ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.06.2014
DIN: Constanţa
ÎNSCRIS: 30.08.10
JUL-2012

Dabaklar Hotel Kusadasi

Dupa cum am mai spus, Kusadasi este o destinatie perfecta pentru orice vacanta, cu sau fara copii. Desi sejurul la acest hotel a fost acum doi ani, imi amintesc perfect conditiile, si revin acum cu toate detaliile pentru ca intre timp a aparut in viata noastra un copil care ne-a cam ocupat timpul pentru altceva.

Hotelul este situat in centrul statiunii, chiar pe strada principala, pe linia de microbuz nr1. Este un hotel de 4 stele cu conditii pe masura. Camerele sunt foarte mari si incapatoare, unele dintre ele chiar si cu un al doilea pat pentru copii. Foarte curate si bine intretinute, dupa parerea mea de acum doi ani destul de proaspat renovat. Fiecare camera are si un balcon, nu foarte mare dar destul cat sa stai seara la ar sa te relaxezi dupa o zi de plimbari sau drumetii, cu o masyta si doua scaune. Noi am avut vederea camerei in curtea hotelului spre piscina si parcare. Ceea ce era bine pentru ca puteam vedea masina. Baia din camera era destul de mare, ca o baie normala de apartament, cu cabina de dus si toate cele necesare bineinteles, prosoape, papuci, sapun, sampon, masti pe care le schimbau in fiecare zi.

Hotelul fiind construit pe inaltime desgur ca este dispus si cu doua lifturi foare silentioase. Restaurantul este unul destul de mare si bineorganizat. Mesele au fost foarte bogate, bine gatite si copioase, in fiecare zi un meniu diferit si multe deserturi pe alese, mai ales pepenele rosu care era nelipsit. Piscina hotelului este destul de mare, curata si cu o parte jacuzzi.

Angajatii hotelului au fost foarte receptivi si atenti la nevoile noastra legate de hotel sau excursii.

Conditiile au fost ok, chiar foarte bune, mancarea perfecta, si locatia foarte buna, foarte aproape de centrul turistic si bazar.

Singura noastra problema a fost ca locurile de parcare erau limitate si am fost nevoiti sa lasam cheia masinii la receptie pentru situatia in care un alt turist ar fi vrut sa plece si nu ar fi avut loc. Asta am si facut, insa a doua zi am gasit masina parcata undeva pe o straduta mai sus, si lovita in partea din spate. Dinbpacate reactia angajatilor nu a fost pe masura intrucat am fost nevoiti sa ducem munca de lamurire cu devize din tara si service-uri autorizate pentru a dovedi valoarea daunei pe care ei doreau sa o repare la un service dintr-un cartier tare ciudat si cu niste meseriasi la fel de ciudati. In ultima zi a sejurului au reusit sa ne dea o mica parte din valoare.

Dabaklar hotel este un hotel bun ca si conditii, locatie, mancare dar va sfatuiesc sa nu mergeti cu masina in Turcia, pentru ca problema intalnita de noi este una generala la ei.

Trimis de dotze3ka in 08.06.14 21:52:00
Validat / Publicat: 09.06.14 01:47:24
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 3322 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dotze3ka); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 piscina hotelului
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 25.65 EUR pe cameră

[08.06.14 21:59:49]

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației noastre de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

[09.06.14 01:47:13]

dotze3kaAUTOR REVIEW
    [09.06.14 20:46:33]

@webmaster69: Da, din cate observ pe harta este destul de apropiata pozitioanarea. Daca nu chiar exacta.

Trebuie sa spun ca pe aceasta strada in fiecare miercuri se face un targ de imbracaminte si incaltaminte (se inchide strada la propriu si se amenajeaza tarabe pentru participanti) iar vinerea unul de legume fructe.

Si mai pot spune ca in acea zona nu exista cosuri de gunoi. De fapt in toata statiunea nu exista asa ceva datorita unui atac cu bomba amplasata in unul din cosurile din oras acum cativa ani. Si totusi este un oras atat de curat, nu gasesti hartii pejos sau vreo mizerie. Bravo lor

[09.06.14 20:50:49]

@dotze3ka: mulţumesc. Hai să încercăm un "fine tunning" -- "reglaj (mai) fin": -)

rog aruncă o privire peste următorul link maps.google.ro/maps?q=37. ... &hl=ro&t=m&z=16.

• - fă click-dreapta pe locul unde e amplasată, apoi alege, din meniul ce va apărea, "Ce se află aici" ("What s here?")
  • - în căsuța de sus vor apărea coordonatele GPS ale locului respectiv
  • Dacă la click-dreapta nu apare nimic, atunci cel mai probabil ai noua versiune google.maps; încearcă click simplu - coordonatele GPS ale acelui loc vor apărea direct în stânga-sus
  • copiază coordonatele și scrie-ni-le te rog aici
  • michaella
    [10.06.14 11:47:30]

@dotze3ka: ... nici nu stii cat iti multumesc pentru insemnarile tale, pentru mine sunt nepretuite! Felicitari pentru bebele tau, sa creasca mare si sanatos!

... in luna septembrie vom merge si noi la acest hotel, hotel pe care l-am ales deoarece am considerat noi ca este destul de central, pare curatel (cel putin asa se vede in poze) insa vroiam sa stiu exact cum e, de la persoane care au fost acolo... am vazut ca ati fost multumiti in general si asta ma bucura (vazusem cateva comentarii mai rautacioase pe un alt site si incepusem sa imi fac griji). Multumesc si multe concedii frumoase in continuare!

dotze3kaAUTOR REVIEW
    [10.06.14 14:15:23]

@webmaster: 37°51'25.8"N 27°15'51.2"E acestea sunt coordonatele care au aparut!

[10.06.14 14:21:15]

@dotze3ka: Multumim, am actualizat coordonatele rezultand aceasta pozitie pe harta harta interactivă AFA.

minidelicious
    [23.06.14 15:57:29]

@michaella: Ziua buna!!

In septembrie urmeaza sa mergem si noi la acest hotel. Mai exact pe 2 septembrie. Ma bucur sa vad ca mai sunt romani care au ales acest hotel si sper sa fie totul bine! Multumim pentru pareri!

michaella
    [23.06.14 16:06:48]

@minidelicious: Buna, noi vom ajunge in 6.09.2014! Si eu ma bucur ca mai sunt si alti romani care au ales acest hotel, aveam o oarecare retinere Asteptam cu nerabdare vacanta, sper sa ne vedem acolo! Toate cele bune, michaella

minidelicious
    [23.06.14 16:18:01]

@michaella: sper sa ne gasim pe acolo!

dotze3ka, michaella, minidelicious
    Alte impresii din această RUBRICĂDabaklar Hotel: