ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.05.2014
PREȚ SEJUR 245 euro ?
REGIM MASĂ mic dejun
2 AD. + 2 COPII -- v: 12 , 5

Fiera Hotel4

AFA RECOMANDĂ: Pentru transfer Aeroport - Hotel (Roma) și/sau tururi turistice ale Romei / Vaticanului - recomandăm www.ghidroma.com
  • Informatii sau rezervări: pe sait sau tel. 0039 324 981 3672
  • Calitate la pret acceptabil

Sincer am vazut ca s-a mai scris despre acest hotel abia dupa ce m-am intors din calatorie. Desi imi fac lectiile temeinic inainte de plecare, iar locul meu favorit este amfostacolo.ro, cand am facut rezervarea la hotel m-a atras oferta de pret, care era buna pentru week-end (in cursul saptamanii, simulat de mine pe booking era cu peste 100 de euro mai scump).

Review-ul despre hotel scris deja de unul din prietenii amfostacolo este atat de elaborat ca nu mai ramane nimic de scris sau de descris.

Eu am luat o camera tripla, copii pana in 6 ani fiind acceptati gratuit, am avut un pat dublu si o canapea extensibila.

Pe scurt: hotel de 4 stele (trase un pic de par sa zicem un 3+), foarte confortabil, camere suficient de mari, paturi imense (mai late decat lungi), baie curata, bine amenajata si impartita, cu produse pentru baie de calitate si prosoape impecabile, curatenie in fiecare zi.

Camera dispune de instalatie de climatizare, seif, frigider cu minibar, cartela la intrare.

Pretul produselor minibar sunt similare cu cele de la barul de jos si similare cu cele din Italia. Se pot comanda in camera pana la ora 22:00 sandwich-uri, pizza si alte cateva produse.

Micul dejun excelent. produse diversificate, fresh-uri, fructe, iaurturi, 4-5 feluri de branza si cascaval, oua, bacon prajit, 3-4 mezeluri de calitate, prajituri, ceaiuri cu diverse arome, dulceata, miere, cafea (facuta la filtru, buna dar nu ceea ce te astepti sa gasesti in Italia).

La hotel se ajunge de la gara cu autobuzele 23, 24, 73, 91 si 98 (atentie: in directia Santa Lucia) la 2 statii (statia via Rovegia) care este la 10 metri de hotel.

In cursul serii (dupa orele 20) si in week-end functioneaza doar autobuzele 91 si 98 cam la 15-20 de minute, in statie este orarul functionarii care se respecta, max 2-3 minute de intarziere).

Recomand acest hotel in special celor care merg cu masina si vor sa faca un popas intermediar (parcare gratuita) si celor care vor sa faca un city-break (cum am facut eu) datorita legaturilor bune a autobuzelor cu gara si centrul.

Atentie la rezervari, ei au anumite zile cu reduceri de 30-40 % pe booking.com pentru anumite zile (cred ca in functie de cat este rezervat hotelul in perioada in care mergeti), o tripla putand ajunge de la aprox. 82 de euro (cu toate taxele) la 130-140 de euro pe noapte.

Trimis de essential1975 in 09.05.14 12:25:50
    Validat / Publicat: 09.05.14 13:37:00
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în ITALIA. A mai fost în/la: Roma, Milano, Bergamo, Venetia, Florenta, Bologna, Pisa, Siena, lacurile Como si Garda.
    Adn. FAVORITÎncarcă VIDEO

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (essential1975); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 73.80 EUR pe cameră

Dabator [10.05.14 22:17:55] »

Nota maximă din partea mea. Ai dreptate, după ce trece @le_maitre cu @ariciu pe undeva nu prea mai rămân multe de spus. Sunt adevărați maeștrii ai povestitului. Îți înțeleg temerea căci și eu am această problemă, aproape îți vine să renunți să mai povestești (și bineînțeles nu sunt singurii maeștri ai site-ului).

Eu nu citisem review-ul lui @le_maitre (nu știu cum i-a scăpat) așa că am dat două (note) maxime dintr-o lovitură.

Dabator