ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.06.2014
DIN: Bacau
ÎNSCRIS: 02.06.11
JUN-2014

Hotel Delta 9 zile aproape ok

Incep prin a multumi pentru recomandarile primite cu 2 zile de a pleca.

Am ajuns la ora 1100, taxa 4 lei/ zi parcarea pazita, am solicitat camera cu vedere la mare (am primit in ordinea in care erau ocupate camerele- vedere la mare si la plop, doua camere mai incolo era OK si erau libere:().

8 nopti 530 ron cu camera dubla pat matrimonial si unul mic pentru copii. Mobilier suficient dar foare prost gandite. La patul matrimonial dulapurile alaturate sunt deasupra noptierelor, dai cu capul la propriu de colturile ascutite. Paturi pe postament de ciment hahaha - miros de mucegai, baie mica cu ventilator, dus fara cadita (aici am avut o strangere mare de inima) - a fost ok nu e de speriat, balcon cu vedere laterala la mare (e prima oara cand vedem si marea) si vedere generala la plop, sunt ecologist dar fara plop se vede marea la dublu. televizor LCD, avea purici s-a rezolvat repede.

Hotel 3 stele cu gresie peste tot - se da cu matura si un mop in fiecare zi, asternuturi schimbate o singura data in 8 zile, prosoapele destul de multe in fiecare zi, racitorul nu poate tine inghetata dar raceste suficient sucul si iaurtul.

Imgine usor dezolanta deoarece nu erau pregatiti de turisti, locurile de joaca nu erau total amenajate, piscinile de pe plaja nu erau functionale in 14 Iunie.

Animatori, piese de teatru, gonflabile numai dupa amiaza pana la 22 sau sezon 23- loc de joaca fff ok.

Dimineata la 7 plaja si golful erau inchiriate de noi - superb (suntem mai pensionari), la Capitol golfuletul era echipat cu 5 lebede mancaciase care mancau din palma, crabii erau atractia principala noaptea pt copii, in ultima sera au montat in sfarsit si baloansarele si am prins si luna plina- la fel superb.

Plaja din Neptun e mult mai ok, tot cu sezlonguri 10 lei, am prins valuri si copii au avut ce face.

Restaurantul Delta are portii mici si scumpisoare, ai atmosfera in fiecare seara, cucina italina inca ni deschisese daraarata bine, am mancat la Barila unde e mult mai convenabil iar mancarea a fost foarte gustoasa mai ales ciorbitele.

GUSTUL AMAR

am luat pentru copii o plita electrica pentru a incalzi laptele sau sa reincalzim ceva, am reincalzit 3-4 pulpe de pui iar la usa a aparut administratora de hotel care in cel mai penibil mod cu putinta a inceput sa tipe efctiv si sa gesticuleze ca in hotel nu se gateste si ca la etajul superior pe hol este este miros de nu pot sa stai; fara un buna ziua, fara ma scuzati ca bat la usa cand puteam folosi telefonul, fara nici un pic de maniere sau eleganta asa cum este normal. Am raspuns ca imi pare rau si ca inteleg ce imi spune si nu voi mai gati (ca un baiat galant ce sunt :)), receptionerele au fost in permanenta foarte receptive si dragute atat cu noi cat si cu copii, personalul de pe plaja de asemnenea foarte ok si intelegator. Hotel OK dar sa nu "gatiti".

Ce nu inteleg totusi de ce intr-un hotel destinat familiior cu copii de ce nu se plange nimeni de fumul de tigara infect la mana a doua pe care trebuie sa-l suporti si sa-l mananci atat tu cat si copii, ma intreb daca adminstrataora cu pricina fumeaza.

FELICITARILE, MASA SI DANSUL prin septembrie cand revenim la California

Trimis de Aecrim17 in 16.06.14 14:58:15
Validat / Publicat: 16.06.14 16:27:20
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA.

VIZUALIZĂRI: 3217 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Aecrim17); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

Aecrim17
Alte impresii din această RUBRICĂDelta Hotel [Jupiter]: