ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.03.2014
ÎNSCRIS: 06.03.13
JUN-2013
4 AD. + 2 COPII -- v: 2 ani

Concediu minunat

Revin dupa o lunga perioada de hibernare cu impresii despre ultimul concediu in Grecia la Vila Iliadis.

Trebuie sa recunosc, ca am plecat din tara cu inima stransa nestiind exact ce conditii vom gasi acolo (ni s-a parut ca am dat foarte putin si ne gandeam sa nu fie vreo pacaleala). Dar, surpriza, totul a fost foarte bine, cu mult peste asteptari.

Am stat intr-un apartament la parter cu 2 dormitoare, 1 bucatarie complet utilata si 1 baie pentru 4 adulti si 2 copii de un an si jumatate.

Camerele mari, spatioase cu mobila noua, paturi mari.

Bucataria dotata cu cuptor cu microunde, frigider mare, ustensile de bucatarie.

Un mic dezavantaj a fost faptul ca pe jos, in toate camerele, era gresie, pe care alunecau copiii si care tinea si destul de frig, dar care s-a dovedit a fi de ajutor dupa prima zi de plaja cand am venit in camera cu nisip.

Apartamentele sunt in sistem self-catering (ca majoritatea vilelor din Grecia) si se face curat la 3-4 zile.

Proprietarul a fost foarte prietenos, interesat de oaspetii sai (am primit in dar chiar si o sticluta de tsipouro) alaturi de cele mai bune recomandari privind restaurante si ulei de masline :).

Vila se afla la aproximativ 50m de plaja superba si a fost perfect avand in vedere ca eram cu carucioarele dupa noi.

Recomandam cu multa caldura aceasta locatie,

Concediu placut!

Trimis de elena18bz in 05.03.14 15:40:16
Validat / Publicat: 05.03.14 17:02:59
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Nei-Pori, Platamonas

VIZUALIZĂRI: 3935 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (elena18bz); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Pe terasa!
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 11900 PMA (din 15 voturi)

[05.03.14 16:06:08]

@elena18bz: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

maria55 †
[05.03.14 17:25:39]

@elena18bz, la fel de incantata m-am intors si eu la randul meu, din aceasta mica localitate! A fost un sejur in care am simtit relaxare la maxim... oare de ce?

danadana*
[05.03.14 22:40:11]

Gaseati mancare la terase in zona? Cum erau preturile? Plaja era departe? deci vila e in ZONA HALKIDIKI? MULTUMESC MULT

maria55 †
[05.03.14 22:53:38]

@danadana: Sithonia! Iar terase... o multime... eu am fost in luna mai si erau toate deschise, plaja amenajata, iar in ceea ce priveste mancarea... din belsug.

danezul
[26.03.17 09:37:53]

Buna Elena. Vrem sa mergem si noi acolo. 3 intrebari:

1 apartamentul este cel de la parter?

2 intre dormitoare exista usi?

3 pentru a ajunge la baie trebuie sa treci prin alt dormitor sau este acces din living?

Multumesc anticipat

Daniel

elena18bzAUTOR REVIEW
[27.03.17 13:06:52]

@danezul: buna... da... apartamentul este cel de la parter... apartamentul este structurat astfel: la mijloc se afla bucataria de unde se intra în baie respectiv in fiecare dormitor (unul din dormitoare are vedere spre terasă, ușa spre bucătărie era glisanta nu clasica, iar celalalt dormitor avea un gemuleț spre holul vilei si o ușă normala... era puțin cam intunecat si mai micut dar ok). Noi de asemenea am avut in fiecare dormitor cate un pătuț pt copii pus la dispoziție fara costuri suplimentare de gazda, Sokratis care de altfel e un om minunat.

Pentru noi a fost un concediu perfect la un supeeer preț cel puțin in ceea ce privește cazarea .

Daca te mai pot ajuta cu ceva îți stau la disoozitie.

O zi frumoasa, Elena

danadana*, danezul, elena18bz, maria55