ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.06.2014
DIN: constanta
ÎNSCRIS: 15.08.08
AUG-2013

Restaurant Reyna - raman cu locatia fabuloasa

Am fost la acest restaurant dupa ce mi-am intrebat colegii unde pot avea o cina placuta in Constanta. Reyna parea alegerea perfecta. Dupa ce am strans mai multe pareri (si pro si contra) am zis sa iau partea buna a lucrurilor: locatia fabuloasa.

Rezervarea a fost usor de facut: am cerut o masa pe ponton, acolo fiind cel mai frumos loc de luat masa vara. Spre norocul meu am avut masa exact acolo unde am cerut-o, dat fiind ca am fost un grup mare: 7 adulti si un copil. Masa a fost exact asa cum ne-am dorit, pe malul marii. Aerul sarat si briza marii erau o placere. Iti ofera si niste pleduri al caror scop l-am inteles cand s-a lasat seara si s-a facut rece, chiar daca eram in plina vara.

Mancarea (antreu): Am ales 2 platouri cu fructe de mare (crevetii au fost jumbo dar mult prea fierti sau lasati prea mult in apa), copilul si-a luat bruschette cu fructe de mare (foarte gustoase dar continutul era mai mult muslitos). Felul principal a fost diferit si nu stiu exact ce si-a luat fiecare. Muschiul meu de vita a fost rece, cotletele de berbecut aproape reci, calcanul a fost plin de "nasturi" iar restul nu stiu ce si-a comandat dar au zis ca a fost OK. De baut s-a baut foarte putin alcool (3 sau 4 persoane si-au comandat alcool), mai toata lumea a baut suc, apa si cafea iar ca desert am ales sufleu de ciocolata (foarte bun si a sosit fierbinte, asa cum trebuia).

Au si niste minusuri, in sensul ca, in lipsa mea, chelnerita nu a onorat comanda celorlalti de la masa. Cumnata mea isi luase un desert si dupa ce noi am laudat sufleul si-a comandat si ea dar nu i-a fost adus, a trebuit sa-i comand eu cand am revenit la masa. Socrul meu a vrut si el o bere sau un vin si tot asa, nu l-a primit.

In final toata lumea a fost impresionata de cina (mai putin eu). Trebuie sa spun ca daca erau doar putin atenti, cina ar fi fost fabuloasa.

Consumatia a fost in jur de 1.000 de lei, pret normal pentru ceea ce s-a comandat si pentru numarul de persoane de la masa.

De la colegi avusesem pareri diferite. S-a confirmat, din pacate cea cu mancarea sosita rece. Nu s-a confirmat, din pacate, cea despre chelneri, cum ca sunt prea atenti, spre agasanti, chiar. Eu am cam "alergat" dupa chelnerita noastra sa-i comand "extra".

Locatia face toti banii, cum se spune, dar doar pentru grupurile mari, cele sub 8 persoane nu primesc mese aproape de mare.

O alta bila neagra ar fi ca le-am scris pe site impresiile mele dupa cina de acolo si ce credeti: nu au fost publicate niciodata. Sunt publicate numai cele in care sunt laudati.

In final, experienta a meritat, dar nu am mai repetat-o.

Trimis de valeria in 06.06.14 15:54:47
Validat / Publicat: 06.06.14 16:59:55
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CONSTANȚA.

VIZUALIZĂRI: 2945 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (valeria); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Constanța și împrejurimi: