ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.06.2014
JUN-2014
2 AD. + 1 COPII -- v: 1,8

Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit

Teapa si reclama mincinoasa - de Rusalii!

Am rezervat bilete prin agentia [...]. Agentia mi-a transmis o oferta cu parcare gratuita, sezlonguri, piscina etc. gratis. Am ajuns la hotel in data de 06.06.2014 la receptie am dat voucherul si de aici incepe. parcarea se plateste-ii spun receptionerei ca este gratuita, ca scrie pe voucher, dumneai spune ca se plateste 4 lei pe zi. nu m-am luat la cearta pe tema asta ca ce mi-am zis (daca ma cert cine stie ce camera imi da). In fine platesc parcarea, bineinteles nu mi-a dat nici un bon fiscal, am vrut sa platesc cu cardul si mi-a inceput sa indruge ca trebuie bagat in sistem ca nu stiu ce mai trebuie si asa ma departe. Am platit cash si gata.

Ajung in camera! Surpriza! Paturile sunt fixe cred ca pe un pat de caramizi si pusa saltea. In viata mea nu am vazut asa ceva la vreun hotel, nici macar de doua stele. Oricum n-am vrut sa ma uit sub saltea ca mi-a fost frica ca cine stie ce gasesc. In fine, camera este mica patul cred ca are lungime de 1.80-1.90, adica trebuie sa ai grija cum dormi ca sa nu-ti iasa picioarele din el. Am despachetat, ne-am mai invartit un picut si am vazut ca au inceput sa apara cateva furnici pe mobilier. Ce am zis "la camera asta trebuie si un pachet de furnicute" care de fapt cred ca era ditamai furnicarul. Am vrut sa dau drumul la aerul conditionat, mirosea ingrozitor. M-am dus la receptie am anuntat receptionera si a zis ca se rezolva. Nici cand am plecat(10.06.2014) nu s-a rezolvat!

La plaja binenteles nu era amenajat nimic, nu piscina pentru copii, nu wc-uri, nu dusuri. De abia in data de 08.06.2014 au inceput sa monteze umbrele si sezlonguri care binenteles erau cu plata. Daca plateai pe plaja, 10 lei buc daca plateai la hotel 10 lei doua buc. baby landul se deschidea decat dupa amiaza, dar intr-adevar nu plateai, de altfel singurul lucru gratuit din toata oferta lor de rusalii! si internetul wi-wii a fost gratuit ,scuze.

Am sa pun si poze facute, dar daca cineva a mai gasit la vreun hotel paturi montate pe pat de caramizi sa-mi spuna si mie, ca eu unul nici macar nu am auzit de cand mama m-a facut!

Mai se mira de ce romanii pleaca la bulgari?!

Trimis de mihaidura in 11.06.14 14:45:19
Validat / Publicat: 11.06.14 15:45:42
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în JUPITER / AURORA. A mai fost în/la: in multe locuri, dar ca aici... nicieri in lumea asta!

VIZUALIZĂRI: 3279 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mihaidura); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera hotel

[11.06.14 15:21:52]

ali09
[01.10.14 11:38:07]

Cu amenajarea plajei si a baby-land-ului am observat-o si noi in luna iunie, asa ca ne-am reorientat pt alte perioade cand totul a fost super ok din punctul de vedere al distractiei copiilor.

Cat despre paturile zidite, personal nu am nimic impotriva. Ba, din potriva, impiedica mizeria sa se duca sub pat, resturi de mancare etc, etc. Eu zic ca e o idee super. Am verificat si nu prezinta niciun impediment.

[01.10.14 13:27:02]

@ali09 - Nu am vazut in viata mea la nici un hotel paturi zidite si pot spune ca am tot fost prin tara asta la diferite hoteluri inclusiv de doua stele. Nu am fost la hotel de o stea ca sa pot spune daca acolo este asa ceva. Problema este ca mobilierul facut chiar in pat si cu pat fix, cand dormi dormi cu nasul sau cu capul in dulapul de langa pat. Oare furnicile si gandaciii nu pot sa-si faca cuib sub paturi? Daca era un pat normal se spala pe sub el, se dezinfecta, etc. De aceea am facut poze sa vada toata lumea, nu minciuni sau prezentari cum vor ei. Eu unul daca vedeam pe site ca au asemenea paturi nici nu luam in considerare acest hotel. Asta ma deranjeaza la oamenii care mint in reclama sau isi ascund diferite lucruri. Uitati-va pe site si vedeti ce poze au pus ei si pozele cu realitatea.

Cat despre baby-land, in perioada cand am fost au zis ca exista si se vede din poze ce era de fapt. Daca ar fi spus de la inceput toate defectele astea cu siguranta nu alegeam acest hotel. Daca puneti totalul cheltuielilor de la acest hotel si conditiile de cazare si masa, cu aceeasi bani ma duceam in bulgaria la hotel de 4 stele cu all si nu se compara nici "negru sub unghie" cu conditiile de aici.

.....[sters wm]....

[01.10.14 14:10:57]

@mihaidura - atenție la modul de exprimarare pe site. Ultimul paragraf a fost sters.

[01.10.14 14:30:14]

@webmasterX - care a fost exprimarea? cred ca am folosit cuvinte din dex si fara nici un fel de magarii. daca trebuie sa scriem ceva anume? faceti-ne un chestionar, raspundem si aia este. Inteleg, injurii, cuvinte obscene, minciuni, etc. sa nu fie lasate dar, ca m-am bucurat pentru distractia lui si ca i-am sugerat o idee, care de altfel el o gaseste in comentariu ca fiind una ideala nu inteleg unde am gresit. Tocmai daca este o idee foarte buna poate se iau toate hotelurile si fac acelasi lucru. NU INTELEG!

ali09
[01.10.14 14:40:34]

@mihaidura -

Daca nu intra mizerie sub pat plus ca se face curat in fiecare zi, pt ce ar sta si pe unde ar intra gandacii sub pat? Eu una nu am vazut nici gandaci si nici furnici. Am vazut alte hoteluri/pesiuni cu mizerie si praf sub pat. Aici am verificat saltele, pe care eu le-am gasit in stare f buna si curate, plus toate au protectie. Fiind in luna septembrie am vazut cum saltele sunt date si nu se folosesc anul urmator. Cel putin asta a fost impresia mea. Acum nu pot sa bag chiar mana in foc.

[01.10.14 15:02:03]

@ali09 - eu am pus poze cu furnici. Prin orice crapatura poate intra si furnicile si gandacii. Si acolo unde ati vazut, faceti poze si puneti-le sa le vada toata lumea. Eu cand vad ca cineva scrie de rau despre o locatie si totusi vreau sa merg cu tot riscul, intai intreb la receptie despre tot ce este scris de rau de fiecare si asa imi dau seama daca au reparat greselile sau nu. D-vs acasa ati face asemenea paturi??? Nu cred!

Cand te duci la un hotel trebuie sa fie mai bine ca acasa pentru ca platesti pentru acel serviciu. Asta e ideea. Repet inca o data. Pozele cu realitatea trebuiau puse de catre gazde pe site-ul lor. Turisti carora le place vad ca sunt, asa ca nu vad o problema in a fi corect si a arata tuturor ce ai de fapt.

ali09, mihaidura
Alte impresii din această RUBRICĂDelta Hotel [Jupiter]: