ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.11.2009
2 AD. + 2 COPII

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit

De evitat

Dupa opiniile favorabile pe care le-am citit pe Internet si dupa experienta pozitiva a unor prieteni de anul trecut, am fost in luna septembrie la Marabout.

Mare greseala! O atitudine mai dusmanoasa n-am intalnit in nici un alt concediu (nici macar in Romania). De altfel, o turista din Ungaria care mai fusese si anul trecut, spunea ca e o diferenta majora fata de felul in care a fost tratata acum un an.

Vreau sa mentionea ca nu sunt o persoana pretentioasa si ca am fost constient ca merg la un hotel de 3 stele. Problema a fost insa un de atutudie: de la personalul care facea curatenie si care intre orele 1 si 3 cand ne culcam copiii, desi le-am spus de mai mult ori acest lucru (inclusiv la receptie) -strigau unii la altii ca niste salbatici de la un capat la altul al coridorului, pana la chelnerii de la restaurant care tratau cu dispret turistii din Est (de la care probabil nu primeau bacsis substantial) dar cu o linguseala dezgustatoare pe nemti si pana la directorul hotelului care, dupa ce am dat bacsisul corespunzator si am asteptat doua zile ca sa primesc o camera cu balcon (vreau sa spun ca marea majoritatea aveau balcon) mi-a smuls cheile din mana si a strigat la mine pt. ca nu puteam elibera vechea camera intr-o jumatate de ora (ne dormea bebelusul).

La restaurant era o aventura sa-ti iei mancarea pe care o doreai: trebuia sa stai la cozi, locul fiind destul de stramt si turistii infometati (pt. ca era regim de demipensiune) si cand ajungeai la tavile cu mancare, constatai ca felurile cele mai bune se terminau in 2 minute, dupa care trebuia sa astepti pana cand cei de la bucatarie se sesizau ca s-au terminat si aduceau alte tavi. Seara, meniul era destul de diversificat si mancarurile erau bune (cu conditia sa ajungi la ele), dar dimineata, absolute invariabil-aceleasi mancaruri destul de putine la numar (14 zile ne-am cam saturat de ele). Singura masa OK era cea de la amiaz (pe care o luam la restaurantul din curte), evident, pt. aceea se platea.

Singurul punct pozitiv pe care pot sa-l dau hotelului e pt. plaja care era destul de bine intretinuta.

Deci una peste alta, daca nu vreti sa va enervati, mergeti in alta parte, eu sigur n-am sa revin, nici macar la alt hotel din Tunisia.

Trimis de Mihai77 in 10.11.09 12:58:06
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TUNISIA

VIZUALIZĂRI: 1975 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mihai77); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂMarabout Hotel:

• pagină generată în 0.039062023162842 sec