ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.05.2014
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 20.05.14
AUG-2013

In cea mai mare parte este totul cat se poate de ok

Recomand hotelul.

Plusuri:

- zona in care este hotelul: foarte aproape de plaja, 50 m si la 2 min de mers pe jos de centru.

- hotelul arata binisor (a fost renovat acum 2 ani)

- am avut camera dubla: nu e foarte mare dar arata bine, foarte curata.

- restaurantul principal, arata binisor, impune o tinuta minima, ceea ce este de bun simt (sa nu vezi lumea in chiloti si la bustul gol la masa) - este a la carte, mancarea a fost ok pe toata perioada, ai de unde sa alegi, si chiar te saturi daca iei toate felurile (am vazut multe comentarii in acest sens, daca mergi la all inclusive si umpli farfuria ca sa mananci doar jumate, nu ai ce cauta aici). Daca aveti orice fel de problema discutati cu seful de sala si cu siguranta se rezolva.

-personal amabil (cei care inteleg engleza): am schimbat camera usor, ATENTIE: ca hotelul este cu 2 corpuri lipite, iar in corpul mic la ultimul etaj este aerul conditionat si face zgomot. Si un alt cuplu cu care am fost a schimbat camera la fel de usor pe motiv ca vederea la mare era pe colt.

Minusuri (care oricum sunt minore dpmdv):

- parcare scumpa 10 eur / zi, si nu are decat o camera de supraveghere amarata si fara paza. am gasit la 1 min de mers pe jos o parcare cu 15 eur pe 7 zile (nu era pazita sau luminata) si din cate ma mai discutat cu altii, mai gaseti si altele, luati doar pe o zi parcarea si vedeti ce gasiti in imprejurimi.

- doar doua lifturi, cam mici iar la orele de varf erau destul de aglomerate

- cu exceptia parterului, toate celelate holuri pe etaje, arata ca la un hotel ieftin

- piscina mica, se glomereaza dupa amiaza cand ai soare doar pe jumatate din spatiu.

- daca te asezi la masa fix la ora cinei, atunci ai un pic de asteptat ca se aglomereaza ospatarii.

- restaurantul Italian- mancare proaspata dar proasta, nu are legatura cu bucataria italiana.

- la toate restaurantele vinurile incluse sunt cam proaste, poti cumpara un vin bun daca vrei

- La restaurant FUSION trebuie sa faci rezervare, faceti din prima zi in care ajungeti ca sa fiti siguri de locuri. Nu este chiar un superfusion, este asa ca pentru Bulgaria.

- regulile hotelului vi se transmit verbal in momentul cazarii si pe repede inainte, asa ca nu prea tii minte multe lucruri, intrebati din nou, plus ca engleza unor angajati lasa de dorit.

- minifrigiderul raceste foarte putin

- cand am fost noi nu avea plaja proprie, ziceau ca in 2014 vor amenaja

- desi spun ca au doctor, acesta nu are cabinet in hotel, noi am avut o urgenta si a venit in 10 min

Trimis de catalin11 in 20.05.14 17:16:34
Validat / Publicat: 20.05.14 20:01:49
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Sunny Beach

VIZUALIZĂRI: 1767 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (catalin11); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[20.05.14 20:01:07]

@catalin11: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂGrifid Metropol Hotel: