări mai mari, care le-ati vazut la plecare?

maria55 † CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [05.04.16 16:09:45]

@fany2all - in Canakkale este exclus sa gasesti "parcare mare", indiferent la ce hotel alegi sa stai! Asigura parcare, cu greu, dar asigura... ori dupa discutii interminabile! E bine de stiut asta, pt ca orasul este unul tumultos, extrem de aglomerat indiferent ca se intampla asta la sosirea vreunui ferry-boat, sau nu! Tocmai din aceasta cauza eu aleg sa mai rulez max 80km pana in zona Kucukkuyu mai ales cand suntem in grup, adica cu mai multe masini! Oferta este bogata, preturile egale sau uneori chiar mai mici, de ex intr-un an la Hotel Rena am prins o oferta la 38/euro cam cu demipensiune! Dar chiar si fara oferta pretul este identic cu cel din Canakkale. Apoi un alt ex. ar fi Hotel Cetinkaya Beach (fost Motel Aydin) unde de cativa ani alegem sa poposim pt noaptea intermediara, la un cost de 45/euro cam tot cu demi pensiune! Alegeri inspirate iti doresc!

derah, fany2all, maria55, nicole33, viviv
    Alte impresii din această RUBRICĂAnzac Hotel: