ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.05.2014
DIN: sibiu
ÎNSCRIS: 08.05.14
SEP-2013

Hotel Potos - il recomand 200%

Pt cei ce n-au pretentii (fitze) si doar doresc un concediu pe cinste in care sa se simta f bine, il recomand cu caldura oricui isi doreste o vacanta reusita in Grecia. Am fost toamna trecuta, din 9 sept, in AL DOILEA CONCEDIU, dupa ce in iulie am fost in Croatia (P..a). De ce? Pt ca-mi doream plaja... soare... baie, chestii de care in mijlocul lui iulie in Croatia n-am prea avut parte:(

In schimb Thassos-ul mi le-a oferit din plin, iar dl Aris este un OM pe cinste!!!

Stiti cum am ajuns la dansul? De-aici, de pe "Am fost acolo", pur si simplu am ales hotelul cu cele mai bune recenzii. I-am scris lui Aris, mi-a raspuns (rapid), ne-am inteles la pret, si i-am virat pe Western U un ACONTO DE 100 E. Da, doar 100 e, dupa care, restul i-am platit dupa vreo 3 zile dupa ce-am ajuns, pt ca nu m-a lasat sa-i platesc in prima zi (mi-a spus sa las banii, si sa am grija sa ma simt bine :)))

Tot respectul pt asemenea oameni!!!

Am fost a 5 oara in Grecia, insa acum a fost cel mai bine!!! (A fost super si anul trecut in Corfu la Aquis Sunday Beach, insa pe alti bani...

Hmmm... ma gandesc si-acum la cat de bine mirosea dimineata a croissanti... :)) In plus, zambetul lui Aris de dimineata, cand te intampina la masa cu intrebarea "... everything's all right? " si toata lumea din jur amabila cu noi m-au facut sa-mi doresc sa mai ajung odata in viitorul apropiat :)

Trimis de ionita_sb in 08.05.14 16:14:48
Validat / Publicat: 08.05.14 22:24:56
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Paralia Katerini- Hotel San Antonio, Hotel Central, etc, Corfu - Hotel Aquis Sunday Beach

VIZUALIZĂRI: 3713 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ionita_sb); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[08.05.14 16:47:28]

@ionita_sb: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

A fost super si anul trecut in Corfu la Aquis Sunday Beach,

Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de la Aquis Sunday Beach-Corfu să scrise ca articol (review) nou.

Poţi folosi următorul link: Aquis Sunday Beach

ade_cabb
    [09.05.14 10:48:07]

@ionita_sb: mergem si noi in iulie aici, asa ca ma bucur sa vad un review proaspat poti sa imi spui in mare ce continea masa de seara si dimineata? Si cum e plaja din zona si cat de repede ajungeati la ea?

soreno29
    [09.05.14 12:15:08]

@ade_cabb: masa de dimineata era buna raportata la nivelul hotelului iar masa de pranz si masa de dimineata sunt identice...

Noua dl Aris ne-a creat facilitatea de a alege intre cele doua mese astfel ca daca voiam sa mergem la o plaja mai indepartata alegeam cina... daca optam pentru plaja din apropiere alegeam pranzul.

Plaja din zona e proasta se ajunge pe jos in 5minute dar are ceva pietre in apa nu e foarte buna si nu o recomand. La un km mers 3 minute cu masina e plaja san antonio care e absolut superba! Apoi nu ratati plaja Aliki asta ca sa vorbim despre ce e mai aproape... sa aveti o vacanta de vis.

Salutari Domnului Aris!

ade_cabb
    [09.05.14 12:19:19]

@soreno29: multumesc frumos pentru raspuns! Chiar ma intrebam daca putem face schimb cina-pranz, trebuie anuntat inainte sau poti sa te prezinti pe loc la cina sau pranz? Vad ca e foarte popular domnul Aris, abia astept sa il cunosc

capeca
    [09.05.14 12:33:59]

@ionita_sb: Buna!

Imi poti spune daca ofera si masa? Cam la cat se ridica un sejur de 14 nopti cu demipensiune? As avea intrebari si despre plaja: distanta pana la ea, nisip/pietris, latime, sezlonguri/contra plata, se pot pune si prosoape?

Noi vrem sa mergem dupa 15 iunie.

Multumesc!

soreno29
    [09.05.14 12:41:04]

pai sa mai raspundem... pe10 nopti full sezon in august, 2 adulti si copil am dat 850 euro,

Anuntam de dimineata la micul dejun cand vrem sa venim la masa pranz sau cina... ca sa stie si omul ce face nu? aprovizionarea aveaprobabil legatura cu nr de turisti care solicitasera una sau alta din mese. mancarea era aceeasi si la pranz si la cina repet... plaja statiunii la 5 minute... relativ proasta muuult pietris, dar, daca iti e lene sa mergi 3 minute cu masina, merge... sezlongurile nu sunt nu contra cost ci contra consumatie... luai o bere de 3,5 4 euro sau /si o cafea si stateai linistit. terasele au si digi asa ca meciurile importante nu vor fi ratate... eu am prins calificarea stelei acolo.

E sio zona de cearceaf in coltul plajei la intrare...

Andox CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
    [09.05.14 17:02:47]

@capeca: eu zic sa nu te mai "stresezi" cu Potos Hotel, pentru ca pana in septembrie nu mai are camere disponibile...

[09.05.14 21:31:36]

@soreno29: eu am avut demipensiune, iar cina era super gustoasa

[09.05.14 21:37:27]

@ade_cabb: e un om pe cinste! Vorbeam cu el pe mail (fara sa ne fi vazut vreodata) ca si cu un prieten... il intrebam inclusiv cum e vremea , iar cand am ajuns la el eram gata prieteni

[09.05.14 22:54:50]

@capeca: da, eu am avut demipensiune, insa erau oaspeti ce serveau si pranzul la hotel... Plaja nu facam in dreptul hotelului intrucat era ingusta, si mergeam putin inspre o portiune de plaja mai lata. Poti folosi si prosoape/cearceaf pe plaja insa noi am cam luat sezlonguri, nu de alta dar cand vezi cum servesc cei cu sezlong o bere rece, insotita de chipsuri picante ti se cam facea pofta (contravaloarea sezlongului)

Mate
    [17.06.14 17:11:41]

noi plecam pe 5 iulie si as dori sa stiu traseul vostru; apoi ma intereseaza meniul (3 familii au cate 2 copii si una... unul) - ce imi poti spune despre mancarea servita la hotel si ultima intrebare La taverna Irene ati fost? caci tota lumea o lauda pe aici (site). Multumesc si traditionalul Hai, fericire!

ade_cabb, capeca, ionita_sb, Mate, soreno29
    Alte impresii din această RUBRICĂPotos Hotel: