ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 02.05.2014

Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Foarte nemulțumit

Nu, Nu, Nu... Nuuuuu!!!

Am fost la aceasta pensiune ieri. Astazi am plecat de acolo.

De cand am ajuns am avut surprize la cazare, una am vorbit la telefon cand am rezervat, altceva s-a intamplat acolo... in fine asta nu conteaza prea mult, am trecut peste acel mic incident cu toate ca doamna Mariana (patroana) ne-a spus pe un ton foarte urat ca daca nu ne convine putem pleca...

Ne-am cazat, am plecat la plimbare, ne-am intors si ne-am apucat de gratar. Toate au fost bune si frumoase pana cand am sesizat ca nu avem caldura in camere si am mers la receptie sa spunem acest lucru. In prima faza au zis sa aerisim caloriferele, apoi au zis sa mai asteptam ca mai dureaza un pic si asa au trecut vreo patru ore timp in care noi ne-am dus de 5 ori la receptie, adica pe la 12 noaptea cand copiii ar fi trebuit sa doarma dar nu se putea de frig. La ora 12 noaptea distinsa doamna Mariana ne-a zis ca nu este zapada afara... care este problema??? si ca mai mult decat sa aeriseasca, caloriferele nu are cu ce sa ne ajute!!! si uite asa a aparut si sotul doamnei in peisaj. Un domn bine facut ce este drept, cu mustata si cu doua facultati, a precizat dumnealui, dar caruia ii lipsesc cei 7 ani de acasa. A inceput sa ne injure, sa ne ameninte, (...)!!! intr-un final dupa ce i-am amenintat cu politia si cu protectia consumatorului, au gasit o solutie cu trei calorifere electrice.

Apele s-au linistit si in sfarsit am putut sa ne bagam copiii la culcare.

Astazi de dimineata, ne-am trezit bine merci depasisem cu totii momentul de aseara si ne hotarasem sa ramanem acolo asa cum avusesem rezervat 2 nopti.

Am avut insa ghinionul sa treaca pe la noi pe terasa patronul pensiunii si am avut tupeul sa il intrebam cum putem ajunge la rezervatia de zimbrii!!!

Raspunsul dumnealui a fost foarte clar: Nu sunt obligat sa va dau astfel de informatii asa ca va rog sa mergeti sa intrebati la receptie.

dupa care binenteles ca au urmat din nou un sir jigniri din parte acestui domn, care ne-a spus ca nu are ce sa discute cu noi...

Ne-a spus ca daca vrem putem plecam la pensiunea de peste strada.

Asa am si facut, ne-am luat bagajele si am plecat dar nu la pensiunea de peste strada ci la Ranca, unde ne simtim extraordinar!!!

Asa ca sa nu va treaca prin cap vreodata sa incercati o astfel de experienta cu aceasta pensiune (...)

Trimis de pos1 in 02.05.14 19:54:12
Validat / Publicat: 02.05.14 21:01:46

VIZUALIZĂRI: 2140 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (pos1); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[02.05.14 22:52:41]

Ne-am bucura să putem citi impresiile tale de la pensiunea din Rânca scrise ca articol (review) nou.

• Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Belvedere: