ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.11.2009
SEP-2009
2 AD. + 1 COPII

Foarte nemulțumit

O porcarie de hotel !!!

Titlul spune cam tot despre ce gust mi-a ramas mie dupa mirifica noapte petrecuta la Anzac.

L-am ales pe criteriul: sa fim aproape de ferryboat si sa si vizitam cate ceva din Cannakale. Da' socoteala de-acasa nu a coincis cu cea din targ, adica am ajuns acolo venind dinspre Bodrum (unde am fost cazati la 5 stele) la ora 22. 30 seara. Personalul amabil, nimic de zis, doar ca ne-au dat ceea ce au zis ei ca este ultima camera libera din hotel, la ultimul etaj.

Urcatul in camera cu liftul e o aventura, avand mereu senzatia ca urmeaza sa pici cu tot cu hardughia aia antica numita lift.

Cand am intrat in camera, mi s-a facut rau: zici ca eram intr-o hruba: tavanul ne venea in cap de jos ce era, spatiu era efectiv cat sa pui un troler si un rucsac. Patul pe lateralul camerei, care cica era dubla cu extrabed!!! Care extrabed, ca nu mai incapea acolo nici macar o scoica de-aia de masina de bebelus, darmite un pat! Asa ca a trebuit sa dormim cu copilul in pat!

Baia infima, fara loc de dus (de cada nici nu poate fi vorba) astfel incat daca faceai dus iesea apa afara, pe mini-hol, unde era parchet, deci riscai sa-l umfli si pe ala.

Nu pot spune ca era mizerie, da' parca aveai o senzatie asa ca nu-ti vine sa pui mana pe nimic. Prosoapele nu stiu daca fusesera vreodata albe, dar acum erau cu siguranta sure.

Daca deschideai geamul, era un zgomot mare de claxoane si muzica de la localurile de pe faleza; daca-l tineai inchis, mureai de cald. Aerul conditionat nu ne-am riscat sa-l pornim, pentru ca fiind atat de liliputana camera, mi-a fost frica sa nu raman intepenita de spate, ca batea fix pe noi.

Micul dejun a fost minimalist - 2 feluri de salam, 2 de branza, gem si unt dozate, dar ok la gust, nu am ce sa reprosez la calitatea mancarii.

Una peste alta, nici platita nu as mai sta la acest hotel! Nu stiu cum sunt celelalte camere, dar cea pe care am prins-o noi cu siguranta a fost sub orice critica!

Trimis de andra_ghibutiu in 03.11.09 15:54:15
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Bodrum, Kusadasi, Antalya, istanbul

VIZUALIZĂRI: 1781 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andra_ghibutiu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 mareata "camera dubla cu extrabed" (asa trebuia sa fie, conform voucherului)
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 25.00 EUR pe cameră

lilacrocodila
    [04.11.09 08:37:54]

Bag de seama ca voua chiar v-au dat o camera mica, de unde au scos-o?

[04.11.09 09:51:36]

si noi am stat la acelasi hotel (la dus in bodrum, inainte de a sta la 5 stele) si am primit pe la et 1 parca o camera la fel de mica, cu pat dublu lipit de perete, aer conditionat care batea exact pe noi de aceea a trebuit sa stam cu geamul deschis iar zgomotul de afara era destul de mare. peretii cred ca sunt din rigips pt ca se aude orice zgomot din alte camere si de pe holuri. Baia parca era mica, nici nu mai stiu. Mancarea de dimineata ne-au pus-o la pachet, niste sandvisuri oribile....

Nici mie nu mi-a placut dar a fost ok pt o noapte.

Parcarea....aia de peste drum....mica, mica, liliputana cum spuneai si tu

andra_ghibutiuAUTOR REVIEW
    [04.11.09 09:53:23]

Lila+Delfinash, eu nu ma consider o fitoasa sau o persoana care cauta nod in papura si din ce review-uri vazusem anterior rezervarii la acest hotel, mi se parea chiar decent.

Dar cand am ajuns acolo si gasit porcaria aia de camera, normal ca m-am enervat. Adica macar puteau sa-si ceara scuze ca nu satisfac cerintele voucherului (camera dubla + extrabed) dar ei nimic. Nu se face asa ceva. Adica faci, da' te risti sa ramai fara clienti.

De ce m-am decis sa postez acest mesaj atat de critic? Pentru ca exista inca zeci de hoteluri in zona si e pacat ca lumea sa-si ia aceasta imensa teapa, cand poti chiar sa te simti bine la un alt hotel si nu neaparat la mai multi bani.

[04.11.09 10:25:04]

Pai si eu tot in urma review-urilor m-am cazat acolo. Intr-adevar nu e ceea ce pare. La venire am stat la Hotel Anaftalar (parca asa il cheama) unde desi camera era mare, obisnuita, mobilierul era prea vechi, usa de la balcon nu se prea inchidea si baia era cam naspa. Cred ca nu exista hoteluri prea frumoase in zona.

lilacrocodila
    [04.11.09 15:11:29]

Anul trecut am stat la Buyuk Truva tot in Cannakale si nu imi amintesc sa ma fi impresionat cu ceva si acela si tocmai de aceea traiesc cu impresia ca toate hotelurile de tranzit sunt toate o apa si un pamant. Dar ai nevoie de acea noapte de tranzit, mai ales daca ai si copii in masina nu poti conduce glont spre Bodrum fara o noapte de odihna.

[04.11.09 15:29:16]

La noi in camera era mai nasol ca geamul era deasupra patului si se deschidea inauntru si cam dadeai in el cu picioarele.

Da cam asa sunt hotelurile de tranzit.

andra_ghibutiuAUTOR REVIEW
    [05.11.09 01:03:56]

Delfinash, citeste postarea mea despre Hotelul Iris si o sa vezi ca se poate muuult mai bine in tranzit. La aproape aceiasi bani.

relu17*
    [09.04.10 17:19:44]

Se poate gasi si cazare mai buna , dar la preturi mai mari de 40Euro camera pe noapte. Si eu am fost un pic dezamagit cand am ajuns acolo, pozele de pe net aratau mult mai bine, dar in vacanta nimic nu trebuie sa te demoralizeze sau sa-ti strice buna dispozitie. Eu am stat si la dus si la intors, normal ca la intors parea o gluma de hotel dupa ce am stat la hotel de 5 stele 7 nopti.

andra_ghibutiu, Delphinash, lilacrocodila, relu17*
    Alte impresii din această RUBRICĂAnzac Hotel: