ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.03.2014
ÎNSCRIS: 04.11.10

Secret bunny - 2014

Iepuras iubit

NOTA WM:

Topic desprins din ecourile scrise după încheierea Întâlnirii AmFostAcolo.ro 2014 / Moieciu

Iepurasul secret 2014

Hai sa recapitulez putin ideea si sa punctez cateva aspecte importante/necesare

a** ideea e "imprumutata" nu imi apartine dar o cunosc bine si... sincer merita, aduce o nota de bucurie copilareasca in suflet.

b** intai se fac inscrierile care in mod necesar trebuiesc insotite de un PM cu date personale (nume complet si adresa) date ce for fi cunoscute doar de cel ce va fi iepurasul respectivei persoane... asta pt a trimite prin posta sau intr-un alt mod cadoul

c** cadoul ar fi indicat sa nu depaseasca o suma modica, asa cum am spus 20-30 lei, ideea e sa te bucuri prin a darui si sa ai emotii pentru ce vei primii.

d** o sa fie o data limita pentru inscrieri si as propune 20.03.2014.

d** pe ideea tombolei voi face cate un biletel cu nik-name-ul vostru si o sa extrag un bilet ce va fi cap de coloana. Acesta va fi "Iepuras" pentru urmatorul extras si tot asa pana cand ultimul va fi Iepuras pentru primul extras.

e** In cel mai scurt timp, probabil 24h de la inchidere inscrieri o sa primiti PM cu persoana careia ii faceti surpriza, nume si adresa insa nu veti stii de la cine urmeaza sa primiti.

f** de incheiere consider ca e util si de bun simt un fir de discutie separat pentru confirmari/multumiri si eventual poze. In acest scop o sa rog un web sa mute acest ecou si sa construiasca acest fir de discutie, binenteles daca este agreata ideea de catre AFA in speta.

Acum reiau lista cu inscrisii

1 roth

2 adri-nico

3 iulian 68

4 avoc... daca gresesc se sterge!!!

5 le maitre... idem...

6 maria55

7 nindesign

Trimis de roth in 04.03.14 19:48:50
Validat / Publicat: 04.03.14 21:09:54

VIZUALIZĂRI: 9070 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 Iată şi cadoul primit de la iepuraş
Puteți VOTA simbolic articolul - VĂ PLACE?
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 2014 PMA (din 14 voturi)

ECOURI la acest articol - pg. 1 / 9

se afișează ecourile [1 - 30] din total 247
[04.03.14 19:53:20]

@roth: Nu am inteles prea bine cum functioneaza (imi explici tu), dar vreau sa particip si eu. Pup si... revenire usoara !!

Aristide Mariana
[04.03.14 19:54:36]

@roth: Sunt de acord cu ''Iepurasul Secret 2014'' deci ma inscriu...

[05.03.14 08:59:59]

3*iulian 68

4* avoc... daca gresesc se sterge!!!

5* le maitre... idem...

12*alinaro

14*Marian Preda

va astept pe toti doritorii, nu uitati ca am nevoie de PM cu adresa si nume complet pentru a putea primi colet, poate fi de la servici, cutie postala sau oricare adresa unde se poate coresponda cu voi, nu e musai adresa de domiciliu daca asta nu se vrea...oricum adresa o va sti doar cel ce trimite catre voi si nimeni altcineva.

PS ciocoiu 76, nu poti primi PM, asa ca scriu aici: pe 20 martie o sa inchid lista si atunci aflam cine e Iepurasul cui si cu siguranta vei primi toate datele necesare.

[05.03.14 10:04:33]

@roth: Super! O intrebare/idee/sugestie, mai ales ca eu nu cunosc decat pe foarte putini in persoana: sa ne definim in trei cuvinte? sa scriem trei pasiuni? etc. etc. etc., ceva care sa dea o idee celui care va trebui sa cumpere cadoul?

Zoazore
[05.03.14 10:09:58]

@alinaro: Super ideea, alinaro!

Roth, mai ai un loc si pentru mine?

Multumesc mult.

[05.03.14 12:15:02]

3*iulian 68

4* avoc... daca gresesc se sterge!!!

5* le maitre... idem...

12*alinaro

17*Balasa Violeta

@alinaro, ideea nu e rea, multe info le gasesti insa printre randurile rw-lor, tema cadoului este "Pastele... ceva haios"

astept PM cu adrese... nu uitati

[05.03.14 12:17:53]

@roth: Inteles, sa traiti! Vezi ca eu sunt trecuta de doua ori, la nº 8 si la nº 12. E clar, tre' sa fac doua cadouri. Puup.

amero
[05.03.14 13:21:35]

@roth: te rog sa ma treci si pe mine pe lista

avoc
[05.03.14 14:27:42]

si eu, si eu particip, nu e gresit!

[05.03.14 15:00:53]

a@alinaro te cred ca vrei sa fi de 2 ori iepurasi, stiu ce suflet mare ai insa... data viitoare... promit

@ avoc... am inteles.

12* amero... inlocuieste dublura lui alinaro.

daca am sarit vreo notificare imi cer scuze, trageti-ma de mana.

astept si pe altii

[05.03.14 22:35:54]

kmy
[06.03.14 10:16:32]

@roth: mă alătur şi eu în echipa de iepuraşi

[06.03.14 10:44:33]

@kmy:

te retin si te adaug imediat

[06.03.14 23:12:44]

multumesc mult @web-ului... sau cui a pus iepurasul... este superb.

sunflower
[06.03.14 23:53:27]

Buna, sper sa fiu un iepuras placut!!! Trece-ma, te rog si pe mine pe lista!

[07.03.14 00:10:36]

fataaa, pai nu trebuia sa fie "pinned"?

abia astept! ma intorc in vremea copilariei.

[07.03.14 12:14:59]

@adri-nico:

o sa vad... o sa rog webii sa decida

@sunflower

am notat

lista actualizata

19*kmy

20*sunflower

21*haiduc... inca nu e stabilit... sunt in negocieri

Paty
[08.03.14 12:04:35]

Nu numai ca nu e pinned, dar n-am mai gasit nici un link catre incoace Notificarea din mail ma trimite la ultimul review al lui Dragos. Am gasit "iepurasul" cautand dupa numele de user.

Ma primiti si pe mine?

ciocoiu 76
[08.03.14 15:03:06]

la multi ani si o primavara frumoasa tuturor doamnelor si domnisoarelor

claudiu 71
[09.03.14 04:01:05]

La Multi Ani la toate reprezentantele sexului frumos si din parte mea, sper ca ati petrecut minunat ziua de 8 Martie!

1. Ma inscriu si eu cu titlul de "provizoriu" dar sper sa rezolv spre definitiv in cursul saptamanii viitoare.

Trebuie sa imi gasesc si eu o adresa mai la indemana

Macar particip si eu la" Iepurasul secretos"daca la marea intalnire nu am putut participa, cu regrete, dar nu au intrat zilele in sac sper sa am prilejul in viitor.

Stimabila colega Roth si numai: ideea e "imprumutata" nu imi apartine dar o cunosc bine. Au fost primele tale randuri si aici vreau sa aduc la cunostinta ceva interesant.

Jocul sau obiceiul acesta este o traditie foarte raspandita in spatiul germanic si are ceva vechime (nu stiu exact daca chiar provine de aici)

Se desfasoara in perioada adventului (patru saptamani ce preced Craciunul) si se numeste "Engel&Bengel"sau Inger intruchipat de o fetita respectiv Bengel-un baiat rau. Buuun. La origine este disputat mai ales de copii incepand bineinteles cu cei de la gradinita dupa care se intinde pe partea feminina unde nu cunoaste limita de varsta, baietii incepand de la liceu nu mai participa.

Asta bineinteles nu ne impiedica sa-l jucam de Paste m-i se pare chiar o idee excelenta cu implementarea lui pana la urma nu vad nimic rau sa luam lucruri noi de la altii. Vezi Valentin s Day sau Halloween si se poate repeta chiar si de Craciun desigur doar numele ar trebui schimbat probabil in "Secret Santa"

Nu am inteles biletele cu perechea fiecaruia le extragi tu iar dupa instiintezi cine este fericitul caruia i trimit cadoul?

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
[09.03.14 09:07:41]

Eu am visat ca trebui sa trimit cadoul spre o anume Luiza. Exista cineva cu numele asta real?

ca sa vedeti cit de mult astept...

[09.03.14 10:15:18]

Articolul a fost mutat în secțiunea INIȚIATIVE DE SUFLET AmFostAcolo și a fost setat ca PINNED (va fi afișat primul în lista din pagina 1)

[09.03.14 22:07:21]

@ admin

simplu... multumesc pentru ajutor.

@paty

ce ma bucur ca ai scris... binenteles ca te scriu

@claudiu 71

multumesc de explicatiile suplimentare aduse.

Maine actualizez lista, va reamintesc ca am nevoie de PM cu adresa pana in 20.03.2014

seara minunata

elena_iasi
[09.03.14 22:22:05]

Buna seara tuturor,

Desi pana acum nu am reusit sa va intalnesc personal, ma adaug si eu pe lista iepurasilor.

iulianic
[10.03.14 14:22:49]

@roth: Prefer să scriu aici şi nu pe privat - deocamdată - ceea ce am de spus. Poate că mai interesează şi pe alţii.

A mai participat cineva, vreodată, la o astfel de iniţiativă? Am înţeles principiul general, dar, cine ştie mai multe, poate ne spune şi cam ce se obişnuieşte a se trimite în astfel de imprejurări. Ştiu că Paştele este tema generală, că de obicei cu acest prilej se oferă daruri gen ouă vopsite, cozonaci, pască, vin, poate o pulpă de miel, dar... cum am putea trimite aşa ceva prin poştă?

Daţi, vă rog, câteva idei!

Zoazore
[10.03.14 17:41:02]

@iulianic: Eu am mai participat, pe alte forumuri.

De obicei, se trimit mici simboluri de paste: oua de coicolata, iepurasi de ciocolata, bibeluori mici, suporturi pentru oua, daca destinatarul e cunoscut, o esarfa, o bratarauca, Ceva cu tema de Paste, care sa nu coste mult. Eu am primit abtibilduri de lipit pe oua, o farfurie haioasa cu tema pascala, ceva semificativ pentru zona in care traiesc...

Foarte important pentru toti este sa ne incadram in suma, fiindca ar fi penibil ca eu sa trimit (e un exemplu!) un cadou de 30 lei si sa primesc de 300. M-as simti groaznic. Sau invers: sa trimit de 300 si sa primesc de 30.

Darurile trebuie sa fie simbolice, nu de valoare mare, conteaza bucuria cu care primesc si trimit, nu obiectul in sine.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][1 vot]
[10.03.14 20:16:50]

@zoazore

multumesc pentru ajutor, explicatiile si exemplificarile sunt foarte corecte.

@all

daca mai sunt necesare informatii incercam sa le aflam, ,,pe surse, ,,, ma refer la ceva despre persoana la care trebuie sa trimiteti, asta daca vreti sa fie mai personalizat. Despre unii dintre dumneavoastra mai stiu si eu cate ceva... nu multe dar poate fi o idee de inceput... eu sper sa continuam si cu alte ocazii si asa o sa ne cunoastem mai bine... si de ce nu mai frumos.

acum actualizez lista, cer iertare daca am uitat pe cineva, va rog sa ma atentionati, nu e cu intentie... am o saptamana plina si o sa intru doar seara putin. Multumesc de intelegere. De pe 16 devin activa si va treg eu de maneca pe cei de la care nu am adresa de contact.

19*kmy

20*sunflower

21*haiduc... inca nu e stabilit... sunt in negocieri

22 claudiu 71... provizoriu

23 paty

24 elena_iasi

25 floria

va multumesc pentru sufletul frumos pe care il aveti si pentru faptul ca raspundeti acestui joc, precum si bucuriei ce ne leaga ca si membri AFA

PS

pentru cei care din motive obiective nu pot da adresa de acasa este acceptata o adresa de la o ruda/prieten... unde este posibil sa fie in preajma sarbatorilor pascale, o casuta postala daca au, adresa de servici sau orice altceva unde poate fi gasit.

trigri
[10.03.14 21:34:42]

@roth: As dori si eu sa particip si de aceea va rog sa ma inscrieti pe lista. Multumesc!

[10.03.14 22:44:12]

Cameluto, vezi ca trebuie sa dai un miel lui Jimbeau70 pentru ca i-ai pocit numele... il cheama Jimbeam70.

[11.03.14 11:05:11]

@claudiu 71 si @all: Si in Spania se face acest lucru, de sarbatorile de iarna, si se numeste "amigo invisible" (prietenul invizibil). Se stabileste o limita, de obicei in jur de 10 euro (desi poate fi mai mult sau mai putin), si se poate alege o tematica sau nu. Au mare succes darurile... haioase (tip sex-shop). Abia astept Secret Bunny!

P.S. Webmaster, nu mai primesc notificari la ecourile acestui fir.

RĂSPUNDEVOTAȚI ECOUL [1][0 vot]

26 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
adri-nico, alinaro, amero, Aristide Mariana, avoc, balasa violeta, BOGDAN DSN, ciocoiu 76, claudiu 71, dananecula, elena_iasi, Floria, iulian68, iulianic, kmy, krisstinna, le_maitre, maria55, Marian Preda, michaella, nindesign, Paty, roth, sunflower, trigri, Zoazore
Alte articole din această RUBRICĂInițiative de suflet AmFostAcolo:

• pagină generată în 0.076563119888306 sec