ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.06.2014

Extrem de nemulțumit
Sub orice critică
Foarte nemulțumit

Oribil

Daca doriti sa stati la un Motel, sau hotel de o stea, clar trebuie sa va duceti la hotel laguna. Singurul lucru luxos si curat de acolo este pagina lor de prezentare de pe internet.

Am fost acolo pentru 2 nopti, hotelul arata groaznic tot, nu numai camerele, are tencuiala cazuta, la piscina este mizerie, personalul nu este foarte amabil etc. Am rugat receptionista sa ne arate camera, ne-a dus la etajul 1 si ne-a aratat camera 107. Era oribila, mizerie multa, mirosea a fum de tigara, cuvertura si mocheta erau pline de gauri de la tigari, pe mocheta se vedea noroiul imbibat si era degradata, albita, ca si cum ar fi stat muncitori pe ea incaltati si au lucrat acolo cu var, care a ramas in ea. Balconul era chiar deasupra terasei de la restaurant, mirosea pregnant a mancare, si era un pericol pentru un copil mic, pt. ca era "asezat" chiar deasupra prelatei de la terasa, adica se putea trece usor din balcon pe acele chestii gen plexiglas care acopereau terasa. Receptionista, cand a vazut ca nu ne place camera, ne-a spus ca oricum nu ne-o recomanda, ca ne-a aratat-o doar ca si idee de camera, dar e galagie multa deoarece noaptea se organizeaza evenimente, deci adio balcon cu vedere la piscina sau lac daca vrei liniste, te multumesti doar cu vedere la sosea (va dati seama ce liniste e si acolo noaptea).

Ne-a dus apoi la etajul 2, unde ne-a aratat 2 dormitoare, care nu aveau nici unul geamurile puse la balcon, adica acea sticla de sub balustrada din inox de care te sprijini, nu era decat balustrada si sub ea gol. Nu cred ca e nevoie sa va povestesc cat de periculos poate fi pentru un copil, dar chiar si pentru un adult!

Am amenintat ca voi chema OPC-ul, astea nu sunt conditii nici de 2 stele, am vrut sa plecam la alt hotel, dar eram un grup mare, luaseram in total 7 camere, erau deja platite, si se pare ca ne-am fi recuperat banii abia peste 30 de zile. Dupa ce a auzit domnisoara de la receptie de OPC, a dat-o la intoarsa, cica ne pregateste acum o camera curata, ca nu a stiut ea, ca 107 ar fi fost in renovare, nu era inca pregatita pentru turisti, si au informat-o acum, in fine... I-am spus ca asteptam acum, ce sa facem, sa se faca curat luna, altfel chiar chem OPC-ul. Asa ne-a promis.

Am plecat la o cafea, iar peste un timp, cand ne-am intors, a zis ca e gata camera la etajul 2, inca nu are sticla de la balcon pusa, dar in 30 de minute maxim vin baietii si o vor pune. Asta e, am luat cardul de la camera, sa ne ducem bagajele. Camera asta era intr-adevar mai curata putin, dar lasa mult de dorit. Mocheta era tot asa veche, imbacsita, mirosea si aici a fum, pe balcon nu se face curat, nu exista nici un fel de mobilier de balcon, nici in camera nu exista vreun scaunel, decat 2 fotolii micute.

In baie, wc-ul era plin de rugina, dar plin, si din cate stiu eu chiar exista solutii eficiente care scot rugina, dar nu cred ca le freaca nimeni, arata asa ca la wc public, capacul nu era fixat... Au venit si 2 oameni cu sticla de la balcon, au intrat prin toata camera asa incaltati, camera in care chipurile se facuse curat (nu mai conteaza, oricum mocheta era plina de nisip si altele). Unul din cei 2 care au venit cu geamul era mai in varsta a zis ca el are rau de inaltime, prin urmare nu avea curaj sa se apropie de marginea balconului si nu nimereau sa aseze cum trebuie geamul, asa ca pana la urma a ajutat sotul meu ca sa terminam odata si sa putem pleca la plaja.

A doua zi dimineata, astepta femeia de serviciu sa intre in camera sa faca curat, si m-am bucurat, am zis: ce bine, macar intra zilnic la curatenie, in sfarsit un lucru bun in acest hotel. Dar surpriza, curatenia zilnica insemna sa intinda putin pilota pe pat, a pus hartie la baie, a schimbat un prosop si a golit cosul. Mocheta a ramas neatinsa, plina de nisip in continuare.

In ultima dimineata, inainte de plecare, si-a facut aparitia si un paienjenel deasupra noptierei.

Alte neajunsuri ale hotelului: NU va luati dupa pozele de pe site, in ele nu se vede mizeria si gaurile de tigari, am avut 7 camere, toate murdare, mocheta decolorata, nu toate camerele noastre au avut aer conditionat, iar la una din camere unde a stat o familie cu 2 copii mici nu s-a pus sticla de la balcon nici pana au plecat. In plus, pozele au fost facute de mult, acum nu mai arata asa, nu exista la piscina sau pe terasa toate acele obiecte de mobilier frumoase din poze, fetele de masa nu mai sunt albe, sunt verzi si fara nimic deasupra, seamana cu mesele din carciuma.

Liftul mai mult a stat stricat in cele 3 zile.

Micul dejun: acelasi lucru in fiecare dimineata, diversificarea constand in faptul ca intr-o dimineata ouale au fost prajite, iar cealalta fierte. Nu au cereale, mezelurile sunt de proasta calitate, sucul e marca Ciao ("natural", fireste).

A doua seara am vrut sa servim cina la restaurantul hotelului: ne-au spus ca se poate, dar doar inauntru, pe terasa era o nunta, era plin de oameni si tot personalul era ocupat cu ei, asa ca am renuntat.

Am scris aici pentru ca sa va fie de ajutor si sa nu dati banii aiurea pe acest hotel, veti fi foarte dezamagiti, nici internetul nu merge pe terasa.

Eu oricum o sa scriu si la OPC Constanta, sa cer sa le scada din numarul de stele, nu este normal asa ceva, din aceasta cauza pleaca lumea in strainatate in vacante!

Trimis de nicolaeraluca81 in 17.06.14 10:17:12
Validat / Publicat: 17.06.14 13:34:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA. A mai fost în/la: in mai multe hoteluri si pensiuni, iar acest hotel a fost cel mai oribil loc in care am fost vreodata in vacanta.

VIZUALIZĂRI: 1492 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nicolaeraluca81); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[17.06.14 13:34:13]

Bun review de debut - chiar dacă e ce redă o vacanţă / alegere mai puţin plăcută.

@nicolaeraluca81: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂLaguna Hotel: