ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.04.2014
DIN: Braila
ÎNSCRIS: 29.03.14
APR-2014

la PMM* = 269 AED

Hotel excelent raport calitate pret

Recent am fost cazat la acest hotel, si intru cat vad ca nu sunt prea multe rewiuri, am decis sa scriu cate ceva despre hotel. Incep prin a spune, ca am ales hotelul pentru pretul relativ mic, zona in care este amplasat, si camerele foarte spatioase.

Am fost placut impresionat inca de cand am ajuns in parcare. Personal numeros, si foarte amabil inca de la sosire (primire ca la 5*).

Hotelul este modern si foarte curat. La fel si camerele, mari, curate si cu mobilier de calitate. Dispune de piscina (cam mica intradevar) sala fitness si 2 restaurante.

Mancare foarte buna la propriile restaurante si pret acceptabil. Cu 55 dhs meniu (supa, salata, fel principal si desert). Micul dejun este ca la majoritatea hotelurilor cu demi pensiune, modes dar acceptabil (nu asa de bogat ca la cele cu all inclusive, dar nici de calitate mediocra nu mi s-a parut). Eu am platit 13 Euro pe pers pe zi. Sincer consider ca nu prea merita. Cu 13 euro luati o masa buna la un restaurant in Dubai. In rest, meniul lor, sau a la carte, este bun si pret ok. Ospatari foarte serviabili.

Camera mare, amenajata modern cu LCD si AC, seif, fier si masa de calcat, etc... Baia la fel, moderna si curata (schimbau zilnic prosoapele si gelurile de dus). Curatenie in camera zilnic. Desi am optat pentru clasic studio (cea mai ieftina camera), aceasta este foarte spatioasa.

La intrare, o mica bucatarie dotata cu plita electrica, cuptor microunde, frigider, expresor cafea, tacamuri, farfurii, cratite, si tot ce este necesar... Pentru cei care nu se trezesc dimineata sa prinda micul dejun, este excelenta. Recomand market Famili (preturi mai mici decat in carrefour si mai aproape).

Internet wifi in camera contra cost (60 dhs pe 3 zile). Singura neplacere de care am avut parte, a fost ca baiatul de la net nu a venit sa instaleze rooterul prea repede asa cum promisese cei de la receptie (avea mult de treaba)... motiv pentru care am conectat laptopul la priza de perete, cu un cablu utp gasit in camera, si am facut propiul laptop hotspot, si asa am avut internet free tot sejurul. viteza cam mica la net intradevar, dar mi-am facut treaba din camera...

Pentru cei ce doresc internet pe mobil, (in roaming este foarte scump, 11Euro/Mb) gasiti la marketul Famili de langa hotel, cartela sim cu nr, retea Etisalat (80 dhs sim gol, plus optiune 20 dhs 100mb)

Taxi la hotel - 25 dhs pana in dubai marina, sau mall of emirates

- 35 dhs pana la park Wild Wadi sau Burj Kalifa / Mall Dubai

- 40 dhs pana la Jumeirah park beatch

- 70 dhs pana la aeroport

Daca aveti preferinta pentru camera, cereti la etajele superioare, dar cu vederea in spate. (in fata hotelului este santier momentan si nu aveti cine stie ce priveliste)

Alcool nu se serveste, dar este bar la hotelul alaturt (Biblos hotel). Recomand sa cumparati din dutty free ul din aeroport, mai ales daca preferati taria. Preturile mari la alcool in barurile unde gasiti (50 dhs 50ml de jack)

Recomand cu incredere acest hotel pentru o cazare placuta la pret foarte bun. De asemenea recomand rezervarea camerei direct de pe site ul hotelului (scutiti mai bine de 100 de euro)

Despre Dubai nu are rost sa povestesc, ca sunt o gramada de rewieuri. Oras super ce trebuie vizitat, care are multe lucruri de oferit...

O sa atasez si cateva poze pentru a va putea face o idee.

Trimis de adikwzx in 29.04.14 01:31:37
Validat / Publicat: 29.04.14 07:04:25
  • A fost prima sa vizită/vacanță în ORIENTUL MIJLOCIU

VIZUALIZĂRI: 4419 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (adikwzx); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Hol cu bucatarie
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 269.10 AED pe cameră

[29.04.14 07:04:02]

Foarte bun review de debut

@adikwzx: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Preţul indicat în caseta tehnică este în euro? Din câte văd este fără transport. CUm aţi ajuns acolo, cu avionul?

adikwzxAUTOR REVIEW
    [03.05.14 02:23:43]

@webmaster: Da, pretul este in euro. Am ales transport si cazare individuala deoarece pentru datele in care vroiam noi sa mergem nu era nimic charter disponibil. Am zburat cu Tarom (locuri mult mai confortabile decat la wizzair).

Am uitat sa precizez, la hotel mi-au dat un voucher cu 20% reducere la urmatoarea revervare facuta direct pe site ul lor.

gallardo645
    [03.10.15 19:53:50]

salut am facut si eu o rezervare pentru acest hotel perioada 17-24 oct. 2015 dar am inceput sa descurajez citind comentariile de pe booking (eu avand rezervarea facuta pe booking). am citit comentarii de genu :

-la chekin se cere o garantie de 100-200 dhs

-pretul rezervarii facuta pe B. creste la receptie, se cere mai mult... etc.

ce poti sa imi spui? cum ai procedat tu? MS

adikwzx, gallardo645
    Alte impresii din această RUBRICĂFirst Central Hotel Apartment (ex Auris):